I jeszcze głębiej do korzeni ;)

  • Opis

Oto początek mojej zabawy z C64 ;) 15 kolorów / rozdzielczość 320 na 200 / double pixel. C64 rulez!!!

zamieścił: frywolny_marian

data: 2011.04.25 13:31

kategoria: Rysunki / frywolny_marian

rozmiar pliku: 9.6 kb

rozdzielczość: 384x272

odsłon: 97

komentarzy: 7

Ocena użytkowników: 4.9 (oceniających: 13)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)
klimatycznie :D
[#2] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)
Bardzo spoko :)
[#3] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)

@Koyot1222, post #2

Dzięki.
Polecam zabawę z grafiką na ośmiobitowcach. Fajna sprawa.
[#4] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)
Dobre to. Podoba mi się. OK
[#5] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)
Świetne, zawsze mi się podobały takie rysunki, które wyciągały jakiś klimat z "badziewnej" na sztywno ustawionej palety 16 kolorów w C64
[#6] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)

@rafgc, post #5

Paleta C64 rzeczywiście jest trochę dziwaczna. Ma jednak swój urok.
[#7] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)

@frywolny_marian, post #6

Jest dziwna, bo nie była przemyślana, gdzieś czytałem , że mieli zrobione (nie wiem jak to się nazywa) takie koło barwne i sobie wybierali kolory z krawędzi. Poza tym, w niektórych wersjach C64 paleta się trochę różni, chyba to wynika z wersji układu VIC.


"I'm afraid that not nearly as much effort went into the color selection as you think. Since we had total control over hue, saturation and luminance, we picked colors that we liked. In order to save space on the chip, though, many of the colors were simply the opposite side of the color wheel from ones that we picked. This allowed us to reuse the existing resistor values, rather than having a completely unique set for each color."

Ostatnia edycja: 03.05.11 21:40:49
[#8] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)
całkiem ok
[#9] Re: I jeszcze głębiej do korzeni ;)

@frywolny_marian, post #6

Pytanie - czy można te 15 kolorów w palecie dowolnie edytować?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem