• Opis

Minimig wraz z ARM Controllerem, jeszcze bez rozszerzonej pamięci. Ładne parę godzin lutowania, ale uruchomiła się za pierwszym razem :) Wielkie dzięki dla Dżeza za znalezienie wszystkich (prawie:) potrzebnych elementów i załatwienie płytek oraz dla Kuby B. za ARM Controllera z którym Minimig staje się o wiele bardziej funkcjonalna.

zamieścił: gorzyga

data: 2009.12.04 00:38

kategoria: Sprzęt / gorzyga

rozmiar pliku: 403.6 kb

rozdzielczość: 1600x1200

odsłon: 212

komentarzy: 7

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 5)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Minimig
Tutaj Minimig w akcji : KLIK
[#2] Re: Minimig

@gorzyga, post #1

A co daje ten arm controller? Ile Cię kosztowało złożenie tego do kupy? Kupowałeś skądś płytkę czy zlecałeś do wykonania?
[#3] Re: Minimig

@rafgc, post #2

ARM Controller daje dużo - można zamontować 4 stacje dysków i dwie plikopartycje, można podkręcić procesor do 25MHz (wersja 16MHz spokojnie działa na 25MHz), umożliwia rozszerzenie pamięci o 2 MB i zamapowanie romu action replay, menu jest wygodniejsze, supportuje długie nazwy plików i podkatalogi, poprzez dodanie jednej zworki na płycie i włączenie opcji w menu karta SD działa w szybszym trybie. Pewnie jeszcze coś przeoczyłem - jednym słowem warto do Mini to mieć.

Co do kosztów, to całość zamknęła się w granicach 500zł. Płytki do Mini zamawialiśmy, wyszło po ok. 40zł sztuka, z tym, że są dość kiepskie i parę poprawek trzeba było wykonać. Płytki do ARM Controllera dostaliśmy od człowieka, który zaprojektował to rozszerzenie.

Jedyny problem jaki mamy z Mini to taki, że podczas startu i ładowania kickastatu do pamięci potrafi się zawiesić - trzeba zresetować i zazwyczaj to pomaga. Potem wszystko działa stabilnie. Wygląda na to, że pamięci które zastosowaliśmy "nie dają rady" - ale tylko podczas procesu przeładowywania kickstartu. Może modyfikacja firmware by pomogła...
[#4] Re: Minimig

@gorzyga, post #3

A zostało wam coś tych płytek? Ile zamawialiście, żeby wyszło wam tak tanio? Tak sobie myślę, że też bym sobie takie coś kiedyś złożył. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej. Ten FPGA to pewnie w granicach 130zł kosztował.

A czy Wy zastosowaliście jakieś zamienniki tych pamięci, że podejrzewacie właśnie je o przyczynę zawieszeń?

A czemu piszesz, że kiepska płytka, jakieś przetrawianie były czy co? Gdzie zamawialiście płytki? Na zdjęciu wygląda ładnie.

A nie idzie tej pamięci rozszerzyć o 8MB fast? Czy autor minimiga mam w planach dodanie takiego rozszerzenia?
[#5] Re: Minimig

@rafgc, post #4

Płytki nam zostały (chyba 2 sztuki), ale nie idą na sprzedaż, chyba, że jako złożone Mini. Więcej i tak nie dało się zamówić, bo to partie próbna, do tego był koszt dokumentacji (160zł). Płytki są kiepskie, bo trochę się maski "rozjechały" i w przelotkach otwory nie są w centralnym punkcie. Do tego zdarzają się zwarcia - np. moja sztuka ruszyła od razu po montażu (żadnego błędu nie zrobiłem:), jednak na płytce było zwarcie na porcie PS2 klawiatury.

Wszystkie papiery ma teraz Dżez, ale z tego co pamiętam FPGA kosztował w granicach 120zł. Pamięci są jak najbardziej oki, z tym, że prawdopodobnie soft pisany do współpracy z ARM Controller był pisany dla szybszych kości - trzeba by było Mini sprawdzić z PICem jak się zachowuję - tak jak pisałem problem występuje czasami i tylko przy ładowaniu kickstartu.

Dżez planuje dorobić do Mini prawdziwy fast, ale to już on może się wypowie :)
[#6] Re: Minimig

@gorzyga, post #5

A te kostki to są SDRAMY? Czy Dżez jest jednym z rozwijających ten projekt, czy ma zamiar dorobić ten fast tak od siebie?
[#7] Re: Minimig

@rafgc, post #6

Z tego co wiem, to są SRAMy, a Dżez tak sam z siebie chce się pobawić w rozwój Minimig.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem