• Ankieta

Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

  • zdecydowanie tak
    51 głosów 51
  • wszystko zależy od ceny
    52 głosów 52
  • zdecydowanie nie
    8 głosów 8

Ankieta skończyła się 17.10.2005

[#1] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?
A gdzie odpowiedź, wszystko zależy od zawartości? Nie czytałem nigdy
TA, więc może najpierw powiedzieć co w nim jest, o czym się pisze i w
jaki sposób, sam fakt "Amiga" w nazwie mi nie wystarcza...
[#2] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Kaczus, post #1

chyba na stronie umieszczaja stare numery w pdf-ach. mozesz sobie poczytac.
[#3] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Kaczus, post #1

Magazyn jest dla wszystkich, zarówno bawiących się MorphOS-em, jak i AmigaOS ("trzeciej" i "czwartej" generacji), AROS-em, a nawet emulacją na PC.
[#4] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@mailman, post #3

nie pytam czy pisza o Morphosie, tylko w jaki sposob pisza, czy np nie
jest to gazeta typu ksiązka z tego obrazka: http://rigby-jones.net/es/art/art/HardWork.gif
[#5] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Kaczus, post #4

Ojej, wchodzisz na stronę http://www.totalamiga.org/

klikasz na napis "Back Issues" i tam szukasz numerów archiwalnych, które są udostępnione w formacie PDF.
[#6] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?
Ja bym wybrał opcję: "zdecydowanie tak, jeżeli cena będzie przystępna" - a ponieważ takiego czegoś nie było.. zagłosowałem za wersja cenową..
[#7] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@MaaG^dA, post #6

W takim razie podyskutujmy o ewentualnej cenie. Total Amiga numer bieżący kosztuje 5 funtów brytyjskich (w cenę wliczona jest wysyłka). Po przeliczeniu wychodzi jakieś 28-30 PLN. Drukując w Polsce powinno być taniej, lecz można założyć, że powyższa cena to jest górna granica. Czy taką cenę uznać można za przystępną?
[#8] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?
Zaglosowalem "zdecydowanie tak", gdyz cena nie grala by raczej roli, przegladalem angielskie wydanie i jest calkiem ciekawe.

Punktem decydujacym byla by jednak dostepnosc PL Total Amiga w prenumeracie...
[#9] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@mailman, post #7

rozumiem, że rozmawiamy o TA w polskiej wersji językowej a nie tylko drukowanej w RP? :)

Ta cena jest rozsądna, jeżeli zawiera w sobie koszt tłumaczenia. Fajnie by było przeczytać też tam teksty polskich autorów...

To kiedy???
[#10] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #9

rozumiem, że rozmawiamy o TA w polskiej wersji językowej a nie tylko drukowanej w RP?



Gdzie o tym przeczytałeś?
[#11] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@grxmrx, post #10

Nigdzie. Dlatego na końcu zdania jest znak zapytania :)

[#12] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #9

Ponad 30zł za 50 stron? Zdecydowanie za dużo. (Dla porównania CD-Action ma 160 stron + 4CD za 15zł)
[#13] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Ziolo, post #12

Ojej (x2), porównujesz Total Amiga, które nie jest wydawane w dużym nakładzie (bo amigowców lub zainteresowanych nie ma w milionach czy setkach tysięcy) do jakiegoś CD-Action, które pewnie ma nakład około 150 tysięcy?

Kiedyś ktoś pisał o ami-ekonomistach... Jeśli czegoś wyprodukujesz więcej to cena dla końcowego użytkownika będzie niższa. W tym przypadku ta zasada obowiązuje.
[#14] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@grxmrx, post #10

Obawiam się, że wyniki ankiety "Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w oryginalnej wersji w Polsce?" troszkę by się różniły.

[#15] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Ziolo, post #12

Ponad 30zł za 50 stron? Zdecydowanie za dużo. (Dla porównania CD-Action ma 160 stron + 4CD za 15zł)



CD-Action kilkudziesięcio tysięczny nakład, a co druga strona to reklama. W amigowym piśmie raczej nie możesz na to liczyć. 30 zł to w sumie nie jest tak dużo za pismo, wszystko zależy od zawartości .
[#16] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Ziolo, post #12

Nie no 30 zł to górna granica. Zapewne będzie po 29.50 ;)

A tak na serio to dałbym 30 zł za amigowy magazyn po polsku. Jakiś czas temu były pewne dyskusje na ten temat. Czy coś z nich wynikło?

Będzie ta gazetka?

[#17] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #16

Sam druk pisma w Polsce będzie znacznie tańszy niż w Anglii. Również tańsza będzie wysyłka. Pytanie ile zażądają autorzy magazynu za swoją pracę. A co do tłumaczenia - to ciężka praca i przy spodziewanej ilości chętnych cena musiałaby być mocno wyśrubowana...
[#18] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #16

Mniemam iż nie będzie. Żeby jakaś gazetka była to musi być pełne zaangażowanie więcej niż jednej czy dwóch osób.
[#19] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Niekoniecznie będzie tańszy druk - zależy od ilości egzemplarzy. Jeśli
będzie ich mało, to druk będzie bardzo drogi.
[#20] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Ziolo, post #12

A taki magazyn WARP (www.warp.arx.pl) ma 84 strony bez CD kosztuje 20 zl, gazeta która również jest adresowany tylko do pewnej grupy zainteresowanych. Nie ma poco porównywać takich niszowych gazet z wysokonakładowymi magazynami dla dużej szarej masy.
[#21] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@grxmrx, post #18

Gdyby założyć cenę na poziomie 30 zł (a nie jak wstępnie szacowano na hitoro 5 zł) znalazło by się chyba 50 chętnych do zakupu osób. Po odliczeniu kosztów parę groszy dla redakcji by zostało - nie musiałaby to być tylko praca charytatywna.

Materiał na numer "zerowy" mógłby być choćby z PPA (wystarczyłoby poprosić autorów o zgodę) + parę newsów i może jedno tłumaczenie z TA. Niektóre materiały są w odcinkach - wymarzone do pisemka drukowanego. Patronat PPA byłby gwarantem jakości pisma tak myślę... Wiem, że to wszystko można przeczytać w internecie ale to jednak coś innego.

Kwartalny cykl wydawniczy pozwoliłby chyba zebrać materiał na kolejny numer.

Chętnie bym się zaangażował w taki projekt ale niestety moje miasto to amigowa pustynia :( Dziwię się jednak, że tak prężne ;) ośrodki jak Gliwice, czy Łódź się za to nie biorą.

Jeśli jednak będzie potrzebna i możliwa jakakolwiek pomoc "zdalna" proszę o kontakt.

:)
[#22] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Kaczus, post #19

Gdy założysz, że musi to być druk offsetowy to owszem - ale małe ilości egzemplarzy można drukować na wysokonakładowej drukarce laserowej A3.
[#23] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?
Moge spytac ilu jest Amigowcow w Polsce? Czy wprowadzanie jakiegos pisma do sprzedazy nie jest strzalem samobojczym? Jaki naklad przewidujecie?



A, i jeszcze chcialem spytac, gdzie takie pismo bedzie mozna kupic? Jesli tylko w wiekszych miastach, to ja np. odpadam. Prenumeraty troche sie boje, bo nie wiadomo nawet czy pismo sie przyjmie (wykupie na rok, a tu po paru miechach wydawnictwo oglasza bankructwo).
[#24] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@El Amigos, post #23

Najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż wysyłkowa. Najlepiej odpowiedni formularz na stronie internetowej czy wręcz sklepik internetowy z obsługą (w przyszłości) płatności elektronicznych.

Jeśli możnaby to pismo drukowac na drukarce laserowej (jak pisze Grzegorz) to bankructwo raczej nie jest takie pewne. Można zrobić małą partię a potem dodrukować.
[#25] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@El Amigos, post #23

W grę wchodzi wyłącznie sprzedaż wysyłkowa.
[#26] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #21

No to do dzieła! Bierz się za pisanie tekstów, rób tłumaczenia. Wszystko tak łatwo się mówi (pisze), a gdy przychodzi co do czego, to jak zwykle nie ma komu... Mam prośbę, postarajmy się docenić to co mamy, a nie rzucajmy się z motyką na słońce, sypiąc tysiąc pomysłów, z czego do żadnego nie ma osoby, która się tym zajmie. Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane. Postarajmy się zamienić chęci na czyny i wtedy porozmawiamy o drukowanej wersji PPA itd., itp.
[#27] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@mailman, post #26

Mnie się po prostu wydaje, że z drukowanej wersji PPA byłoby mniej kłopotów i więcej pożytku niż w przypadku angielskojęzycznego czasopisma, które i tak można kupić przez internet w cenie 30 zł z wysyłką.
[#28] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@mailman, post #26

Zgadzam sie w pelni z mailmanem - checi to za malo.



Chetnie bym kupil TA drukowane w Polsce, fajnie by bylo gdyby bylo w polskiej wersji jezykowej...



Swoja droga chetnie bym sie zajal tlumaczeniem angielskiej wersji...

[#29] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@GregLM, post #28

Ale o jakie chęci Wam chodzi? Przecież moja propozycja dotyczy przeniesienia na papier istniejących tekstów. Jeśli nikt nie ma "chęci" zapytać o zgodę autorów to jasne, że mogę to zrobić. Po co zaraz te "pisz teksty, rób tłumaczenia"...

Ja nie mam nic do drukowania gazet w obcych językach. Jeśli by to doszło do skutku możnaby się jednak pokusić o polskojęzyczną wkładkę.

A skoro Ty chętnie coś z TA przetłumaczysz no to mój pomysł uzupełnienia tekstów archiwalnych PPA nie jest może to takie nierealneaż tak abstrakcyjny.

Rozumiem, że teksty to nie wszystko. Ale o dalszym ciągu można rozmawiać. A nie obrażać się, że ktoś ma "chęci".
[#30] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@GregLM, post #28

O jednej rzeczy zapomniano przy okazji tej ankiety. Jest ona wynikiem tego wątku na forum.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem