Komentowana treść: BoingIconBar 1.0
[#1] Re: BoingIconBar 1.0
Fajny. Szkoda, że nie ma wersji dla AROS-a. Możnaby zrezygnować z AmiStart. A może autor dałby się namówic na port?
[#2] Re: BoingIconBar 1.0

@tomek, post #1

Działa na AmigaOS3 i MorphOS.. więc szansa jest. Pytanie czy Robertowi będzie się chciało..

Btw. Dobra robota.
[#3] Re: BoingIconBar 1.0
Ostatnim tego typu programem, który używałem na Amidze był stareńki ToolsDaemon. Używałem go do szybkiego odpalania podręcznych programów. Od dłuższego czasu nie miałem zainstalowanego tego typu programu, jednak chętnie przetestuję BoingIconBar na AmigaOS3.5.

Co tu dużo mówić, górą nasi ;)

Mam pytanie: na zrzucie ekranu nie ma podpisów pod ikonkami, czy w tym programie można definiować podpisy pod ikonami, bo czasem trudno po samej ikonce poznać który to program? ;)

Ostatnia edycja: 22.07.11 23:11:45
[#4] Re: BoingIconBar 1.0

@MaaG^dA, post #2

Pytanie czy Robertowi będzie się chciało

Robercie, będzie Ci się chciało? :)
[#5] Re: BoingIconBar 1.0

@tomek, post #4

To nie jest kwestia czy mi sie chce. Osobiscie nie mam zadnych mozliwosci skompilowania programu pod AROSa. Jednak jesli znajdzie sie osoba ktora bedzie to potrafila zrobic to zrodla moge udostepnic.
[#6] Re: BoingIconBar 1.0

@Minniat, post #3

Mam pytanie: na zrzucie ekranu nie ma podpisów pod ikonkami(...)

Niestey w obecnej wersji nie ma podpisow pod ikonami. Jesli bedzie taka potrzeba to moge dodac taka opcje w nastepnej wersji.
[#7] Re: BoingIconBar 1.0

@Phibrizzo, post #5

Dziękuję za tą deklarację. :) Wrzuciłem info na AE. Może jakiś programista się z Tobą skontaktuje.
[#8] Re: BoingIconBar 1.0

@Minniat, post #3

czy w tym programie można definiować podpisy pod ikonami, bo czasem trudno po samej ikonce poznać który to program

Dlatego warto sobie ustawić taką ikonę, która jednoznacznie będzie się kojarzyła z daną aplikacją. :) Podpisy oczywiście opcjonalnie można byłoby dodać. Chociaż ja bym pewnie je wyłączył, bo i tak najczęściej byłyby poskracane (z trzema kropkami). Poza tym taki podpis zajmuje jakże cenne miejsce na ekranie. Ja w Pegasosie mam 1600x1200 i to panele mi się chowają jak są nieużywane, bo uważam, że mam mało miejsca na ekranie. :) Podpisy można byłoby jeszcze zrobić tak jak to jest w MacOSX, czyli podpis (a właściwie "nadpis", bo pojawia się nad ikoną) jest wyświetlany (pełny, bo jest na to wtedy miejsce) tylko wtedy gdy się wjedzie wskaźnikiem myszy na ikonę.
[#9] Re: BoingIconBar 1.0
Całkiem zgrabnie to wygląda. Szczególnie z ikonkami PNG i w 32 bitach. A teraz trochę marudzenia:

1. Czemu animacja "podskakiwania" nie jest płynna?
2. Fajnie byłoby mieć możliwość dodania "left" i "right" w bibgfx/ - ten pasek na dole nieładnie się urywa z obu stron.
3. Program preferencji? Brr... Szkoda że nie można korzystać z drag'n'drop.
[#10] Re: BoingIconBar 1.0

@recedent, post #9

Ad1. Hmm.. ten tego no.. wstyd sie przyznac, ruch ikony jest stablicowany, dalem tyle krokow ile mi sie wydawalo za sluszne, sprobuje to dopracowac

Ad2. I tak jest. Mozesz dodac lewy i prawy koniec podkladu, dodatkowo moga miec kanal alfa (ten fitczer tylko na mosie)

Ad3. Tej sprawy jak narazie nie rozwiazalem, dlatego jest program preferencji.
[#11] Re: BoingIconBar 1.0
Hoho, Twórca AspireOS - dystrybucji AROS-a dla netbooków bardzo się zainteresował BiB :) To w sumie uzasadnione, bo to jedyna dystrybucja, która nie dorobiła się docka.
Mam pytanko, czy docka można skonfigurować, by wyświetlał się w pionie, czy tylko wzdłuż dolnej krawędzi? Niestety nie udaje mi się zintegrować programu 68k z AmiBridge. Próbował ktoś z sukcesem? Bo to w sumie byłoby takie rozwiązanie już na teraz.
[#12] Re: BoingIconBar 1.0

@tomek, post #11

Osoba o ksywie LuKe skontaktowala sie ze mna. Wyslalem mu zrodla. Mam nadzieje ze nie bedzie mial problemow bo wszystkie nazwy sa po polsku. Na wszelki wypadek dodalem kilka komentarzy po angielsku.

Niestety dock wyswiatla sie tylko na dolnej krawedzi, program nie byl przemyslny odnosnie mozliwosci zmiany jego polozenia. Jednak mysle ze to kwestia godziny lub dwoch zeby dokonac odpowiednich zmian. Osobiscie nie mam tego w planach narazie.

Ostatnia edycja: 23.07.11 14:15:36
[#13] Re: BoingIconBar 1.0

@Phibrizzo, post #10

ad 2. Ehem, no tak... faktycznie. Tylko program szuka ich raz - przy starcie.

Dla leniwych - BIB PicPack - i już jest prawie jak w OSX Leopard :).
[#14] Re: BoingIconBar 1.0
Dziwna sprawa. Nie udaje mi się uruchomić programu na MOS 2.7
Snopium podaje, że BiB_MOS próbuje odnaleźć libs.catalog a później jeszcze Action ToolType SPACE SIZE i STATIC dają rezultat Fail. Co może być nie tak?
Program do preferencji uruchamia się i zapisuje prawidłowo ustawienia.
[#15] Re: BoingIconBar 1.0

@tomek, post #14

A może uruchamiasz, tylko o tym nie wiesz? Toolbar pojawia się gdy zbliżysz (i chwilkę przytrzymasz) kursor myszy pośrodku dolnej krawędzi ekranu.
[#16] Re: BoingIconBar 1.0

@recedent, post #15

łomatko no jest!!!
dlaczego instrukcję czytam, jak już wszystko inne zawiedzie?
Kurcze taki ukrywany dock to wymarzona sprawa na netbooka (z uwagi na wielkość ekranu)!!
[#17] Re: BoingIconBar 1.0

@tomek, post #11

Z AmiBridge chyba się jednak nie uda z powodu sposobu aktywowania docka. Trzeba zatem zaczekać na efekty pracy kolegi Luke'a
[#18] Re: BoingIconBar 1.0

@Phibrizzo, post #12

A teraz wersji dla AROS-a jest dostępne :)

http://aros-exec.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=59437#forumpost59437

Niestety BiBPrefs potrzebuje kilka fix na GUI, AROS-ZUNE nie jest 100% dokładnie jak MUI, ale to bedzie łatwe.

- LuKe

P.S. All mistakes in my polish writing are Google-translate faults! ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem