Komentowana treść: Nemo 2.1 u betatesterów
[#1] Re: Nemo 2.1 u betatesterów
Dłuuuugo to trwało ale brawa dla tych panów. :)
[#2] Re: Nemo 2.1 u betatesterów
Jeszcze nigdy w historii tak niewielu inwestowało tak wiele w komputer, którego baza oprogramowania oferuje tak niewiele ;)
[#3] Re: Nemo 2.1 u betatesterów
Informacja na temat nowego firmware jest wielce interesująca. Zastanawia mnie, czy bazuje on na jakimś znanym do tej pory firmware (OpenFirmware, U-Boot, CoreBoot), czy też jest całkiem nowym tworem. Z jakiegośtam postu na AmigaWorld wynikałoby, że poprzednie wersje Nemo korzystały z Common Firmware Environment. Dość egzotyczny wybór.
[#4] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@grxmrx, post #2

A kto Ci broni zainstalować tam linuksa?
[#5] Re: Nemo 2.1 u betatesterów
no i spoko, pierwszy konkretny news od roku o x1000
[#6] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@tomek, post #4

Zapewne MAC OS też ruszy jak na starych klasycznych Amigach....
[#7] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Wojox, post #6

Na pewno nie tak jak jak na klasykach, a pod linuxem odpowiednio spreparowanym owszem czemu nie, może nawet się to przyda ;).
[#8] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@tomek, post #4

lol? Wydawać kilka tysiecy tylko po to zeby używać linuxa, który będzie działał szybciej na komputerze ze kilkaset złotych? Bez sensu...
[#9] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@arti4-92, post #8

Tam gdzie jest boing sensu byc nie musi
[#10] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@tomek, post #1

Dłuuuugo to trwało ale brawa dla tych panów.

a tam długo, zobacz ile "konkurencja" czeka na nowy sprzęt i nie może się doczekać. ;)

Brawo A-EON. OK
[#11] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Leon, post #10


A po co konkurencji nowy sprzęt skoro ten co jest obecnie jest szybszy i o wiele tańszy. Po za tym niebawem wersja dla notebooka. Jest szansa na takową u konkurencji?
[#12] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Leon, post #10

Ja jestem z konkurencji ale jakoś nie przypominam sobie okresu oczekiwania na sprzęt, po prostu go kupuję bo jest tego masa.
[#13] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@pampers, post #12

Może chodzi o czekających na Natami?
[#14] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@wali7, post #13

Tyle, że Natami to żadna konkurencja dla A1XK, zupełnie inne kategorie, to jakby konkurencją mikrofalówki był toster :)
Swoją drogą, ciekawi mnie jaką gwarancję na sprzęt zaoferuje A-EON....Bo jeśli wyprodukują tyle płyt ile mają procków, i to sprzedadzą (pewnie taki mają plan), to co gdy komuś padnie procek ? Zwrócą kasę ? ...

Ostatnia edycja: 08.09.11 09:08:32
[#15] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@michalmarek77, post #14

http://ec.europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/guarantees/index_pl.htm

2 lata
[#16] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@luk, post #11

AROS bangla na netbookach juz dobry kawal czasu. Fakt - aspire one 110/150 rowniez do nowosci nie naleza, ale przynajmniej wbudowane WIFi dziala. No chyba, ze AROS to dla CIebie zadna "konkurencja", to nie ma o czym gadac.
[#17] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@luk, post #11

Obecny jest szybszy?? hmmm no nie sądzę by mój Miniak był szybszy niż X1000 (mówię o szprzęcie - nie o jego wykorzystaniu przez system). co do tego niebawem to czekamy na nią już dłuzej niż betarycerze na X1000. Oczywiście puzzle są be i wiocha a marketing kilku fotek od bogfoot'a (tylko do tego ma dostęp szary mosowiec) pewnością że "niebawem wersja na notebooka"... ehhhh
Póki nie wyjdzie MOS na PM G5 to o wyższej wydajności trudno raczej mówić. Oczywisice calkiem inną kwestią jest jak sobie oba teamy poradzą z wieloma rdzeniami/procesorami.
[#18] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@cactoos, post #16

aros to nie konkurencja bo nie działa oprogramowanie z amigi classic
[#19] Re: Nemo 2.1 u betatesterów
Hmm, kiedy ci, ktorzy maja pieniadze i chca jeszcze grzebac przy Amidze, zrozumieja wreszcie, ze jedyna droga **jako-takiego** rozwoju, jest przeportowanie zarowno MOSa jak i OS4 na x86 czy innego ARMa? I niech na takim czyms, przez pierwsze 5 lat chodzi amigowe oprogramowanie tylko pod zmodyfikowana wersja UAE czy innym emulatorem, to i tak bedzie to bardziej obiecujaca droga rozwoju niz projekt komputera za 2 tysiace funtow, raz na 2 lata dla 200 uzytkownikow.


Ostatnia edycja: 08.09.11 13:16:30
[#20] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@_arti, post #19

Zastanawiam się na czym komu bardziej zależy, czy na sprzęcie pod Amigę ? Czy na systemie operacyjnym ?
Przykład Apple pokazuje że wszystkie drogi prowadzą do intela...Porzucili cały indywidualny sprzęt na rzecz jedynie słusznej architektury x86.
Dla mnie różnorodność jest piękna.. Różne procesory, różne architektury. To że wygrywa x86 jest niedorzeczne. Najbardziej zagmatwana lista rozkazów do programowania,,,Kto chce niech porówna "wagę" tych samych funkcjonalnie bibliotek z MOSa i AROSa...
Co do NatAmi to jednak będzie to konkurencja. Wielu ludzi "zadowoli się" 200 MHz mc68070, jak jeszcze komuś się zechce napisać jakis nowy soft,,to wszystko będzie hulało co potrzeba : net, nagrywanie CD/DVD, praca na plikach, edycja tekstu itd...

Testuję ciągle AROSA na lapku ACER Extensa 5220 (2,5 GB Ram, Core 2Duo 7300) ale dalej nie widzi WiFi i GMA 3100....Czekam na dalsze updaty.. OK
[#21] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Wojox, post #20

Liczy sie tylko software.Hardware ma byc szybki i tani.Wszystkie inne opcje sa dla hobbystow i Nerdow
[#22] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Dorrr, post #17

Oczywisice calkiem inną kwestią jest jak sobie oba teamy poradzą z wieloma rdzeniami/procesorami.

Sobie chyba nie poradzą z powodu braku czasu, ponieważ trzeba łatać dziury i soft robić. ;)
[#23] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Wojox, post #20

Wielu ludzi "zadowoli się" 200 MHz mc68070

"640KB pamięci wystarczy każdemu"
Bill Gates, 1981 rok
[#24] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@stachu100, post #23

Ja obu rozwiązaniom next-gen życze zeby skończyły jak Bill G. :D
[#25] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Dorrr, post #24

To znaczy żeby miały sądowy zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej/handlowej?
Dość przewrotna Waści wypowiedź jest.
[#26] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@stachu100, post #23

Jeżeli taki komputer spełni oczekiwania które opisałem, a 90 % użytkowników "ślęczy" tylko na GG, portalu społecznościowym i słucha muzyki MP3 czy ogląda filmy,,,,to 200 MHz wystarczy mi i wielu innym, może nie każdemu. Znam ludzi którzy mają kompy za 6-7 tyś i robią to co opisałem powyżej, ale jak się czują... OK

Ostatnia edycja: 08.09.11 18:23:04
[#27] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@_arti, post #19

Hmm, kiedy ci, ktorzy maja pieniadze i chca jeszcze grzebac przy Amidze, zrozumieja wreszcie, ze jedyna droga **jako-takiego** rozwoju, jest przeportowanie zarowno MOSa jak i OS4 na x86 czy innego ARMa?


przeciez jest AROS na x86 i rowniez na ARM. Problemem nie jest x86, tylko ten caly pedzacy dookola galimatias w PCetach.
[#28] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@pampers, post #12

Nie czekasz bo nie ma na co, możesz jedynie kupić coś starego, a fajnie by było mieć do wyboru też coś nowego.
[#29] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@grxmrx, post #28

Nie ukrywam, że perspektywa nowego sprzętu dla MorphOSa jest ciekawa ale wiem, że nierealna i nie spędza mi to snu z powiek.
[#30] Re: Nemo 2.1 u betatesterów

@Wojox, post #26

200 mhz nie wystarczą do oglądania youtube i filmów, tu już musisz mieć coś koło 400 mhz, najlepiej z jednostką wektorową
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem