• Ankieta

Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

  • Yahoo IM
    2 głosów 2
  • AQQ
    4 głosów 4
  • LANChat
    4 głosów 4
  • MSN
    9 głosów 9
  • wystarczy mi to co jest
    26 głosów 26
  • IRC
    29 głosów 29
  • Skype (rozmowy tekstowe)
    37 głosów 37
  • ICQ
    44 głosów 44

Ankieta skończyła się 02.09.2006

[#1] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?
Zaznaczyłem Skype, jednak nie interesują mnie rozmowy tekstowe (jednak na początek ok) ale głosowe, które prawdopodobnie nastąpią po tekstowych (zawsze to krok do przodu)
[#2] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@Lord_10up, post #1

Bez opisu protokołu albo ogólnodostępnych źródeł będzie można jedynie o tym pomarzyć.
[#3] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #2

A jak się sprawy mają jeśli chodzi o rozmowy głosowe AQQ i Gadu-Gadu?
[#4] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@Lord_10up, post #3

odnosnie GG - wszystko ładnie opisane. "Wystarczy" ;) zaimplementowac ;)
[#5] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #4

Życzę powodzenia i dużo wolnego czasu w implementowaniu:)
[#6] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@Lord_10up, post #5

Będzie motywacja, będzie implementacja ;)
[#7] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?
Głosuję na ICQ, bo jest chyba najpopularniejsze wśród zagranicznych owiec.
[#8] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?
Posiadanie Tlena i GG to raczej wystarczający czad. :D

Implemenacja nowego protokołu to chyba dużo roboty.

Nie lepiej mieć prędzej wszystkie ficzery i bezbugowe GG (np. ze wspomnianymi rozmowami głosowymi) i Tlena?
[#9] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@Mario, post #8

...wszystkie ficzery i bezbugowe GG



Jedno wyklucza drugie :P
[#10] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@alpine, post #9

hmmm ten komunikator nazywa się AmiGG czyli GAdu gadu ale co tam MiniQ doda to już nie moja sprawa :P
[#11] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@Lord_10up, post #1

Zdecydowanie najlepszym pomysłem wydaje mi się ICQ. Nie wiem natomiast czy komunikacja ze skype tylko na poziomie wiadomości tekstowych ma sens... Wśród moich znajomych używających skype nikt tej opcji nie wykorzystuje.

Jeśli chodzi o rozmowę głosową - to mogę się mylić ale całość sprowadzałaby się do implementacji kodeka mowy speex (publicznie dostępne źródła; tak mi się o uszy obiło) oraz protokołu RTP (to na 100% dostępne publicznie). Tylko wtedy by trzeba wymyśleć inną nazwę dla komunikatora ;)
[#12] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@koodlaty, post #11

Jesli to takie proste, to czemu nie powstała jeszcze żadna alternatywa dla skype? ;)
[#13] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #12

Kodek kodekiem, ale sam protokol jest szyfrowany, ba nawet to, co siedzi w pamieci podczas dzialania skype jest szyfrowane, m. in. algorytmem rc-5, ktory jest tak chetnie "lamany" przez wszelkiej masci offce :)
[#14] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@_arti, post #13

A ja słyszałem że skype na bierząco, podczas działania relokuje kawałki swojego kodu, część kasuje, itp... Jeszcze trochę i na ten temat powstaną jakieś legendy. ;)

Chłopcy popadają w lekką paranoję. Ale cóż, marka, komercja, takie tam...
[#15] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #14

http://www.ossir.org/windows/supports/2005/2005-11-07/EADS-CCR_Fabrice_Skype.pdf - tutaj cala dostepna i znana dokumentacja (jednak rc-4, nie rc-5, pomylilem sie).
[#16] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?
Ja zaznaczyłem Skype. Właśnie tego używam do rozmów międzynarodowych. :) Oczywiście mam na myśli rozmowy tekstowe. Głosowe i video jakoś mnie nie ciągną. Nie lubię. Mikrofon (i czasem kamerkę) włączam tylko jak rodzinka chce pogadać z bratem. Ja nie lubię w ten sposób. Głosowo jest drętwa atmosfera, niewygodnie się gada, nie można się zastanowić, nie działa copy/paste, trzeba prosić o powtórzenie, trzeba być skupionym na rozmowie, nie można robić czegoś w tle. :) Video już zupełnie nie jest mi potrzebne. Ile można się gapić na kilka pokaszanionych MPEGiem klatek na sekundę? :) Po 15 minutach człowiek ma ochotę wyłączyć to w cholerę. Moja kamerka stoi od miesięcy nieruszana. :)

Tak więc ja jestem za tekstowym Skype, a zaraz potem tekstowym ICQ. Jeżeli byłoby w odwrotnej kolejności to też nie będzie źle. Jednak przydałby się jakiś niefaszystowski standard. Nie rozumiem dlaczego Polacy tak kochają się ograniczać i przyjęli GG, Tlen... Skoro ma się już możliwość bezpłatnej gadki z całym światem to po co ograniczać się do naszego kraju? Rety, ale my mamy strasznie faszystowskie zapędy. Z czego to wynika? Co by komu szkodziło korzystanie z jakiegoś innego, używanego przez cały świat komunikatora? No ale co zrobić... 99% znajomych korzysta z GG więc i ja korzystam. Chyba każdy korzysta z tego właśnie dlatego, że wszyscy korzystają. :) No i tak się to zapętla.

No dobra, nie marudzę już. Dobrze, że mamy AmiGG. Całe szczęście, że MiniQ doprowadził je do obecnej postaci i nadal ma ochotę to ciągnąć, a nawet dodać nowe protokoły. Wypas, naprawdę wypas. :)
[#17] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #2

i dlatego jabber rlz. wlasnie dlatego ze jet opisany i dzieki transportom masz wysztkie te protokoly z ankiety tez dostepne
[#18] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@Valwit, post #17

z racji http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?id=4612&ostatnie=1#32595 wycofuje powyzsze :)
[#19] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #12

Żadna? Jest ich całkiem sporo: tlen, teamspeak, gg, gizmo (niestety, mało stabilny w obecnej wersji), actio... Skype miał od początku dobry marketing przez co obecnie jest najbardziej znanym 'głosokomunikatorem' - co nie oznacza, że jest równocześnie najlepszym rozwiązaniem. A implementacja w teorii byłaby prosta - nawet napisałem kiedyś na studiach taki koder mowy do rozmów po sieci :) W rzeczywistości protokół skype może być bardziej pokręcony niż owcze jelita - dlatego tylko 'gdybam' ;)
[#20] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@koodlaty, post #19

Zadna w sensie kompatybilnej alternatywy.
[#21] Re: Obsługę jakiego protokołu chciałbyś widzieć w następnych wersjach AmiGG?

@MinisterQ, post #20

Bo oni się nie znają, wszak wiadomo, iż skoro Tlen to musi i Tlenofon. :) Go MiniQ, go!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem