Komentowana treść: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast
[#1] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast
o ile dobrze pamietam to uea4all zaczelo zywot na dreamcascie, a dopiero pozniej bylo portowane gdzie sie da, tak jak emulatory psx4allo, mame4all, dcastaway etc :)
[#2] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #1

I masz racje. Obecnie używam uae4all na swoim GP2X Wiz i w dokumentacji przewinęła się wzmianka że głównie dla dreamcast'a był mierzony ten projekt.
[#3] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #1

Jest też port dla MorphOSa który z racji szybkości z powodzeniem używałem na Efice. Nie wiem czy istnieje port dla OS4
[#4] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast
Dreamcast to była (dla niektórych ciągle jest) zarąbista konsola. Szkoda, że Sega ja skasowała, chyba jako nieliczna (spośród konsol) ma/miała coś takiego jak scena i żyje po śmierci. SH4 i PowerVr rulez.
[#5] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@Ender, post #4

Sega padla bo byla zle zarzadzana , a sh4 i PoWerVR w dreamcascie mimo ze go wielbie to pomylka i wyraz nacjonalizmu japoncow. sega usa i sega japan jednoczesnie projektowaly deceka, w tym ze usa oparlo projekt na procku ibma (ppc) i ukladzie od 3dfx'a a japonce na sh4 i i ukladzie nec'a , pozniej japonczycy wymusili by w projekcie usa zastapic powerpc prockiem od hitachi , a na koncu i tak skasowali projekt amerykanski i rpzepchneli slabszy ale "JAPONSKI" . firmy takie jak EA ktore mialy juz wglad w "deceka usa", stwierdzily ze nie beda pisac pod taka dziwaczna architekture jak powervr, skoro mieli miec mozliwosc pisania pod 3dfx... no i dzieki temu dreamcast nie mial wogole wsparcia EA (zero fify, nfs'ow, nhl i nfli etc etc) , co sie odbilo pozniej sedze czkawką :)


a tak pozatym fanom wiecznie zywej konsoli z zakreconym makaronem polecam obadac video najnowszej gry szykowanej na ta platformę :)

STURMWIND http://www.youtube.com/watch?v=u1vcIhjUjCc

Ostatnia edycja: 17.04.11 22:33:02
[#6] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #5

Gierka zapowiada się miodzio. Co do 3dfx miało fajne patenty, ale "kafelki" w PowerVr robią swoje. Chyba nie doceniasz procesorów i układów. Sony raczej tylko w imię solidarności (bo japońskie) nie wsadzi układów PowerVr do PS4.

Wracając do wiadomości widać, że w tym projekcie mają zdolnych programistów, którzy zrobili kawał dobrej roboty.
Przydaliby się u nas, od przybytku głowa nie boli. ;)
[#7] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@Ender, post #6

black belt mial miec ppc 603e ktore wypadalo identycznie jak ten sh4, a uklad 3dfxa nie dosc ze mial byc mocniejszy to w dodatku mial dzialac pod glidem ktorego wtedy kazdy znal i lubiał (w szczegolnosci EA)
[#8] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #7

a i tak dc mial lepsza grafe od ps2. te same gry na dc mialy ladniejsza grafike. 8mb dc kontra 4mb ps2 pamieci gfx robilo swoje na plus. za szybko usmiercono dreamcasta, mogl spokojnie konkurowac z ps2 ktore do dzisiaj jeszcze jest w sklepach. dreamcast ma jednak wspaniala biblioteke gier: shenmue, jet set radio, virtua tenis, nba2k2, soul calibur, sega rally2 i wiele wiele innych! to byla i jest wspaniala konsola
[#9] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@atarens, post #8

nie, dc nie byl potezniejszy od ps2,ale na pewno potrafil wykrzesac z siebie lepsze tekstury, oraz w grach 2d miazdzyl ps2 (sf3, guilty gear x, MvsC2, capcom vs snk , etc etc), no i mial megabogata biblioteke soczystego arcade.
[#10] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #9

Dreamcasta używam do dziś, ta konsola jest naprawdę mocna, nie mocniejsza od PS2, ale porównywalna w miarę - za mało pamięci RAM ot co. Ale możliwości graficzne ma naprawdę mocne, często nie wykorzystane w grach, które na nią wychodziły. Sega zawaliła z makaronem, bo to była ich najlepsza konsola po wielu latach niepowodzeń. Dreamcasta uwielbiam i sądzę, że jest to ostatnia dobra konsola :), gry na PS2 / PS3 nie jarają mnie, tylko zazdroszczę XBoxowi 360 takiej gry jak Jet Grind Future, która to jest sequelem do pierwszej części Jet Grind Radio, która wyszła na DC i jest jedną z moich naj naj gier ever, playability: 95%.
DC to w sumie około 700 tytułów - cieszę się, że zdążyło tego trochę wyjść choć brakowało też kilku hitów z PSX (no ale jest emulator na PSX na DC :P), mimo wszystko BARDZO warto Dreamcasta mieć :). UAE4All sprawdzę niebawem :), przerobiłem w sumie większość emulatorów na DC, ale Amigowego jakoś nie z racji, że Amigę posiadam i w realu i na WinUAE :).


Ostatnia edycja: 18.04.11 01:26:19
[#11] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@BagoZonde, post #10

JSF byl na pierwszego x'a, nie drugiego. szkoda jednak ze gameplay strasznie uproscili wzgledem cz 1, glownie boli mnie to ze wycieli malowanie tagow za pomoca krecenia komb galką analogowa i sprowadzili to do prostackiego wcisniecia "L"
[#12] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #9

ngdzie nie napisalem ze dc jest potezniejszy od ps2. ma lepsza gfx i nie 4mb jak ps2 a 8mb co pozwalalo na uzycie lepszych tekstur. jsr to mega hicior i potwierdzajm ze sequel na pierwszego x to juz nie to. Ja czekam na dalsze czesci shenmue obojetnie na jakiej konsoli byle by wyszlo!
[#13] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@atarens, post #12

To jakby ktoś się nudził w pracy. Bardzo szczegółowa historia Dreamcasta
[#14] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@General_Specific, post #13

Cieszę się z tego emulatora. Amiga na Dreamcaście, dwie ulubione platformy. DC nadal pod telewizorem i od czasu do czasu sie pogrywa. Takie gry jak Shenmue, Virtua Tennis 2, JSR, Soul Calibur (ta gra to mistrzostwo świata). Zabrakło jakiejś bardzo dobrej piłki, kilku RPGów i DC mógłby żyć zdecydowanie dłużej.
[#15] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@Raul, post #14

czyzbys zapomnial o skies of arcadia i grandia2? pilki rzeczywiscie byly takie sobie. Z hitow dodalbym Metropolis Street Racer, kapitalny i ladniejszy od wersji z ps2 Ecco the Dolphin i jeden z moich najmilej wspominanych tytulow przy ktorym szczena mi opadla MDK2!!
[#16] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@atarens, post #15

Ja bym dodał do tej listy Ferrari F355 Challenge - ten szpil skopał mi tyłek, dwa razy bodajże udało mi się przyjechać na pierwszym miejscu. Dla mnie ta gra była rewelka, dla moich kumpli gniot. Co kto lubi.
[#17] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@atarens, post #15

ecco the dolphin na ps2 byl portem z DC , zrobionym przez sege na szybko po smierci dc. tak jak np REZ czy F355, oraz Crazy taxi. porty w wiekszosci przypadkow nie mogly rownac sie z oryginalem.



a kto z was panowie obadal jedna z najlepszych arcadow, gre ktorej nigdy nie bylo a jest czyli propeller arena? :) warto tez wspomniec o alien front online


@up wiec twoi kumple malo sie znali, F355 to nie byl NFS, do tej pory uznawany jest za jeden z lepszych "SYMULATOROW"

Ostatnia edycja: 18.04.11 21:41:45
[#18] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #17

:)A jednak coś tą amigę z konsolami łączy:)
Choćby użytkownicy:)

Swoją drogą - REZ HD na X360 jest fenomenalny. Trudno uwieżyć , ale przebija oryginał Dreamcastowy :)

Zresztą, fani SEGI na 360 mają taki mały skrawek raju :)

Pozdrawiam
[#19] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@michalmarek77, post #18

Dla mnie Xbox istnieje tylko dzięki "HALO"
[#20] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #17

propeller arena pod koniec zywota dc mialo sie ukazac, arcade jest a na dc to moze jako homebrew wyszlo? filmiki sa jak dziala. mialo tyle gier wyjsc na dc w 2001r pomyslec, max payne, collin mac ray, jsr2 black&white chocby. eghh szkoda. Do hitow dorzucam wypasnego re code veronica, sonic adventure2 i head hunter!
[#21] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@atarens, post #20

propeller arena "wyszla". gra nie zostala wydana przez 9/11, wiecie miasto, wiezowce i roztrzaskujace sie o nie samoloty :)


gra zostala zawrocona praktycznie z tloczni, ale wyglada na to ze ktos uczynny zdazyl zrobic kopię , i po latach traktowania opowiastki o Half life i Propeller Arena lezacych u kogos w szufladzie za miejski mit, nagle oba tytuly pojawily sie w sieci :D oba byly 100% finalne.jezeli sie nie myle to w PA działał nawet onlajn :P


z gier ktore zostaly skasowane w jeden dzien mozna wymienic rowniez baldurs gate, soul reaver 2,virtua fighter 4, heroes 3, half life BS etc..

ogolnie rzecz ujmujac dc to raj dla ludzi lubiacych arcade, wiekszosc portow na dc bylo praktycznie 1:1 , bez ciec bez kompromisow,a czesto nawet sporo usprawnione (soul calibur, MvsC2), raj dla fanow mordobic 2d, 3d, shmupow 2d/3d,on raili, sportowek (cala seria sports 2k/virtua xxxx) i roznych dziwnych rzeczy rowniez z automatow, jak samba de amigo, chu chu rocket,power stone,space chanell 5

Ostatnia edycja: 18.04.11 22:31:18

Ostatnia edycja: 18.04.11 22:32:11
[#22] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #21

half life to nawet gdzies mam na dc, gralem i smiga
[#23] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@Ender, post #19

:)Wiesz, bez "Halo" X faktycznie by znikł w mrokach dziejów.
Ta gra stworzyła tę maszynę. Dosłownie.Ale X to była wprawka przed 360. choć bez DZIEŁA Bungie tej wspaniałej maszyny by nie było......
Wracam do REACH na Legendary. Zawału dostanę przez tą grę......
:)
[#24] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@michalmarek77, post #23

Mi na Dreamcasta skopał tyłek oprócz Jet Grind Radio także Phantasy Star Online (no uwielbiam po prostu, niewątpliwie genialna gra), The House of the Dead 2 (w jedynkę grałem na automacie z pistolem, waw), Ikaruga, Record of Lodoss War, Hidden & Dangerous, oczywiście Omikron, Outtrigger i dużo by jeszcze wymieniać, no Sonica lubię całkiem całkiem - na pewno świetny jest Draconus i Wild Metal, fajny Sword of the Berserk. Skies of Arcadia niby niezłe, Grandia II też, przeszedłem obie ale czuję lekki niedosyt :) - za PROSTE. Systemy w tych cRPG za to są świetne, focus w Skies to super rozwiązanie, w Grandii za to przyjemnie się walczyło :). Gauntlet Legends od Atari też spoko. Za to super wymiatacz to Tony Hawk Pro Skater 2. Lubię też Daytona USA 2001 - świetne tory, genialne się po nich jeździ - taka przestrzenność - miałem też okazję widzieć na automacie :). W kolejce czekają kolejne gry do pogrania przeze mnie: MDK 2, Shadow Man, Toy Commander, Tokyo Xtreme Racer 2. Naprawdę na DC wyszło wiele wspaniałych tytułów. No i dzięki emulatorowi Dream SNES poznałem jedną z moich naj naj ulubieńszych gier cRPG: The 7th Saga. Różne opinie krążą nt. walk turowych w tej grze, ale dla mnie to bomba, nic dodać nic ująć.

Na pc jest z emulatorów Chankast i NullDC, pierwszy wymaga chyba oryginałów, a drugi jest ok, ale jednak brakuje mu kilka rzeczy no i jednak trochę mam za wolnego peceta ;) żeby było super płynnie a mam Intela Core 2 Duo 2GHz, 3GB RAM.
[#25] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@BagoZonde, post #24

ogolnieshadowman rzadzi chyba najlepsza wersja jaka wyszla, txr2 pomimo swych ograniczen wsysa na setki godzin , tuning w tej grze to cud miod i orzeszki, ofkolz dodalbym under defeat, heavy metal geomatrix, ufc etc
[#26] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #21

Nie znam okoliczności upupienia tej gry, ale potwierdzam: "Propeller Arena" jest, miałem ją (kiedy jeszcze miałem DC) i grałem w nią, i muszę powiedzieć że to doprawdy KAWAŁ gry, mój dreamcastowy faworyt.
[#27] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@atarens, post #22

W przypadku Half Life na DC "śmiga" to jednak nadużycie; ta gra była mocno pocięta, co chwile doładowania z powolnego CD, uproszczona grafika i kijowe sterowanie.

Nie do takich gier DC stworzono...
[#28] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@BagoZonde, post #24

Nie wiem jak koledzy, ja w podstawówce czytałem "Jeźdźcy Smoków" pióra pani Anne McCaffrey i jakież było moje zdziwienie gdy na DC wyszła gra... Dragon Raiders: Chronicles of Pern.

Żadna inna platforma mi takiej niespodzianki nie zrobiła (chociaż mało wybitna, ale dość wierna książce), to tak jak bym na PS3 dostał co najmniej "Pilota Pirxa" .
[#29] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@ppascal, post #27

cos chyba pomyliles :) fakt gra miala czeste doladowywania, ale to raczej wina "kodu" (na dc miales mase fpp w ktorych takich kwiatkow nie uswiadczales), ale na pewno nie byla pocieta. modele postaci ,broni, itemy, animacje czy nawet otoczenie zostalo bardzo zupgrejdowane w wersji dc wzgledem pc. HL DC dodatkowo posiadal dodatek Blue shift, ktory to wlasnie byl stworzony ekskluzywnie dla dreamcasta.

porownanie pc vs dc
http://i46.photobucket.com/albums/f111/antdog817/ME0000008227_2.jpg
http://i46.photobucket.com/albums/f111/antdog817/ME0000008228_2.jpg
http://i46.photobucket.com/albums/f111/antdog817/ME0000008229_2.jpg

modele po lewej to pc po prawej dc. podobne roznice dotyczyly otoczenia.

Ostatnia edycja: 19.04.11 01:29:36

Ostatnia edycja: 19.04.11 01:34:06
[#30] Re: UAE4All RC3 dla konsoli Dreamcast

@DRACOX, post #29

A może by tak do Hyde Parku z całym tym podwątkiem?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem