Komentowana treść: Amiga on a Chip - prototyp
[#1] Re: Amiga on a Chip - prototyp
Ciekawe ile jest jeszcze takich garażowych, amigowych projektów, które nie trafiły na odpowiedni czas. Być może dzisiaj koszty produkcji byłyby znacznie niższe, a zainteresowanie większe. Można gdybać...
[#2] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@grxmrx, post #1

No a gdyby ci wszyscy projektanci usiedli nad jednym projektem... . Kto wie, co by było. W sumie szkoda, że kolejni właściciele nie dając rady nie zwrócili się do społeczności z propozycją współpracy i podziałem w ewentualnych zyskach. Czasem biurokracja w wielkich koporacjach przesłania oczy na oczywiste rozwiązania. Poza tym ludzie tworzący coś z pasją i dla pasji, a nie tylko dla kasy mają "przewagę" nad ludźmi, którzy robią coś, bo im kazali. Czy ktoś z właścicieli zadał kiedykolwiek na serio (taką profesjonalną) ankietę - pytanie czego chcą potencjalni klienci - użytkownicy Amigi ? Wątpie, stąd tyle garażowych pomysłów.

Ostatnia edycja: 26.06.11 08:59:15
[#3] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Ender, post #2

Taki amigowy dżojstik na wzór C64DTV mógł moim zdaniem znaleźć zainteresowanie i byłaby z tego jak najbardziej kasa (no chyba że faktycznie koszty produkcji były na tyle wysokie, że tylko pare osób by kupiło, ale przecież nie takie gadżety ludzie kupują...). Aż dziw bierze dlaczego ten projekt nie został ukończony i wprowadzony na rynek, a pozostał tylko jako eksponat do pokazania na YT...
[#4] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@grxmrx, post #3

No dokładnie. Można nie trafić w czas rozmijając się o miesiące (jak pogrzebany Palm Foleo i hicior Asus EE PC), ale tu - sukces gwarantowany. Wtedy i pewnie dziś. Gadżety zawsze się sprzedają, jeszcze gadżety użytkowe plus moda na retro.

Zapewne uderzyli nie do tych co trzeba. Nie słyszałem wcześniej o tym projekcie i myślę że większość. Szkoda że tak wyszło.

"Nigdy nie został ukończony z uwagi na koszty i brak zainteresowania rozwiązaniem na rynku."
Myślę że obecnie do przeskoczenia, może ktoś to podniesie, chociaż niedługo nadchodzi NatAmi.

Ja kupiłbym taki gadżet w każdym razie na pewno.
[#5] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@adam_mierzwa, post #4

Taki joystick musiałby mieć dodatkową kulkę służącą za myszkę i przynajmniej interfejs stacji dyskietek. Ponieważ ileż możnaby grać w te same gierki? Chociaż karta miniSD 4GB zmieści dużo ADFów.

Tak czy inaczej problem techniczny byłby większy niż w przypadku C64DTV.
Zwłaszcza dlatego że C64DTV to niewypał ze względu na zamkniętą architekturę i...aż 30 wbudowanych gier.
Co z tego że można podłączyć niezwykle unikatową stację dyskietek (którą zresztą, na szczęście mam), ale nie mam jakoś ochoty bawić się lutownicą. C64DTV leży mi w szafie i nie używam.

Myślę żę podobnie byłoby w przypadku takiej Amigi. Lepiej sobie kupić zabawkowego Minimiga, z normalną klawiaturą i otwartą architekturą albo już całkiem poważną i użytkową Natami. :)
[#6] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #5

Jezeli chodzi o C64DTV, to jeydnym jego problemem jest to, ze nie posiada tych wszystkich bajerów juz fabrycznie. Problem braku czasu, czy znajomosci odpowiedniego elektronika, ktory wprowadzil by wszystkie niezbedne zmiany jest czasem decydujacy.

Mimo wszystko nie uwazam, ze 64DTV jest niewypalem. Rozbudowane mozliwosci graficzne i bardzo male gabaryty sprawiaja, ze zainteresowanie Sceny tym urzadzeniem jednak jest.

Jedyny problem to zbyt mala skala liczby rozbudowanych DTV64.
[#7] Re: Amiga on a Chip - prototyp
A tam niech wypuszczą A1200 w standardowej obudowie 030/060 zamiast 020 i ludzie będa kupować i robić megakanapki.
[#8] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Duracel, post #6

Scena na pewno jest zainteresowana C64DTV, ale w rękach zwykłego użytkownika, to tylko zabawka na jeden dzień. Zabawka w której jest tylko 30 gier. Pograłem trochę w Pit Stop1,2 i Uridium, no i co dalej? Na C64 gram w inne gry i mam dostęp do kilku tysięcy gier które można znaleźć w internecie. :)
[#9] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #8

Ja ostatnio wymienilem 64DTV z wersji v1 na v3. Zrobilem to wiadomych przyczyn, ale w v1 mimo wszystko byly ciekawsze tytuly niz w v3.

Inna sprawa, ze ten kto dokonal selekcji tych tytulow albo robil to przez jakis abstrakcyjny system losowy, albo byl na ciezkim kacu :>

Stworzylem sobie niedawno karta do C64 na ktorym jest wlasnie okolo 30 tytulow. Moim zdaniem wybralem polowe z najlepszych gier na C64 dlatego byc moze za jakis czas zrobie vol. 2 :) Gdyby C64DTV posiadal gry ktore znajduja sie na moim karcie, to schodzil by jak swieze buleczki mimo fabrycznego braku rozszerzen, ktore sa mozliwe.
[#10] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #5

No dżojstik zawierałby wszystko co istotne z 500-tki, albo slocik na SD.

Cenowo jednak to jest nie do pobicia:
http://allegro.pl/konsola-nintendo-pegasus-funstation-iii-gratis-i1678039212.html Funstation 3

Idzie jak woda
[#11] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Duracel, post #9

Inna sprawa, ze ten kto dokonal selekcji tych tytulow albo robil to przez jakis abstrakcyjny system losowy, albo byl na ciezkim kacu :>

Hehe. :) Może też sugerowal się tym, aby było jak najwięcej tytułów z małego Atari? Tak czy inaczej wybór jest słaby. C64 ma naprawdę fajne gry i nie powinno zabraknąć takich strzelanek jak:
R-Type
IO Game
Scorpius
Zybex
Te gry są uniwersalne, dobre graficznie i każdemu przypadną do gustu. Zabrakło w tym zestawie także takich uniwersalnych gier jak Giana Sisters i 1942, itd...
[#12] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@adam_mierzwa, post #10

Niezła oferta. :)
Szkoda tylko że potrzebne są dodatkowe kartridże. Tak czy inaczej zabawa będzie dużo lepsza niż na emulatorze z romami za free :)

Ostatnia edycja: 27.06.11 13:16:16
[#13] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@adam_mierzwa, post #10

Kupiłem działa ale coś nie łączy ale co się dziwić za taką cenę. Dzieciaki przynajmniej mają radochę
[#14] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #11

Trochę nie uporządkowane, ale znalazłem pod ręką roboczy spis tego co chcialem na poczatku zmiescic. Później musiałem systematycznie wywalać mniej ważne, mniej sentymentalne itd. aż do m.w. 30 romów.

thelastnija TheatreEurope Turbo Outrun SWIV super cars Stunt car racer SpyVsSpy3 SpyVsSpy2 SpyvsSpy1 Spy_Hunter SPY vs SPY 3 SILKWORM SilentService silent service Shanghai Karate YieArKungFu2 YieArKungFu Wyspa World Karate Championship Turrican TURRICAN-2 BruceLee Boulder Dash BOP-N-RUMBLe AgentUSA Archon RAMPAGE rambo_ii RoadRace Raid Over Moscow R-Type PPHAMMER POPEYE POLEPOS PITSTOP2 PITSTOP1 Pitstop Pitfall Pitfall II Pharaoh’s Curse Panther Pacman Blue_Max Barbarian Arkanoid2 Decathlon Creatures Commando ZYBEX Zorro Ghostbusters Frogger Fist II - The Legend Continues - Tournament BombJack Bomb Fusion.tap bmx_simulator Henrys_House Hans Kloss Gwiezdny Kupiec Shadow Of The Beast River Raid Renegade Destination 91 Defender Of The Crown_S2 Defender Of The Crown_S1 Donkey Kong 87 Diplomacy Joust Fist II - The Legend Continues - Adventure Exploding Fist Draconus GREENBER GianaSisters Ghosts ‘n’ Goblins North&South Infogrames NINJA Ninja Commando Moon Patrol Montezuma’s Revenge MieczeValdgira MIDNIGHT MicroproseSoccer madrax Leaderboard Golf KungfuMaster Kikstart 2 Kikstart Karateka International Karate Samurai Warrior Rygar IkariWarriors IK+ The Way of the Exploding Fist TETRIS.

W sobotę bodaj po 18 latach grałem z kumplem w Archona. Nic miodności nie stracił ten tytuł :)
[#15] Re: Amiga on a Chip - prototyp
Moda na retro w grach to gry stylizowane na retro - 2d, pikselowana grafika, kreskowkowe animacje, polaczone z dzisiejszymi technologiami - siec, system achievments, umozliwiajacy rywalizacje z graczami na calym swiecie, grafika hd, nieograniczona objetosc (gfx,sfx,mowa itd). Przoduja tu produkty na smartfony (ifon android) i konsole. Niestety, ale odgrzewane kotlety z a500 czy a1.2k w lowresie w wiekszosci nie lapia sie do tego trendu :) Ich klimat czaja tylko milosnicy gatunku! Brak lokalizacji, brak sieci, brak wspolzawodnictwa z innymi graczami, brak nowych pomyslow, brak spojnej fabuly, biedne intra, outra itd, nie te czasy :) Takie cos to na dzisiejszy dzien poziom owczesnego pegasusa przy amidze 1200. Cena i do demoludow :>


Ostatnia edycja: 27.06.11 16:03:28
[#16] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Duracel, post #14

No i taki zestaw byłby OK. :)
[#17] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@pawelini, post #15

Ale o co się rozchodzi? :)
[#18] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@pawelini, post #15

Częściowo masz rację : Neo-retro ze swoją stylizacją na 8/16 bit nie tylko jest popularna ale i bezkonkurencyjna w wielu przypadkach.
Online jak najbardziej dodaje niesamowitego kopa starym koncepcjom /Sensible Soccer, Street Fighter, Doom, etc/. Natomiast gry bez achievmentów /trofeów/ dla wielu są wręcz niegrywalne - ta jednolita dla wszystkich gier klasyfikacja niesamowicie podbija rywalizację między graczami. Osobiście dzisiejsze gry bez achievków/trofeów praktycznie dla mnie nie istnieją.

Retro to jednak retro - klasyki nie muszą być unowocześniane. Nie o to chodzi. Tak jak NES doczekał się wielu bardziej /top loader/ bądź mniej /pegasus/ legalnych wersji tylko po dziś buduje jego legendę i ciągle przysparza mu użytkowników.
Amiga podobnie idealnie do takiego "odnowienia" by się nadała.
Joystick (joypad przez paskudne skoki "do góry" zamiast oddzielnym klawiszem odpada) z bebechami amigi, czytnikiem SD, grami w romi'e - sukces gwarantowany. Szkoda, że takie urządzenie nigdy nie powstało. Normalnie, nie wychodziłbym z domu bez niego /Speedball 2/ :)
[#19] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #17

Ze jedynie superfrog spelnia te wymagania :D

Chodzi o to, ze dla mnie, dla Ciebie taki joy mialby jakas wartosc emocjonalno/oczekiwaniowa, jednak dla dzisiejszej mlodziezy wydaje mi sie , ze niestety byl by takim samym tandetnym prezentem jak komunijny pegasus (czy co tam tandetnego istnialo, a nie pamietam nazwy ale widzialem!) w czasach amigi :)

Ostatnia edycja: 27.06.11 20:31:18
[#20] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@michalmarek77, post #18

"Natomiast gry bez achievmentów /
trofeów/ dla wielu są wręcz niegrywalne (...)
Osobiście dzisiejsze gry bez achievków/trofeów
praktycznie dla mnie nie istnieją."

A co to achievementem nie moze byc ilosc zdobytych punktow czy przejscie do dalszego etapu? To jakis wymysl szatana jest.
[#21] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #16

Tutaj filmik z działania mojego karta, zamieszczony przez jego twórce w fazie testowej.

http://www.youtube.com/user/2341olo#p/a/u/1/EYmC_l2fTd4

Dobry elektronik, tylko troche kapryśny ;)
[#22] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@frywolny_marian, post #20

Alez moze, chodzi o to by sie tym dzielic, nie w formie screenshota z topscores ktory znika wraz z resetem czy dyskietka czy tabelek z gazety topsecret, tylko przez neta w zjadliwej formie a'la spolecznosciowej, dokladajac do tego mase statystyk i innych p******ek :) To akurat nie jest zadnym bzdurnym wymyslem nowozytnosci tylko swietna sprawa, dla mnie podstawa na dzis w szeroko pojetej rozrywce :> Same highscores to podstawa, achievmentsy procz tego maja szereg innych zalet np mobilizuja do gry, do odkrywania sciezek jej przejscia, potrafia zainteresowac roznymi jej aspektami (jako przyklad civilization v, kto by wymyslil by czingishanem zdobywac grobowce faraona i postawic sobie to jako cel, albo wygrac 1 miastem na najwyzszym poziomie kulturowo czy inne ciekawostki).
[#23] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@pawelini, post #22

Yeah! Ja jestem "achievement junkie" /choć mało gier calakuję/ - niektóre z nich są bezcenne, np Halo Reach na Legendary :) To faktycznie diabelski wynalazek. Fantastyczny swoją drogą :)
[#24] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Duracel, post #21

Rewelacja! Gdybym miał taki zestaw gier w C64DTV to miałbym go obok PS2. :)
Zestaw jest także atrakcyjny dla użytkowników małego Atari. :)
[#25] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Andrzej Drozd, post #5

Ja bym kupil to d64tv :).
[#26] Re: Amiga on a Chip - prototyp

@Arbuz, post #13

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem