• Ankieta

Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

  • Tak (więcej niż 100 PLN)
    19 głosów 19
  • Tak (do 100 PLN)
    30 głosów 30
  • Tak (do 50 PLN)
    64 głosów 64
  • Tak (do 20 PLN)
    67 głosów 67
  • Tak (do 10 PLN)
    37 głosów 37
  • Zdecydowanie nie
    23 głosów 23

Ankieta skończyła się 13.06.2005

[#1] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
NAjbardziej byłoby mi przykro, gdyby dotacja poszła na marne, np. gdyby osoba pisząca program się ulotniła, np. przez nieprzewidziane sytuacje losowe
[#2] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@Lord_10up, post #1

W takim wypadku kasa by prseszła na inny projekt, tylko, że on może już nie interesować większości. Tak źle, tak niedobrze...
[#3] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
zagłsowałem na "tak, do 50zł", ale po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku że dałbym i więcej gdyby to miał być np. program do grafiki wektorowej posiadający przynajmniej 80 czy 70% możliwości CorelDraw.
[#4] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@R-Tea, post #3

No wiesz, takie cos to projekt na lata i normalnie kosztowalo by gruba kase.
[#5] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
Ciekawe czy byłoby również możliwe zasponsorowanie dalszego rozwoju amigowych gier ;)



Na przykład:

http://www.trumpark.ag.ltd.pl/trumpark.html

http://web.archive.org/web/20010611165018/www.kki.net.pl/~da_tresse/



Hm?
[#6] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@grxmrx, post #5

Ja mówiłem wiele razy... To kwestia grafiki (byle nie tworzonej przez kogoś ze słomianym zapałem) i kogoś, kto by zarządzał projektem.
[#7] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
Zagłosowałem do 50PLN za jakiś praktyczny, potrzebny programik - jednak w sytuacji gdyby owym programem okazał się jakiś sensowny webbrowser to byłbym skłonny dać nawet 100 lub troszkę więcej :)
[#8] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
Wszystko zależy od projektu czasem można dać powyżej 100zł, a czasem i
1zł szkoda...
[#9] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
Tak naprawde to potrzeba mi paru programów. Bardzo dobrego asemblera (wszystkie jakie znam mają mniejsze większe błędy).Do tego dobrego edytora (najlepiej jak by był zintegrowany z asemblerem, czyli IDE). I do tego przydałby mi się resourcer.

Zagłosowałem do 50 zł ale jestem skłonny przy projektach wyżej wymienionych dać 100 zł i więcej.

Aha jakąś dobrą grę też bym wspomógł (najlepiej jakby to była platformówka bądź shotemup, najważniejsze żebu była możliwość uruchomienia jej na wiele sposobów, tzn. w oknie, na promowalnym ekranie , w palu ,gfx ).



Heh, chyba sam zaczne klepać potrzebne programy i gry.
[#10] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@asman, post #9

Mnie najbardziej,ale to pod MOS-em brakuje programów muzycznych. Po przesiadce z klasyka nie działają mi żadne trackery, w tym DBPro, a także programy do DSP. W ankiecie wyraziłem chęć dofinansowania projektu w kwocie 50 zł, ale po głębszych przemyśleniach dałbym za w/w projekty 100 a nawet i więcej.



yackar
[#11] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@yackar, post #10

Witam moze by dorobic w tej ankiecie sume kwoty jaka jest w puli.

Moje typy to gra. np skonczyc husarie czy jakos tak

programy u. to to kilka jakis zestaw do programowania kompilator plus edytor wszystko w jednym (Paskal, c , asembler)dla poczatkujacych .Edytor tekstow moze odkurzony z elementami turbocalka.i Jakis program do grafiki3d
[#12] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@Dziadziomiecio, post #11

Witam moze by dorobic w tej ankiecie sume kwoty jaka jest w puli.


W jakiej puli? Żadnego bounty jeszcze nie ma. Na razie próbujemy wywnioskować, czy takie polskie bounty ma w ogóle sens. Czy są ludzie zainteresowani włożeniem pieniędzy do puli.
[#13] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@mailman, post #12

oczywiscie ze nie-ma-puli ale ile jest w prowizorycznej puli ankiety mysle szacunkowo ze jakies kilka tysiecy ludzie by dali.

Jednak nalezy pamietac ze ludzie pieniedzy nie dadza komus kto sobie robi chece.Mysle ze do realizacji projektu jeszcze daleka drog ale ja jestem za .w ankiecie zaglosowalem 50zl i mysle ze gdyby nalezalo utrzymac projekt i doplacac do rozwoju to tez bym sie dolozyl.

[#14] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@Dziadziomiecio, post #13

No właśnie. Z tego co tutaj widzimy zapłaciłoby sporo osób i sporą kwotę. Tylko teraz trzeba wziąć pod uwagę, że:


1. To wszystko nie będzie w jednej puli, ale rozłoży się na poszczególne projekty,

2. Ludzie tutaj sobie wciskają guziczek i patrzą na kolorowe kreski. Gdy się pojawi guziczek i miejsce na wpisanie kwoty oraz numeru rachunku do obciążenia, to już nie jest takie proste - i bynajmniej nie wynika to z większego skomplikowania tej czynności,

3. Mogą trafić się ludzie, którzy mimo, że chcą dać pieniądze, to na przykład nie znajdą dla siebie interesującego projektu. Ich "deklaracja" w tej ankiecie, to pusta deklaracja.


Cieszy na pewno fakt, że jest sporo osób, które chcą zapłacić, chcą, aby projekt takich dotacji powstał. Ja chciałbym jednak, aby oprócz chęci były także czyny i żeby, jak dojdzie co do czego, naprawdę zapłacili.
[#15] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@mailman, post #14

CZyli, biorąc pod uwagę jednąz wcześniejszych ankiet, podstawowym projektem byłaby przeglądarka www.
[#16] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@Lord_10up, post #15

Na to nawet parę tysięcy dolców jest za mało jak wynika z pewnego zawieszonego w próżni projektu :(
[#17] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
Zaznaczyłem do 50PLN, ale za sensowną przeglądarkę www na MOSa dałbym i 150PLN. Warunek to obsługa CSS, Java, JavaScript, Flash i kilku innych "dzisiejszych" technologii.
[#18] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@bazant, post #17

A może być na początek bez aktualnej wersji SWFlash? ;) W sumie to na razie inaczej trudno by było, poczekamy co przyniesie reanimowany podobno projekt SWFlash na linuksie...
[#19] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@grxmrx, post #18

Jasne :D - Flasha dałem na wyrost ;) A tak poważniej - potrzebna mi przeglądarka którą będę mógł normalnie obsługiwać konto bankowe, fora dyskusyjne inne niż amigowe i mógł zrobić jakieś zakupy w Internecie. W chwili obecnej przeglądarki amigowe nie umożliwiają tego niestety :(
[#20] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?
Ja rozumiem, że są ludzie którzy mogliby zapłacić, zasponsorować dokończenie lub zrobienie jakiegoś konkretnego programu, ale mam pewne obawy. Autorzy programów w tym środowisku to też są entuzjaści i mają takie hobby zwane Amiga. Mogą pisać lub piszą więc programy takie jakie im się podoba a nie takie jakie są użytkownikom potrzebne i nie robią tego dla pieniędzy. Bo co jeśli ktoś na domiar złego jest zawodowym programistą i po ciężkim dniu pracy nad kodem ma jeszcze te pare godzin (w wersji optymistycznej) posiedzieć, ale nad amigowym projektem? Mnie by brało obrzydzenie czy jak to się mówi "kodowstręt" ;)

Motywacja pieniężna i to jeszcze jakieś marne, nawet niech się uzbiera 1000 zł (a niech będzie, nawet 1000 euro) to moim zdaniem nie przybędzie żaden programista na rumaku żeby tylko uratować nasze systemy od mrocznego komputerowego średniowiecza.
[#21] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@grxmrx, post #20

Ja bym zrobił taką ankietę. Ile byś dał za połączenie mocy systemu AmigaOS z MorphOS i odwrotnie MorphOS z AmigaOS na rzecz AmigaOS, albo AmigaMorphOS, a jeszcze lepiej brzmi z Revolution! :D
[#22] Re: Czy wpłaciłbyś dotację pieniężną (bounty) na napisanie programu, którego potrzebujesz?

@grxmrx, post #20

Motywacja pieniężna i to jeszcze jakieś marne, nawet niech się uzbiera 1000 zł (a niech będzie, nawet 1000 euro) to moim zdaniem nie przybędzie żaden programista na rumaku żeby tylko uratować nasze systemy od mrocznego komputerowego średniowiecza.



Dlatego też ja zagłosowałem na NIE. Tak naprawdę jednym z nielicznych programów których Amiga nie musi się wstydzić, a nad którym prace zostały ostatnio wstrzymane jest darmowy PerfectPaint. Ze ewentualną nową wersję 3.0 działającą natywnie pod AOS4 byłbym wstanie coś rzucić. Jednak wątpię aby to mogło przekonać autora do kontynuacji prac nad programem. Gdyby chciał coś na nim zarobić, to mógłby przecież wypuścić kolejne wersje jako shareware bądź komercja, tak jak to czyni choćby autor Hollywood.

Co do przeglądarki to jak już napisał czeka już na ewentualnego śmiałka 10 tys zielonych i jak narazie widocznych efektów nie widać. Czy myślicie że sytuacje poprawi dorzucenie po 50zł od powiedzmy 10 osób ? Panowie bądźmy poważni.

Tak samo Husaria, autorzy porzucili ten projekt będąc niezadowoleni z wyników sprzedaży Exodusa. Nie wiem dokładnie ile kopi Exodusa sprzedano na całym świecie, jednak mniej więcej orientuje się w jakich liczbach sprzedawały w owym czasie inne firmy wypuszczające amigowe gierki. Stąd wnioskuje że nawet jeśli gra rzeczywiście sprzedawała się wyjątkowo kiepsko, to i tak było to powyzej 500szt. Pamięta ktoś po ile sprzedawano na zachodzie te gierkę w momencie wydania, 30, 40 Euro ?

Liczmy że autorzy dostali po 10 euro od 500szt. Ta kwota absolutnie ich nie zadawalała, dodatkowo nad Husarią byłoby więcej pracy więc i zarobki musiałyby być większe. Powiedzmy że absolutnym planem minimum byłoby 1000 wpłat po 100zł, znajdzie się wśród czytelników PPA tylu chętnych gotowych wyłożyć gotówkę na tę grę, jeśli nie to nie ma o czym mówić.

Podobnie rzecz ma się z każdym większym projektem. Być może dzięki tej inicjatywie pojawi się jedna czy dwie niewiele wnoszące pchełki, ale będą to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Dlatego ja w to nie wchodzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem