Komentowana treść: Cube 2 dla AROS-a
[#1] Re: Cube 2 dla AROS-a
pogratulować
[#2] Re: Cube 2 dla AROS-a
Z tego wynika, że AROS ma najlepsze zaplecze 3D ze wszystkich amigowych systemów.
[#3] Re: Cube 2 dla AROS-a

@grxmrx, post #2

nie najlepsze tylko obsługuje najwięcej funkcji opengla, najszybszy nadal jest morphos, a os4 jest najlepiej rozreklamowany więc w sumie jest po równo :D
[#4] Re: Cube 2 dla AROS-a

@rzookol, post #3

Obsługuje więcej dlatego, że karty graficzne, które są wspierane na taką obsługę pozwalają.
[#5] Re: Cube 2 dla AROS-a

@grxmrx, post #4

wcale nie
[#6] Re: Cube 2 dla AROS-a

@rzookol, post #5

Karty graficzne potrafią juz znacznie więcej niż OPEN GL 2.0
Tak naprawdę to po prostu AROS działa na najszybszych obecnie liczydłach-PC. Wiec jest w uprzywilejowanej pozycji. Co nie umiejsza jego atrakcyjności. Myślę że jak się pokaże proste narzędzie do instalacji-portowania wszystkich gier bedzie git.
OK
[#7] Re: Cube 2 dla AROS-a

@rzookol, post #5

A dlaczego? :)
[#8] Re: Cube 2 dla AROS-a
Przy okazji Cube 1 napisałem komentarze, że fajnie, Cube jest ale Cube 2 nie będzie. No i teraz widać jak bardzo się myliłem. :)
[#9] Re: Cube 2 dla AROS-a
Ten nasz Krzysztof mnie zadziwia :)
[#10] Re: Cube 2 dla AROS-a
Aros wychodzi powoli z cienia. Potencjalnie moze obslugiwac najlepszy hardware i miec ulatwione portowanie z pc-win. Osobiscie nie spodziewalem sie ze tak amigowo-ladna gra na nim zawita.
Gra sama w sobie kiepska kosmicznie, acz jako tech-demo growego potencjalu arosa - bomba !
Aros FTW!
[#11] Re: Cube 2 dla AROS-a

@michalmarek77, post #10

Gra sama w sobie kiepska kosmicznie

Jak prawie wszystkie niezależne, opensourcowe gry, które silą się na bycie wielką komercyjną produkcją. :) Niezależne produkcje są bezkonkurencyjne i często wręcz genialne ale raczej w obszarze mniejszych gier. Niezależni nie boją się eksperymentować z nowymi pomysłami i pokazywać coś na co nigdy nie odważyłyby się duże studia w które ktoś zainwestował ogromne pieniądze.
[#12] Re: Cube 2 dla AROS-a

@MDW, post #11

MDW sama prawda. Obecnie nie ma już niezależnych poza kilkoma nawet ID Software się sprzedało. Decydenci na grach się nie znają. Liczy się Excel i znane im prawidła marketingu więc czekamy na CoD 10.

Z niezależnych gier Darwinia była kozak.
[#13] Re: Cube 2 dla AROS-a

@Sventevith, post #12

Zobaczmy czy powrót Erica Chaci będzie powiewem świeżości, chodź na razie wygląda to na Populusa XXI wieku.
[#14] Re: Cube 2 dla AROS-a

@Sventevith, post #12

Co do indie - polecam The Dishwasher:Vampire Smile SKA studios - jedna z najlepszych gier tego roku. Team 17 nadal robi fajne gry i nadal jest na pograniczu indie/pro teamu
Scena indie działa prężnie, wydają świetne gry, dodatkowo dzięki temu wiele małych studiów ma szansę wyjśc na szerokie wody i robić gry dla wielkich firm. Wielkie firmy dają możliwości, a chrzanienie o kasie jest nierozumieniem tematu. Wielki gra=wielka kasa w development. Inaczej się nie da. Taka prawda.
[#15] Re: Cube 2 dla AROS-a

@michalmarek77, post #14

Team 17 stało się chyba niezależne w tym lub zeszłym roku. Co do sceny Indie może i działa prężnie ale za dużo dobrych tytułów to nie ma. Gra może być mała ale powinna być dopracowana i profesjonalna w każdym aspekcie.
[#16] Re: Cube 2 dla AROS-a

@Sventevith, post #15

Setki fenomenalnych indie powstaje rocznie na iOS'a. To idealna platforma dla małych twórców. Na X360/Windows również fenomenalne gry powstają, minis'y na PS3/PSP także fajne rzeczy mają. Szczególnie sporo fajnych amigowych konwersji - warto.
Amigowi programiści kirując wzrok na scenę pewnie mogliby sporo nauczyć się w temacie "jak robić małe, fenomenalne gry".
Np takie "Juggle" od Denki /team założony przez część dawnego DMA Design, nadal ma siedzibę w tym samym mieście - Dundee/ - niby nic a radochy naprawdę mnóstwo.
[#17] Re: Cube 2 dla AROS-a

@michalmarek77, post #16

duszenie kupki na drzewo! sędzia
[#18] Re: Cube 2 dla AROS-a
Deadwood - Best of the Best OK
[#19] Re: Cube 2 dla AROS-a
Deadwood jak zwykle zaszalał OK
[#20] Re: Cube 2 dla AROS-a

@michalmarek77, post #16

Setki fenomenalnych indie powstaje rocznie na iOS'a.

To prawda. Chociaż ja bym napisał iOS/Android, bo ten drugi powoli dogania iOS w popularności i też się na tym gra. Czasem też coś pojawia się dla WindowsPhone7, WebOS i SamsungBada. Ale ilościowo to nieistotny margines.
[#21] Re: Cube 2 dla AROS-a

@MDW, post #20

Nie ma co narzekać fajna gierka pierwsze lokacje dopracowane i prezentują się nieźle niestety pozostałe sa dość ubogie jedna wręcz wygląda jak plansza z Mario Brosa 3D kolejna rzecz do ktorej mam mała uwagę to wygląd przeciwników nie widziałem gry w "akcji" ale na youtube wyglądają jak jakieś przerośnięte żaby :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem