Komentowana treść: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja
[#1] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja
Zawsze bardzo lubiłem grę Indianapolis 500. To w sumie moja pierwsza gra na A500 jaką posiadałem. Na początku strasznie trudna, później bardzo wciągająca i wydająca się rzeczywistą.
Jedynie co to myszkę trzeba było utrzymywać w nienagannej czystości i podłoże też. Każde zacięcie myszki to katastrofa.
Na A1200 już można było płynnie grać z pełnymi detalami.
Ehhh... jak mi teraz brakuje tak realistycznej gry.
Znacie może coś podobnego? (może być na inny system).
[#2] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@XaVeR, post #1

Ehhh... jak mi teraz brakuje tak realistycznej gry.
Znacie może coś podobnego? (może być na inny system).


Może Virtual Grand Prix 2 dla MorphOS-a. Jest za free.

Co od Indy 500. Uwielbiałem tego szpila. Zawsze jeździłem tym niebieskim bolidem z analogowymi zegarami. :)
[#3] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja
no to sie mailman wziol do roboty OK
[#4] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@XaVeR, post #1

Nawet dziś się w to świetnie gra. Model jazdy jest genialny. Jedna z najlepszych ścigałek wszech czasów.
[#5] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@frywolny_marian, post #4

Zawsze chciałem dojechać na ustawieniach: 200 okrążeń - ale niestety nigdy mi się nie udało. O ile całkiem niezłego bolida sobie ustawiłem i wyważyłem - który był zarówno szybki i w miarę zwrotny - to w trakcie wyścigu najczęściej "kasowałem" wóz po żółtej fladze. Wszystko przez tę chwilę uśpienia i faktowi, że robi się ciasno na torze po wznowieniu wyścigu.
[#6] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@BagoZonde, post #5

A tutaj inna gra Indy 500 i nietypowy tor ( :D ):

http://www.youtube.com/watch?v=g8T3Few4qAA
[#7] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@XaVeR, post #1

No to lecimy:

http://youtu.be/Ot7oSiSPExI -F2010 Codemasters

http://youtu.be/kmjU6ONhaNk - Forza Motorsport 3 /tylko X360/

http://youtu.be/3TXpXclylWg
http://youtu.be/O2YH9fNb2g8 -Gran Turismo 5. /tylko PS3/

http://youtu.be/fsj9XhFj4Ow - NFS Shift 2

Osobiście polecam Forze i NFS Shift 2. Gran Turismo i F1 są bardziej PRO, za głebokie dla mnie. Choć GT5 to bezwzględnie najpiękniejsze wyścigi świata!


Pozdrawiam

[#8] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #7

a ja osobiście polecam to
http://www.youtube.com/watch?v=kes7RQFnzk4
w szczególności grę na dwóch.. dużo dobrej zabawy

Ostatnia edycja: 01.05.11 12:47:11

Ostatnia edycja: 01.05.11 12:47:34
[#9] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@XaVeR, post #1

Znacie może coś podobnego? (może być na inny system).

Owszem, jest tego sporo na pc. Ojcem Indy 500 był David Kaemmer, założyciel Papyrus'a. Jego późniejsze tytuły znajdziesz choćby w wikipedii
http://en.wikipedia.org/wiki/Papyrus_Design_Group
Obecnie David zajmuje się projektem iRacing ukierunkowanym wyłącznie na ściganie online ;)
Co do konsolowych tytułów to niestety bliżej im do arcade niż symulacji. Indy500 na Amigę było naprawdę trudne i trzeba było mieć choćby joya analogowego żeby komfortowo jeździć, w obecnych czasach, do symulatorów tego typu niezbędna jest dobra kierownica ;)

Ostatnia edycja: 01.05.11 12:53:28
[#10] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja
Pod koniec maja, w USA, odbędzie się po raz setny wyścig Indianapolis.

No to troszkę się przeliczyłeś bo w latach 1917-1918 i 1942-1945 wyścigów Indy nie było więc tak naprawdę do setki jeszcze trochę brakuje ;)
[#11] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@Madman, post #9

Oj no wątpię by Forza czy Gran Turismo było Arcadowe :)
Owszem można zmienić ustawienia tak by symulacja była przystępniejsza /Forza/ aczkolwiek GT5 to symulator pełną gębą.
Szczególnie na kierownicy Logitech'u, ew. kosztującym krocie Thrustmasterze :)
Warto dodać, ze twórcy Gran Turismo wraz z Sony i Nissanem stworzyli jeden z najlepszych samochodów świata = Nissana GTR!
Polyphony odpowiedzialne jest za cały system elektroniczny sterujący samochodem. To raczej dobre referencje, prawda :)

Znasz lepsze symulacje ?
[#12] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #11

Warto dodać, ze twórcy Gran Turismo wraz z Sony i Nissanem stworzyli jeden z najlepszych samochodów świata = Nissana GTR!
Polyphony odpowiedzialne jest za cały system elektroniczny sterujący samochodem. To raczej dobre referencje, prawda


Uważaj co piszesz na tym portalu :), udzielał się tutaj swego czasu taki, który ogłaszał wszem i wobec, że GTR to "pseudosportowy rzęch". ;)

Polyphony nie odpowiada za cały system elektroniczny sterujący GTRem (to robota Nissana) ale za jego wizualne przedstawienie na ekranie komputera (czyli wygląd menu, przycisków itp. - graficzny interfejs obsługi).
[#13] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@Deftronic/..., post #12

Gtr to mistrzostwo świata. Dla mnie osobiście - najbardziej pożądany samochód :)Nie posiadam. Niestety. Jeszcze :)
[#14] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@Madman, post #10

Masz rację, przeliczyłem się. Miała być setna rocznica.
[#15] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #7

Cześć

F1 2010 jest bardziej pro ?
Ty chyba w GTR 2 nie grałeś ;), ale w F1 jest fajnie zasymulowane zachowanie opon graining, zużycie. Rozczarowywują mnie natomiast możliwości ustawienia bolidu :( , i podczas wyścigu "dublatorzy" bardzo powoli mnie wyprzedzają.
[#16] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #11

Ja tam sobie cenię realistyczność w Ferrari F355 (http://www.youtube.com/watch?v=5x2sDFtzYEE) na Dreamcasta. Dreamcast jak i ta gra naprawdzę rządzi :). To moim zdaniem jedna z najlepszych symulatorów ale w sumie ciężko mi powiedzieć bo Kubicą nie jestem i nigdy takiego cacka nie prowadziłem :). W linku powyżej warto też posłuchać recenzji, żeby ocenić bez grania - o czym mowa.

A Indianapolis 500 jest genialne, uwielbiam tę grę podobnie jak No Second Prize, ale granie w Indianapolis 500 myszką to rzecz arcytrudna, uznaję tylko klawisze.
[#17] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@BagoZonde, post #16

Ferrari f355 na Dreamie to fantastyczny symulator. Za trudny dla mnie, jednak:) Na PS2 tez ma wersje. Nie mylic z F355 wydana przez System3:)
[#18] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #11

Oj no wątpię by Forza czy Gran Turismo było Arcadowe usmiech
Owszem można zmienić ustawienia tak by symulacja była przystępniejsza /Forza/ aczkolwiek GT5 to symulator pełną gębą.
Szczególnie na kierownicy Logitech'u, ew. kosztującym krocie Thrustmasterze usmiech
Warto dodać, ze twórcy Gran Turismo wraz z Sony i Nissanem stworzyli jeden z najlepszych samochodów świata = Nissana GTR!
Polyphony odpowiedzialne jest za cały system elektroniczny sterujący samochodem. To raczej dobre referencje, prawda usmiech

Niestety ale jesteś w błędzie.

Znasz lepsze symulacje ?

Tak, choćby te które były w linku z wikipedii (choć od czasu zamknięcia Papyrus'a powstało wiele innych, równie dobrych gier). Niestety ale GT5, mimo iż pięknie wygląda to niewiele w nim realizmu, już samo to, że po przywaleniu w cokolwiek, jedziesz jakbyś tylko lakier drasnął mówi samo za siebie. Tak, na konsole Forza 3 i GT5 są najlepszymi samochodówkami, co do tego nie ma wątpliwości ale niestety daleko im do pecetowych i tak będzie zawsze (nie to żebym był "fanboyem" którejś z platform). Po tym co piszesz wnioskuję, że nie miałeś do czynienia z żadnym z wymienionych przeze mnie tytułów ani też rFactor, GTR2, GTR Evolution, Race '07 (z dodatkami WTCC, STCC), netKar Pro, Live For Speed, iRacing, GT Legends, F1 2010, itp.
Nie będę się rozpisywał nt. w/w tytułów bo pewnie nikomu nie chciałoby się tego czytać ;) W każdym razie ja od czasów F1 Grand Prix na Amidze (wersja amigowa biła na głowę pecetową, niestety następne części wyszły tylko na pc), mam świra na punkcie tego typu gier ;) Autorowi wątku polecam szczególnie simracing.pl a także www.racesimcentral.com ;) Warto też odwiedzać www.insidesimracing.tv ;)


Ostatnia edycja: 01.05.11 19:46:01
[#19] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@Madman, post #18

Testowalem Race PRO tego developera /simbin/ na X360. I z całym szacunkiem - nie ta klasa. Choć wielu osobom może się spodobać.

Nie gram na kompach, choć z wymienionymi styczność miałem gier - nie wypowiadam się jednak w kwestii lepsze/gorsze.

Kolega chciał poznać tytuły - teraz ma sporo do nadrobienia:)
Tak na PC jak i konsolach :)
[#20] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #19

Panowie, do Hyde Parku z tym tematem...

--
Moderator
[#21] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@mailman, post #20

ZA CO ?
Dyskusja kwitnie, a tu łup, spadówa ?
PAnowie, przecież to dotyczy recenzji /pośrednio/.

Jeśli tak ostro ma być, to wpieprzyć wszystko do Hyde-park'u, pozakłądać tam kategorie i heja......

Potrzebne to ?
:)
[#22] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@michalmarek77, post #21

Pośrednio? Od pewnego czasu żaden z komentarzy, poza tematyką gier wyścigowych w żaden sposób nie łączy się z wiadomością. Nie zabraniamy dyskusji na takie tematy, ale należy robić to w odpowiednim miejscu.

--
Moderator
[#23] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@mailman, post #22

Mailman, wyluzuj. Przecież nie wypisuję tu referatów nt. każdej z wymienionych gier. Wszystko co napisałem ma jednak związek z Indy500 bo tak naprawdę od tego tytułu, tego autora (gry) się wszystko zaczęło. Niestety autor recenzji o nim nie wspomniał a wypadałoby bo człowiek ten wpisał się już na stałe w historię gier samochodowych (tak jak Sid Meier w historię gier strategicznych) ;)
Tak w ogóle to trochę Cie nie rozumiem bo gdyby ktoś napisał recenzję, dajmy na to Civ1 to też zabroniłbyś ludziom wspominać o pozostałych częściach bo nie wyszły na Amidze i dlatego nadają się tylko do OT? Z mojej strony EOT.
[#24] Re: Indianapolis 500: The Simulation - recenzja

@Madman, post #23

Komentarz #11, 12, 13 nie jest OT i ma jakikolwiek związek z Indy500, poza tym, że jest o grach wyścigowych?

--
Moderator
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem