Komentowana treść: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
[#1] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Wyniki mnie nie poraziły, ale jest to jakiś sygnał jakie są preferencje użytkowników, które weryfikuje również PAU Base.

Dodam tylko, że ankietę wymyślił stachu100 w wątku na forum: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=6&t=5470
[#2] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Kleska PPC nawet na Amidze, bo w swiecie desktop, to juz od lat kleska. Jeszcze we wspolczesnych (choc juz leciwych) pegasusach robi za drugorzedny element, bo pierwsze skrzypce gra GPU
[#3] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@grxmrx, post #1

Od dawna juz widac podzialy w srodowisku "amigowym" i wyniki tej ankieta mnie osobiscie nie zaskoczyly. To, ze podzielone soft/hardware'owo ? Jest jak jest. To, ze bojowo i wrogo nastawione do wszystkiego co inne i pochodzi z "drugiej strony barykady", juz takie fajne nie jest.
[#4] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@1989, post #2

Ale bredzisz. cafe
[#5] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@cactoos, post #3

Wydaje mi się, że to są pojedyńcze przypadki bojowników w komentarzach co nie oddaje kompletnie niczego w rzeczywistym zainteresowaniu każdą z opcji z ankiety. W innym przypadku o wiele mniej osób pojawiałoby się na imprezach czy też niewiele osób kupowałoby magazyn PPA :)
[#6] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Widać jak naprawdę trafionym produktem jest NATAMI!
[#7] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Żadne z nowszych rozwiązań nie przebiło "klasyka na dobre i złe" i Natami.
AROS na poziomie "zaglądam na PPA z sentymentu/z nudów". Dla mnie to zaskoczenie.
Spodziewałem się też więcej głosów na MorphOs-a i mniej na AmigaOS 4.x
Retro w natarciu i wielki sukces Natami.

Niestety tylko 201 oddanych głosów (dla porównania 480 osób które odwiedziły PPA w ciągu ostatnich 30 dni) - to nawet nie jest połowa - w takiej, wydawałoby się najważniejszej ankiecie.
[#8] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Jak przymruze oczy to najwiecej jest czerwonego.
[#9] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@strim, post #4

To nie ja bredze, tylko rzeczywistosc skrzeczy użyj Google!
[#10] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@1989, post #2

Klęska PPC, klęska x86, czas na ARMa!
[#11] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@tszczurek, post #10

Intel co kwartał ma kolejne rekordowe kwartały. Klęska X86 pełną gębą
[#12] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@XoR, post #11

Ano, Apple porzuca intele i na ARM właśnie przechodzi.
Ankieta pokazuje szał chwili, bo akurat o Natami jest głośno, za miesiąc-dwa zapewne inaczej by było.
[#13] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@XoR, post #11

a i amd ostatnio odbija sie od dna i straszy brazzosem, LLano i buldozerami :)


a co do trafienia NATAMI, sek w tym ze to jest dla wiekszosci odpalarka super froga, amige przyz yciu utrzymali do dzis ci co chcieli jej rozwoju (os4/mos ppc) a nie ci co zostali przy 1200setkach i odpalali sf.

na minimiga tez byl mega szal i co? a no nic ..jest sobie gdzies tam ....


#12 , już chce zobaczyc jak porzucaja wydajne architektury x86_64 na rzecz arma ktory wydajnosciowo w konstrukcjach ebdacych wciaz w sferze marzen ledwo moglby stanac w szranki z lowendowym/starym x86

Ostatnia edycja: 10.05.11 23:18:18
[#14] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@DRACOX, post #13

#12: w 2012 bedzie koniec swiata i nie zdaza tzn. najpierw bedzie Natami, a potem to juz koniec swiata :)

Ostatnia edycja: 10.05.11 23:26:22
[#15] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@DRACOX, post #13

#12 , już chce zobaczyc jak porzucaja wydajne architektury x86_64 na rzecz arma ktory wydajnosciowo w konstrukcjach ebdacych wciaz w sferze marzen ledwo moglby stanac w szranki z lowendowym/starym x86

Pewnikiem czekają na jakieś nowsze procki.. i pewnie nie będą to takie słabeusze jak mówisz.. ewentualnie nie o moc obliczeniową tu chodzi..
[#16] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@SirLEO, post #12

arm to dziadostwo
w jakimś tablecie czy nawet w serwerze (w wersji multi-core) może być ale do normalnego komputera procesor musi mieć najlepszą wydajność z jednego wątku a tą ARMy mają zwyczajnie żałosną. Atom jest niby ślamazarny a to rakieta w porównaniu z ARMami

można zrobić ARMa wydajnego, z 64bit i wszystkimi bajerami co ma x86 ale wtedy wyjdzie że zużywa tyle samo prądu i nie ma to sensu...

Ostatnia edycja: 10.05.11 23:38:25
[#17] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Ciekawe jakby wygladal wynik ankiety gdyby user mogl zaznaczyc 3 mozliwosc wyboru (z sentymentu Ami.. do uzytko Mos/Aos.. i do zabawy Natami)...obecny wynik troszke jest znieksztalcony chociaz pewnie ja i tak bym zaznaczyl

KLASYK ..na zawsze razem OK
[#18] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@adam_mierzwa, post #7

po prostu te ciagle ankiety na te same tematy nudza. ja wkazdym razie juz w tym nie glosuje. na awnet mozna co tydzien odpowiadac na bzdurne pytania jakiegos voxa czy dr hirudo.. a co do slabego zainteresowania arosem, to przypuszczam ze w braku podzialu na hard i software mozna przypisac tu pare glosow natami a nawet klasyka, w koncu aros 68k jest preferowanym systemem na natami jak wynika stad (tez ankieta):
http://www.amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=33481&forum=27&poll_id=963

dla zainteresowanych maly ot:
http://img684.imageshack.us/i/aros1p.jpg/
http://img21.imageshack.us/i/aros2c.jpg/
http://img101.imageshack.us/i/aros3.jpg/
[#19] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@wawrzon, post #18

dokładnie, kwestia priorytetów.
Ja miałem na natami głosować ale jako że pewnie nie będzie mnie stać wydać prawie 1000$ na te urządzenie zdecydowałem się kliknąć na AROSa bo obejmuje klasyki, natami i chodzi świetnie na tanich nettopach jak aspire one OK
[#20] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@wawrzon, post #18

Mi te ankiety jeszcze nie spowszedniały (może dlatego że bardzo rzadko zaglądam na awnet).
Dla mnie ta ankieta była szczególna, bo dotyczyła naszego podwórka. Była rzadka okazja określić rozkład sympatii na PPA (nie każdy ma ochotę wpisywać się w PAU Base) - i każdy mógł się określić wybierając tylko 1 opcję. (obalony został przy okazji mit o dominacji MorphOS-a na PPA).
Odnośnie AROS-a - miałem na myśli AROS-a na x86; tyle lat gadania, że porażka Amigi to upieranie się przy egzotycznym sprzęcie, masa włożonej pracy - ludzie jakoś tego nie docenili.
[#21] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
Zobaczymy po ogłoszeniu ceny Natami ilu zostanie z tych napalonych.
[#22] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@DRACOX, post #13

a co do trafienia NATAMI, sek w tym ze to jest dla wiekszosci odpalarka super froga, amige przyz yciu utrzymali do dzis ci co chcieli jej rozwoju (os4/mos ppc) a nie ci co zostali przy 1200setkach i odpalali sf.


a) a ci co odpalali "Passengers"?
b) to zależy co nazywasz "życiem".
[#23] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
A mi siem nie podoba to, że kółko (dysk) na obrazku jest pochylone. Bo przez to nie widać dobrze, że Natami prawie zjadło Morphosa. buuu! Bardzo nieprzemyślane kółko.
[#24] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@snajper, post #23

A jakie to ma znaczenie? I tak co najmniej jedna trzecia dzisiejszych entuzjastów spasuje gdy pozna cenę Natami, a kolejna jedna trzecia gdy pozna rzeczywistą wydajność N70. A 70% tych dzisiejszych to efekt ostatniego, bardzo zresztą fajnego marketingu.
Oczywiście zaraz ktoś powie, że się nie znam, że Natami to super i Bóg wie co... powiem szczerze... nie wierzę, aby domorośli projektanci układów byli w stanie zrobić układ szybszy od tego, który projektują/projektowały (w przypadku 68k) całe zespoły świetnie opłacanych specjalistów. To tak, jakby w garażu, pan Wacek ze szwagrem zrobili rakietę wynoszącą na orbitę ładunki z wyższą niezawodnością niż amerykańskie i taniej niż rosyjskie. Po prostu wystarczająco długo żyję na tym świecie, aby wiedzieć, że cuda się nie zdarzają :) , z pustego i Salomon nie naleje.
A sam kibicuję projektowi, interesuje mnie wszystko to co dodadzą do oryginalnego designu AGA, ciekawe ile wydoli ten procek (na pewno więcej niż 68060 75 MHz... w końcu ma mieć coś kilkaset MHz). Do tego mała zgrabna płytka i przydatne interfejsy typu USB.
Ale daję mu 0.00000001 % szans że wydajnością (w czymkolwiek) przebije najwolniejszego miniaka z G4.... ale jeśli cena będzie mniejsza od 2000 pln to pewnie kupię.


... to byłem ja, zły, niebieski motyl :)

Ostatnia edycja: 11.05.11 01:27:05
[#25] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@wali7, post #24

hmm dla mnie Natami jest następcą Amigi. Ponieważ sama architektura nawiązuje do klasyki. A reszta typu G4, Efiki, Samy, Apple itd itp nie wolno wręcz porównywać z Ami :/ ludzie no :(
[#26] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
nie no różnice pomiędzy piersza trójką są na tyle małe, że nie mozna za bardzo się kierować tym. Tak jak wielu mowi, pewnie, przy wysokiej cenie natami moze stracic sporo swoich zwolenników. (Może teraz jakas ankietka o natami?) ciekawi mnie tylko male zainteresowanie arosem, tak jak dla mnie mozliwość postawienia sobie jakiegos systemu amipodobnego bez korzystania z ami klasycznej, wydaje sie byc bardzo wygodna i kusząca :)

Ostatnia edycja: 11.05.11 02:53:38
[#27] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@wali7, post #24

Ale daję mu 0.00000001 % szans że wydajnością (w czymkolwiek) przebije najwolniejszego miniaka z G4


w czymkolwiek, rownie szybko, albo nawet szybciej wykona np: memcopy :). Dalbys pare % w gore OK
[#28] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@Mir3k, post #26

Co do systemu i małego udziału AROSa w ankiecie, to jest to trochę złudne. Jeśli Natami pojawi się na rynku, to właśnie AROS jest najbardziej prawdopodobnym mostem łączącym ją z klasykiem.
Od strony sprzętowej klasyk na prowadzeniu. No, ale taką bazę sprzętową trudno pobić.
[#29] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety
AROS jest cały czas w fazie rozwoju więc większość ludzi w dalszym ciągu traktuje go jako ciekawostkę a nie docelowe rozwiązanie. Natami też z pewnością posłużył szum jaki ostatnio wokół tego projektu się wytworzył - sam jestem niesamowicie ciekawy co też z tego wyjdzie. Marzy mi się wciśniecie natami do obudowy po A600 czy 1200 - to dopiero byłaby zabawa ;)
[#30] Re: Jakie rozwiązanie interesuje Ciebie w przyszłości? Wyniki ankiety

@Elder_ppa, post #29

kazdy z nowych systemów jest w fazie rozwoju
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem