Komentowana treść: C&A Games 3
[#1] Re: C&A Games 3
Kawal dobrej roboty , dzieki :) OK
[#2] Re: C&A Games 3
No i git!
[#3] Re: C&A Games 3
Dzięki!
Boulder Dash, to coś dla mnie. :)
[#4] Re: C&A Games 3
Jak zwykle kawał dobrej roboty OK
Jak dobrze, że komuś się jeszcze chce. Tak trzymać.
[#5] Re: C&A Games 3
Brakuje mi na rynku wydawniczym polskiojęzycznego odpowiednika "Retro Gamer". Zresztą, gdyby oryginał był dostępny gdziekolwiek w Polsce :)
Ekipa z "C&A Games" robi tak fantastyczną robotę, że prawde mówiąc powinni to sprzedawać. Ewentualnie wydawać komercyjny retro magazyn!!! Wraz z rosnącym trendem "retro" - bulls'e eye ?
[#6] Re: C&A Games 3
Peter Liepa, twórca Boulder Dasha, stwierdził że C64 jest komputerem bez uroku. :)
Coś w tym jest, był bardzo pospolity i gier było od zatrzęsienia. Niektóre dobre, a niektóre to straszna masówka bez grywaloności, choć ze świetną grafiką.
Oprócz automatów, to pierwszym komputerem z jakim miałem doczynienia, to był jakiś klon Spectruma, na koloniach na Słowacji, a później Atari65XE kolegi z podstawówki. Chyba z rok pogrywałem na Atari u kolegi, a nawet dostałem go na 2 tygodnie, gdy wyjechał na wakacje. Było już po mnie, nie spałem, nie jadłem, tylko grałem. Magiczna dwutygodniówka, która skrzywiła mi psychikę :P. Atari kojarzy mi sie z małą ilością gier, ale dobrze zrobionych.
Tak czy inaczej zostałem użytkownikiem C64.
Na C64 była masówka, wyszło wiele niepotrzebnych pozycji i niedokładnych konwersji (np. Zybex), ale C64 to całkiem fajna maszyna. Dla mnie bardzo realna (do dzisiaj mam C64), natomiast Atari65XE kojarzę z czasami mitycznymi, z pierwszym szokiem. Nawet nie myślę żeby sobie kupić małe Atari, bo pewnie popsuję sobie być może wyidealizowane już wspomnienia. :)
[#7] Re: C&A Games 3

@Andrzej Drozd, post #6

Wejdz na www.atarionline.pl , pobierz emulator Atari i sprawdz n początek:

Crownlands
His Dark Majesty
Hobgoblin
Yoomp
Bomb Jake


Potem sam pobiegniesz po Atari, bo będziesz pewny, iż wspomnien związanych z tym komputerem nei tylko nie popsujesz, acz wręcz poprawisz!!!! Boże, Atari 800, co za maszyna!!!!!!!!
[#8] Re: C&A Games 3
Świetna robota , z numeru na numer jest co raz ciekawiej dzięki niestrudzonej ekipie C&A , no i widziałem że tekstami wspomógł nowy numer nasz niestrudzony Mailman OK Gratulacje
[#9] Re: C&A Games 3

@michalmarek77, post #7

:)
[#10] Re: C&A Games 3

@michalmarek77, post #7

Spokojnie chłopaki, powstrzymałbym się z opinią odnośnie klimatu jaki daje C64 a jaki daje Atari 800 XL/XE. Na Commodore 64 wyszło bardzo wiele interesujących tytułów godnych uwagi.

Serio.

Odnośnie numeru bardzo mi się podoba poza faktem (i myślę, że mogę tego wymagać od darmowego magazynu), że np: w opisie nowości jakie wyszły na C64 brakuje moim zdaniem profesjonalizmu: opisy troszkę za krótkie i czasem brakuje bogatszej charakterystyki, np: Stormbird jest grą "seuckową", takie objaśnienie w/g mnie jest istotne (pomijam fakt pisania, cytuję: drugiej wojny światowej - małymi literami!).

Poza tym robota naprawdę dobra, doceniam BARDZO inicjatywę zaledwie paru osób (!!), brawo! Wracam do interesującej lektury :).
[#11] Re: C&A Games 3

@michalmarek77, post #5

Sprzedawać? Po co komercjalizować hobby? C&A Games jest robione przez fanów dla fanów, a nie tak jak PPA przez redaktorów i ich znajomych dla redaktorów i ich znajomych.
[#12] Re: C&A Games 3

@Pinto, post #11

Ojeju, o rany, jakie to niedobre PPA, oj, jak boli, oj jak boli. :P

Papier i druk kosztują. Gdyby C&A też chciało pokazać się na papierze, to koszty byłyby podobne.
[#13] Re: C&A Games 3

@Andrzej Drozd, post #12

Ojeju, ciągle te tłumaczenie bez sensu, że papier i druk. Gdyby nie ten druk i papier to kosztów by nie było, więc pytanie po raz setny: po co drukujecie? Tylko żeby w WC poczytać? Jak tablety się rozpowszechnią, to nawet ten powód upadnie.
I dlaczego ma mnie boleć? Nic ciekawego w PPA nie znajduję. Moją nostalgię zaspokaja w zupełności "C&A".
[#14] Re: C&A Games 3

@Pinto, post #11

http://www.ppa.pl/magazyn/#poprzednie masz, zasysaj. A, cholera przeciez i tak Cie nie interesuje - po co strzepisz sobie paznokietki zatem?
[#15] Re: C&A Games 3

@Pinto, post #13

Bo ludzie chcą wersje papierową? Później i tak będzie można ściągnąć magazyn w PDF. :)

A do WC to proponuję mięki papier, bo gazetami to nie teges, wiesz, tak się robiło za komuny. Teraz papieru toaletowego jest w sklepach pod dostatkiem.
OK, sprawa WC o której wspomniałeś już chyba jest załatwiona. ;)

A co do nostalgii, to sprawa jest oczywista, nie interesuje cię PPA, więc czytasz C&A. I już. Grunt że jest co czytać :)

PS. Ciekawe czy Exec kiedyś wyda kolejny numer? Niekoniecznie papierowy. Wystarczy PDF.
[#16] Re: C&A Games 3

@fazior, post #14

Przecież napisałem, że nic ciekawego jak dla mnie, więc logiczne, że zassałem już :)
[#17] Re: C&A Games 3

@Pinto, post #13

więc pytanie po raz setny: po co drukujecie?

Jak to po co? Żebyś po każdym numerze mógł w komentarzach po raz setny zadać to pytanie.
[#18] Re: C&A Games 3

@G. Kraszewski, post #17

I tak narodziła się nowa świecka tradycja.
[#19] Re: C&A Games 3

@Pinto, post #18

Jesteś jej ojcem!
[#20] Re: C&A Games 3

@michalmarek77, post #5

Mi też i to bardzo. Myślę, że wydawcy się boją czegoś takiego wydać, bo za mały byłby nakład. Jak mały nakład to i wysoka cena. Jak wysoka cena to mało ludzi kupi.... i koło się zamyka. Zresztą na rynku czasopism o grach w ogóle jest tylko CD-Action i w zasadzie nic innego nie ma. A i tak muszą czytelnikowi włazić w pewną część ciała pełnymi wersjami gier bo inaczej pismo upadłoby. Co za podłe czasy drunk
[#21] Re: C&A Games 3

@tomaszek1983, post #20

To raczej nie jest kwestia podłych czasów. Jakoś w UK opłaca się takie pisma wydawać.
[#22] Re: C&A Games 3

@mailman, post #21

Mailman ma rację, ja rozwinę myśl, która jest moją własną opinią: to ludzie są do d... środowisko suxx! Gdzie podziali się Ci wszyscy entuzjaści? Za mało ich, większość siedzi na tych kiblach z tak nisko opuszczonymi spodniami, że nie mają jak wstać! I tylko pierdy puszczają... O!



Ostatnia edycja: 13.04.11 20:49:00
[#23] Re: C&A Games 3

@BagoZonde, post #22

Wszyscy chcę wszystko, ale żeby zrobić to nie ma komu. Przykładów szukać daleko nie trzeba. Wystarczy spojrzeć na nasze piekiełko. Luda trochę tu jest, mamy jedno pismo papierowe wydawane ledwo raz na kwartał (lub dwa kwartały) oraz jedno wydawane jako PDF i też jest raczej kwartalnikiem. A i tak odsetek malkontentów chcę PDF-a, chce papieru, chce koloru, chce czerni, chce bieli, chce tego, chce tamtego, a tego to nie, tamtego to też nie. Jak to śpiewał kiedyś Kazik, "Polacy mają depresję totalną, dlatego, że nie ma słońca przez 7 miesięcy w roku, a lato bywa czasem nie gorące". Coś w tym jest...
[#24] Re: C&A Games 3

@mailman, post #23

W ogóle zmieniły się też czasy. Mianowicie mamy powszechny dostęp do internetu. Kiedyś czasopisma głównie kupowało się dla newsów, co się dzieje w świecie, jakie są plany, przemyślenia. I tak żyliśmy z miesiąca na miesiąc, rządni wiedzy. Był kącik pytań i odpowiedzi. Radochę sprawiały dyskietki dołączone do magazynu i CD.
Teraz wszystko mamy podane na tacy i tak naprawdę nie ma o czym pisać. Kiedyś artykuł mógł być średniej jakości i po korekcie czytało się z wielkim entuzjazmem.
Teraz artykuły muszą być naprawdę na 5+ aby ludzie je czytali. Także szkółki muszą prezentować więcej szczgółów niż wiedza dostępna w internecie. Wszystko się zminiło. :)
[#25] Re: C&A Games 3

@BagoZonde, post #22

Nie ma się co przejmować. Pinior tylko potrafi narzekać. Założę się że nawet nie przeczytał do końca choćby jednej recenzji gry z C&A, ale musiał przytoczyć magazyn, żeby napisać jaki to PPA jest zły.
Boli go pewnie też to, że Exec nigdy nie wyda żadnego magazynu, ponieważ nie ma kto tam pisać, a świat nie zaczyna sie od AOS4 i na AOS4 się nie kończy.
Fajnie byłoby aby ktoś z użytkowników PPA zaczął pisać artki o AOS4. Choćby tylko zwykłe recenzje softu, porównanie i co więcej można zrobić na AOS4 w prównaniu do AOS3. :)
[#26] Re: C&A Games 3

@tomaszek1983, post #20

Jeśli już to po pierwsze "NEO-PLUS" potem długo, długo nic.....

i

PSX Extreme /raczej z koleżeństwa, niż dla treści, nie mój target/


Reszta magazynów jest dla dzieci. Albo dla płytek dołączanych!

Jeśli ktoś chce znaleźć pasję hobby w prasie drukowanej , w Polsce jedynie Neo spełnia ten warunek. Uwielbiam ich od zawsze!! Szacun!

Ostatnio pokazał się Playbox -kto wie, może coś z tego będzie.....

Dlaczego tylko konsolowe - W Polsce niczego poza tym czytać się nie da. Kupuję wiele zagranicznych magazynów /głównie niemieckich - gamestar, gamepro, pc games, brytyjskie Games TM, EDGE oraz Retro Gamer/ i niestety to co oferuje rodzimy rynek nie dorasta do pięt wspomnianym tytułom.

Dziś to magazyny reklam, brakuje takich gości jak Przasnyski,Górecki,Piekara, Ścierski ........

Każdemu polecam zapoznanie się z Neo-Plus, nawet gdy konsole są poza kręgiem zainteresowań - choćby po to by przekonać się na ile merytorycznie i literacko wyprzedzają konkurencję!!!!

[#27] Re: C&A Games 3

@Andrzej Drozd, post #12

za drukowane C&A w palcem w d.... dalbym 30 zlociszy
[#28] Re: C&A Games 3

@michalmarek77, post #26

Jeśli już to po pierwsze "NEO-PLUS" potem długo, długo nic.....

i

PSX Extreme /raczej z koleżeństwa, niż dla treści, nie mój target/


Widzę że czytujesz gazetki dla dzieci (neo)strady ?


Reszta magazynów jest dla dzieci. Albo dla płytek dołączanych!


Zapomniałeś dopisać - moim zdaniem.

Jeśli ktoś chce znaleźć pasję hobby w prasie drukowanej , w Polsce jedynie Neo spełnia ten warunek. Uwielbiam ich od zawsze!! Szacun!


Znów zapomniałeś napisać - patrz wyżej.

Każdemu polecam zapoznanie się z Neo-Plus, nawet gdy konsole są poza kręgiem zainteresowań - choćby po to by przekonać się na ile merytorycznie i literacko wyprzedzają konkurencję!!!!


Tu też popełniłeś ten sam błąd nie dopisując - moim zdaniem.


A tak na zakończenie - o co Ci chodzi?
[#29] Re: C&A Games 3

@PrzemasIII, post #27

Każdy magazyn jest wart swojej ceny - popieram OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem