Komentowana treść: AspireOS 0.95
[#1] Re: AspireOS 0.95
Czarny koń ? :)
[#2] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #1

czarny kon czego ?
[#3] Re: AspireOS 0.95

@cactoos, post #2

MorphOS vs AmigaOS = bije, boksuje

i

Aros na Aspire One = joker
[#4] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #3

po co błaznowi czarny koń?
[#5] Re: AspireOS 0.95

@rzookol, post #4

Każdy news, wszystkie działy na forum , są opanowane przez tego człowieka , przy nim 1989 to mały pikuś. Chyba mamy do czynienia z alfą i omegą , prawdziwą wyrocznia w sprawach Amigi...
TROLLE GÓRĄ
[#6] Re: AspireOS 0.95

@vegeta, post #5

No ale po prawdzie ten troll to nie jest jakiś tam troll pospolity.
Ładnie się wyraża, buduje zdania zgodnie z zasadami gramatyki języka polskiego, nie używa wyrazów ogólnie uznawanych za obraźliwe.
Co prawda nic nie wynika z jego słów bo pisze głównie o tym że pisze (w końcu to troll), ale zbanować go nie ma za co...
Dobra, dość trollowania.
[#7] Re: AspireOS 0.95

@stachu100, post #6

michalmarek77 jest chyba pecetowcem, który uważa że systemy amigowe i post amigowe na PPC nie mają sensu, więc dla niego AROS na netbooka to "czarny koń". No i coś w tym jest, każdy woli coś innego :)


[#8] Re: AspireOS 0.95

@vegeta, post #5

Cóż, podejrzewam, że korzystałem z Amigi gdy Ciebie jeszcze na świecie nie było :)
Cóż, ciemna strona mocy ma swoje wady :)
[#9] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #8

Cóż, podejrzewam, że korzystałem z Amigi gdy Ciebie jeszcze na świecie nie było usmiech
Cóż, ciemna strona mocy ma swoje wady


dobre , od 1989 roku do konca 1996 roku uzywalem Amigi, po kolei (gry, dema, Workbench...), potem az do 2010 w ogole sie tym nie interesowalem, a Amiga byla gdzies w pudelku i czekala na swoj comeback, w 2010 wyjalem dla dzieciaka do gierek i innej zabawy np: DeluxePaint itp..., zaczalem czytac co tutaj sie dzieje, mysle nawet, moze wymienie swoja wysluzona A1200/030/50Mhz na cos kompatybilnego lepiej pasujacego do LCD, z wbudowana siecia, USB.... a tu taki zonk, proponuja mi karte z PPC, o shit, albo szrotowanego MaczkaPPC lub inny klon, jakbym chcial Maczka to bym generalnie tutaj nie wchodzil , a teraz patrze tylko jak zeszmacono fajny komputer domowy. Czekam teraz tylko na NatAmi ew. FPGAArcade, ani AOS4, ani MOS, ani nawet AROS na Aspire mnie nie ziebi i nie grzeje. ps. i chcialem jeszcze zrobic sobie retro interko, a na scenie najlepsze sa komputery o ustalonej konfiguracji i zupelnie nieistotne jest ile maja mipsow, chodzi o pokazanie ich mozliwosci, zabawe tymi mozliwosciami etc. mi na Ami do dzisiaj to pasuje :)

Moim zdaniem na rozdrabnianiu amiswiatka Amiga duzo stracila, a dogonic PC na jego warunkach bylo niemozliwoscia, co bylo oczywiste juz w 1995 roku. Wizja pakowanie sie w PPC juz wtedy byla koszmarna :)

Ostatnia edycja: 09.06.11 11:26:27
[#10] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #8

Szkoda Michale,że nie korzystasz z niej do dzisiaj,wspaniałe hobby.Czasem trochę kosztowne,ale cóż taka kolej rzeczy. :(
[#11] Re: AspireOS 0.95

@Grisza, post #10

Korzystam :) Z A500 by pograć w niesamowite klasyki /za dużo by wymieniać/ :) Kilka Amig posiadam, choć raczej jako kolekcjoner niż oddany użytkownik. Kto wie może dzięki Natami bardziej się wkręcę /licze na to/. Choć ta dystrybucja Arosa wygląda ciekawie. Trzab by to sprawdzić :)
[#12] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #8


Cóż, podejrzewam, że korzystałem z Amigi gdy Ciebie jeszcze na świecie nie było usmiech

Zabawne:) , ale to chyba przez tą ciemna stronę mocy
[#13] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #11

ja kiedyś z takiego samego powodu korzystałem z pc, żeby zagrać w niesamowite gierki, ale wyrosłem, mam nadzieje że też kiedyś wyrośniesz z gier
[#14] Re: AspireOS 0.95

@rzookol, post #13

Od 27 lat gram bardzo czynnie :) Wątpię by mi się znudziło :)
Dla mnie to żywe, pasjonujące hobby :)
[#15] Re: AspireOS 0.95

@rzookol, post #13

a co jest złego w graniu w gry?
[#16] Re: AspireOS 0.95

@XoR, post #15

nic, tylko nie można patrzeć tylko przez pryzmat gier na komputer
[#17] Re: AspireOS 0.95

@rzookol, post #16

nie można patrzeć tylko przez pryzmat gier na komputer


Dlaczego "nie można" ? Komputer to tylko plastik, miedź i krzem. To jak jest wykorzystywany go definiuje. Ktoś pisze soft, ktoś inny go kupuje, ktoś tylko gra. Nikt nikomu nie powienien niczego nakazywać :)

Wiesz, dla mnie Amiga przede wszystkim była i jest konsolą do gier.
Nie wszystkim musi się to podobać, jednak nie tylko ja ją tak traktowałem :)
I zamiast to traktować jako zaletę systemu, /znacie, nie licząc 8-bit, komputer który swobodnie można by określać i używać jak konsolę do gier???:)/ gry traktuje się jako najmniej istotną gałąź Amigi . A jest (było raczej) wręcz odwrotnie.

[#18] Re: AspireOS 0.95

@rzookol, post #16

Ani granie nonstop ani niegranie zdrowe imho nie jest. Znaczy się jak ktoś grał kiedyś i nagle przestał to to zdrowo nie wygląda raczej Dorośnięcie nie polega na tym że się nagle nie lubi zabijać wirtualnych niemców czy talibów tylko że gry są jedynie jednym z wielu zajęć a nie jedynym ok, racja
[#19] Re: AspireOS 0.95
Na temat AROSa bardzo mało jest artykułów i opisów. Czy mógłby ktoś bliżej obeznany z tematem napisać coś więcej (choćby w formie recenzji)? Jestem ciekaw (a wydaje mi się, że nie tylko ja) jak to się sprawuje w aktualnej wersji.
[#20] Re: AspireOS 0.95

@michalmarek77, post #17

Amiga zaczela sie liczyc w grach okolo 89 roku, przestala sie liczyc w grach okolo 94 roku, w oprogramowaniu okolo 2001 roku.

Rozumiem, że dla Ciebie Amiga nie istnieje poza grami ale odgrzewanie po raz 300 kotletów jak to drzewiej bywało nic nie da. Przypomina to raczej nostalgie pomieszaną z frustracją i polskim tupaniem nóżką. Chcesz coś zrobić konstruktywnego to napisz reckę jakiejś amigry. Wybierz coś, co jest warte opisania i nie jest opisane po 10 razy na ppa i pozostalych portalach.

I proszę Cię, nie wypisuj za dużo swoich marzeń jak to powinno być żeby było idealnie. Wyjaśnijmy sprawę prosto: tak nie będzie. Zamiast snuć w bredniserialach wizje "rozwoju" amigi, jesli chcesz dla niej coś zrobić to rób to małymi kroczkami a nie wielkimi marzeniami z których potem pozostaje popiół.



[#21] Re: AspireOS 0.95
Bardzo podoba mi się idea systemu pod dany sprzęt. Niestety sprzętu pod tą dystrybucję nie mam - trzeba by było się zastanowić nad tym - zawsze można zabrać ze sobą, w dodatku jest małe i w sumie ładne.

Na innym kompie, niestety nie chciał mi się zainstalować - lub z braku czasu za szybko się za to zabrałem.

Tak czy inaczej plusik jest - OK

Ostatnia edycja: 14.06.11 15:22:57
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem