Komentowana treść: Kontroler SCSI dla CDTV
[#1] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
OK
[#2] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
Fajny artek. Tez myslalem zeby sobie HD zapodac do mojej CDTV. Teraz widze ze bybly to dobry pomysl.
[#3] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
a ile to cudo kosztuje i gdzie mozna dostac/zamowic
[#4] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@rzookol, post #3

@Phibrizzo

spraw sobie takie coś spraw, bo jednak CDTV nabrała innego wymiaru... i możliwości nowe przede mną ;)

@rzookol

Szanowny Panie Kolego, kosztowało mnie to w granicach 300zł, swego czasu konstruktor chciał sprzedać znacznie większe ilości ale obecnie jest tak zapracowany ze z góry mówił mi w rozmowie, że na razie nie mam wołać o więcej sztuk. Jeśli będzie zainteresowanie to może go przycisnę i zrobi więcej. Chce pozostać anonimowy i nie mam rozsyłać jego namiarów - taka jego wola. Ale jakby coś pękło w nim to chętnie zapodam kontakt.

Ostatnia edycja: 04.07.11 21:53:22
[#5] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #4

To może namów go na turbo z kontrolerem do CD32 (060/CF). To by było coś.
[#6] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@Phibrizzo, post #2

Warto, 2 lata dłużej pracowałem na CDTV z tego powodu. Naprawdę widzi się różnicę.

Wady: Dune II odpalana z dysku potrafi skasować bootblock HD (rozwiązaniem jest programik blokujący zapis BB), FFS International+DOpus4 wolno listują katalogi z dużą ilością plików, w porównaniu do gołego AmigaDOS.

Z ciekawostek podam, że CDTV służyła mi do surfowania po Internecie oraz serwer aplikacji (po ParNET) dla A1200.
[#7] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
A jak wygladaja transfery? Da rade kupic jeszcze znosny dysk do tego kontrolera?
[#8] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@_arti, post #7

Jak tylko będę w domu to porobię testy.
Co do samego dysku, złączka jest 50PIN z której korzystam, ale kontroler działa z adapterem-przejściówką także jest również możliwość podpięcia dysku 68PIN czy nawet 80PIN. W recenzji nie zawarłem tego faktu bo póki co sam osobiście tego nie sprawdziłem, tylko zrobił to autor urządzenia. Dyski 50PIN są mało pojemnościowe rzadko występują na sprzedaż oraz są drogie. Natomiast jeśli chodzi o 80PIN cena również jest wysoka ale pojemnościowo są wielokrotnie większe. Cóż tak to już jest ze sprzętem serwerowym :)

Ostatnia edycja: 05.07.11 12:44:16
[#9] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@Ender, post #5

Ale po co?
[#10] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #8

Hmn...a da się do CDTV podłączyć Compact Flash'a, ewentualnie MiniSD. ???Nie na zasadzie emulatora stacji dysków, bo to oczywiste, raczej na zasadzie interfejsu emulującego dysk twardy scsi/ide ?

[#11] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@michalmarek77, post #10

Zapewne da się przez bridge SCSI->IDE. Bezpośrednio nie, bo nie ma kontrolera IDE do CDTV.

[#12] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #8

Bombermax artykul ciekawy ale jak opisujesz kontroler z dyskiem ..przydalyby sie jakies testy porownawcze sysinfo jak juz koledzy wspomnieli wyzej.

Rozwiazanie oczywiscie bardzo interesujace (mozliwosc podlaczenia dodatkowego CDROM na scsi czy scanera)
[#13] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@HOŁDYS, post #12

nie traktuje swojego artykułu jako benchmarku bo to totalnie bez sensu. Dla mnie liczy się to że komputerokonsola z 7mhz w ogóe ma coś takiego jak kontroler z dyskiem. Także nie o prędkość tu chodzi (choć wspomniałem że wszystko działa ekspresowo) tylko o sam fakt istnienia czegoś takiego.
[#14] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #13

Dla mnie liczy się to że komputerokonsola z 7mhz w ogóe ma coś takiego jak kontroler z dyskiem

hmm moje 3 A600 i jedna A500 maja Dysk twardy IDE
jestem ciekawy transferu na tych samych 7 mhz czy to cos zlego ?
[#15] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@HOŁDYS, post #14

oczywiście że nie :) wrzucę jak najprędzej.
[#16] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #15

eXtra rozwiązanie. Jedynie co bym podpowiedział, bo lubie jak wszystko jest dograne, to to aby to włozyć do środka CDTV. Taki odstajacy z tyłu "wichajster" by mnie denerwował. Zapewne i dyski i kontroler dałoby się upchać wewnątrz CDTV...
[#17] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@Wojox, post #16

Według opisu kawał sprytnie pomyślanego hardwaru!!!
BrVo OK
[#18] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@strim, post #1

A to jest nic innego jak A575 do którego bez problemu można znaleźć schemat, tylko nikt nie wpadł na to, że A575 to jest to samo co SCSI kontroler dla gniazda DMA (Expansion Port).

Cały problem polega obecnie w znalezieniu WD33C93 i nikt nie wpadł, albo nie pochwalił się czym dostępnym na rynku można go obecnie zastąpić i czy przypadkiem zamiast dysku SCSI nie można użyć CF lub SD lub nawet USB, tylko robi się workaround z przejściem ze SCSI na IDE i dopiero na CF.
[#19] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@ExciterELB, post #18

tylko nikt nie wpadł na to, że A575 to jest to samo co SCSI kontroler dla gniazda DMA (Expansion Port)


Wbrew pozorom nie jest to tajemna wiedza :).

WD33C93 i nikt nie wpadł, albo nie pochwalił się czym dostępnym na rynku można go obecnie zastąpić


Łatwo nie da się zastąpić go niczym, trzeba by było cały interfejs zaprojektować od nowa. Ewentualnie stworzyć reimplementację 33C93 w CPLD/FPGA (ale to byłoby raczej trudniejsze niż zaprojektowanie nowego interfejsu).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem