Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

  • Opis

To jest mój Blizzard do A500 z procesorem 68000 14 MHz. Fabrycznie zainstalowane było 2 MB pamięci. W związku, że pamięci w obudowie DIP nie są praktycznie już dostępne, a nawet jeśli są, to trzeba kupować hurtowo, więc postanowiłem zrobić adapter DIP na soj20/26. Trochę się z tym męczyłem, bo 2 kości miały zwarte dwie nóżki cyną (czego nie mogłem dostrzec wcześniej), a program do testowania pamięci dostarczany na dyskietce od Phase5 wskazywał, że wszystkie one są uszkodzone, więc myślałem, że nie będzie to nigdy działać. Ale zrobiłem drugie podejście po 3 miesiącach i wszystko się skończyło jak w bajce. Za płytki od adapterów (16 sztuk, w tym 4 na zapas) zapłaciłem około 70 zł, gdyby ktoś robił to metodą domową na pewno wyniosłoby to sporo taniej, ale ja nie mam takiego zaplecza w domu i musiałem zlecać płytki firmie. Ważne, że działa.

zamieścił: rafgc

data: 2010.01.28 22:48

kategoria: Sprzęt / rafgc

rozmiar pliku: 433.9 kb

rozdzielczość: 710x1542

odsłon: 475

komentarzy: 9

Ocena użytkowników: 4.8 (oceniających: 13)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB
Rewelacja ode mnie 5 OK
[#2] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB
Szacun, zrob kiedys rozszezenie do mojej cd32 :) 5tka!
[#3] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@Koyot1222, post #2

gdyby ten ruski ram działał na 14MHz, to nie byłoby problemu
[#4] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@rafgc, post #3

ech, no trudno :) W kazdym badz razie zawsze marzy mi sie przelotka do CD32 zeby mozna bylo mojego blizzarda 040 podlaczyc od 1200 :) Moze kiedys :D
[#5] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@Koyot1222, post #4

Coś takiego jest możliwe, tylko trzeba wziąć kilka sygnałów ze środka.
[#6] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@Koyot1222, post #4

Zapewne wszystko jest do wyprowadzenia, być może że cała operacja moze być podobna do tej z instalacjąsvideo w a1200 i a600.
[#7] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@arti4-92, post #6

obawiam sie ze gdyby sytuacja byla tak prosta to szybko pojawily by sie takie "przelotki". Moim skromnym zdaniem byla by to fajniejsza plyta glowna niz samej 1200 bo z svideo juz na plycie i bajerem w postaci akiko na pokladzie. Z drugiej strony szkoda ze nikt juz potem nie bawil sie w stworzenie np FMV do cd32 z komponentow ktore dostepne sa aktualnie. Moze by sie dalo, chetnie bym cos takiego nabyl bo to co krazy po ibaju to... baju baju :)
[#8] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@Koyot1222, post #7

Przelotki się nie pojawiły, ponieważ nikt nie ma kasy na zamawianie nietypowych złącz jakie serwowało Commodore w swoich komputerach, a skoro CD32 pojawiło się przy zmierzchu firmy C= to już nikt nie myślał żeby się tym interesować na poważnie o czym świadczy garstka rozszerzeń do tej konsoli, w tym prototypowe turbo 030, które nigdy się nie pojawiło. Po przejrzeniu listy pinów na rozszerzeniu w CD32 wygląda na to że być może są tam sygnały potrzebne dla karty turbo, ale nie jest to pewne, bo są znaki zapytania przy opisie. Sygnały potrzebne kartom turbo to BR (bus request), BG (bus grant), bgack (bus grant acknowledge), bez tych sygnałów procesor z karty turbo nie będzie w stanie przejąć kontroli nad szyną amigi.
[#9] Re: Blizzard Turbo Memory A500 8 MB

@rafgc, post #8

niom, jak by nie patrzyc CD32 to ostatnie dziecko C=. Moze doczekam sie jeszcze takiego czasu kiedy to cos fajnego pojawi sie jeszcze do CD32 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem