• Ankieta

Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

  • zdecydowanie nie, bo czekam na OS4 dla SAM440EP
    22 głosów 22
  • jeszcze się zastanawiam, czy w ogóle warto
    37 głosów 37
  • mam "klasyka", ale dobrze mi z tym co mam i nie zamierzam kupić
    49 głosów 49
  • zdecydowanie nie, bo już nie mam "klasyka"
    80 głosów 80
  • zdecydowanie tak, tchnie to nowe życie w mojego "klasyka"
    134 głosów 134

Ankieta skończyła się 30.10.2007

[#1] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?
Spóznione jak dla mnie o 10 lat. Teraz AmigaOS4 na classiki jest dla mnie ciekawostka....



PS. Pierwszy :P
[#2] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Kaczus, post #1

a gdzie opcja: "nie kupię OS4, bo uzywam MOS na Pegasosie i jestem zadowolony" ?
[#3] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@wali7, post #2

Masz nawet dwie możliwości, w których osoba taka jak ty może udzielić odpowiedzi.

"zdecydowanie nie, bo już nie mam "klasyka"
"mam "klasyka", ale dobrze mi z tym co mam i nie zamierzam kupić"

:D
[#4] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?
Brak opcji "Nie mam klasyka/ppc ale kupie dla OS4." :]
[#5] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@reactor, post #4

brak tez opcji "wywewnetrze sie w komentach" :P
[#6] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?
Powinna byc opcja:



Zdecydowanie TAK do klasyka I (TAKZE) zdecydowanie TAK do SAM440.



Przeciez moge miec klasyka i SAM440



Kreciu
[#7] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@reactor, post #4

To jak w moim przypadku... nie mam PPC ale kupie PPC jak juz bede mial OS4.0 i bede wysiadywal jaja czekajac na Shark PPC ;)



Kreciu



PS. Ok. Moze byc jajo...
[#8] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Kaczus, post #1

I wlasnie dla tej ciekawostki kupie OS4.
[#9] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #7

Oj gosciu wymiotujesz gotowka jak widze:). Chcesz amippc, sharka i

sam, no niezle niezle. Heh ze tak zapytam czy brak os4 powstrzymywal

Cie do tej pory przed zakupem amigi/pega czy czegokolwiek?



[#10] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #7

To lepiej zacznij zbierać kasę bo ceny PPC ładnie poszybują w górę jeśli faktycznie będzie można kupić OS4.



[#11] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@alpine, post #10

jakby chcial kupic to juz dawno by kupil, a tak tylko troluje ;)
[#12] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Chba jedyny sensowny powód dla którego warto miec bppc w sowjej amidze
[#13] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@arti4-92, post #12

To miało brzmieć inaczej, sensowny powód dla kupna bppc, ale jakoś nadal nie jestem przekonany, wazne że wychodzi!!
[#14] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Fazior, post #9

Zaraz zaraz mowi tylko o SharkPPC i Sam440. Jesli wezmiesz pod uwage ceny... to za $800 no moze $1000 sobie to zloze. Nie mysl ze wyloze ZARAZ, juz teraz te 1000 na Amiga pewnie mi to zajmie z rok moze dwa. Pierwszy idzie SharkPPC... Sam440 poczeka (brak kompatybilnosci w dol... a jak tak lubie Dizzy ;) ).



Pegaza nie lubie i juz to pisalem. Taka maszynka do odpalania linuxa i Mosa. Jakby OS4 na to byl zapewne juz bym go mial... a tak to po co mi kupowac cholernie droga plyte pod Linuxa??



A ile dzis PC kosztuje, ale nie baisc version, tylko taki "fajny" full wypas to bedzie z 10000 zl Cie kosztowal a za podstawoway tez zalpacisz ze 2000zl. Biorac pod uwage, ze taka SAM440 JEST takim full wypas dla amigowca, ja nie nazekam na ceny :P. Pomijam fakt ze dwa Radeony 2900 w Crossfire sa szybsze od radka 9000 ;), ale dla Ami to i tak "Styknie" na 5 lat...



Kreciu,
[#15] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #14

Za 800, 1000$ kupisz a1200, mediatora, obudowe tower, sharkaPPC, monit, klawisze myche, monit, sam, obudowe, klawisze, myche, monit, nie zapominajmy o ramie, dyskach, dvd - jak Ci sie uda to podaj source:D. A co do pega to ja nie mam linuxa bo go nie lubie:).
[#16] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Fazior, post #15

W sensie na swoim pegu nie mam linuxa. A OS4 kupie, nie musisz walic blagalnych komentow, przynajmniej mam sprzet pod to (A1200PPC)......
[#17] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #14

Pegaz jest cholernie drogi? Tak jakby SAM która póki co (i pewnie przez jeszcze dluuugi czas) jest linuxboxem była tania i szybka. Używałeś kiedyś MOSa? ;)
[#18] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Fazior, post #15

No dobra doloz sobie te 2000 tys. Szczesliwy.



Acha i tu mowimy o kompie od ZERA.



Ktos napisal ze Bilzardy pojda w gore... a niech ida, tle ze gdzie... nawet za PPC240Mhz sie nie "oplaca" kupowac. Po ile one chodza? $400-500? Przeciez Elobx za tyle samo chce sprzedawac SharkPPC? A nawet jak znajdziej Bilzarda z 200$ to ja wile 2x tyle dolozyc i moc dekodowac co i jak chce, wlacznie z DVD...



Cierpliwosc. A jesli chodzi o kase. Coz czekam na ten moment 7 lat, nie pale i nie pije. Odlozylem sobie a i kobieta nie lubi jak jej bzdety kupuje w prezencie... wiec na inne "bzdety" jak Ami mam... :P. Acha i kupuje tylko oryginaly, takze do PC i mojego Mac.



Tak sa tacy.



Kreciu



Ps. Sorka, za ten post, ale nie rozumiem ludzi ktorzy zawsze do cudzeko portfela zagladaja: "bo ty to masz kase" - a co ty mozesz wiedziec?? Z nieba przyszlo? Pod kanapa rosnie?
[#19] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Malin, post #17

Tylko ze SAM jest praktycznie kompletynm kompem, dokladasz HDD (s-ata) i nagrywarke i jestes git. A pegaz?



Kreciu
[#20] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #19

Cena będzie podobna (jak nie niższa), a o możliwościach i amigowym systemie nie wspomnę.
[#21] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #19

> A pegaz?



kupujesz kadridze link i jestes git ;)
[#22] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?
Wybrałem opcję Numer3. Mam klasyka, dobrze mi z Os 3.0, żal wydawać kasy na PPC i CGX.
[#23] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #18

Mam szczerze gdzies (zgadnij gdzie) zasobnosc Twojego portfela. A i jeszcze jedno na sharka to TY sie niezdrowo nie napalaj bo go nie ma i najprawdopodobniej nie bedzie.
[#24] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Fazior, post #23

ja jestem napalony na moja dziewczyne, reszta to moze mnie co najwyzej interesowac :P.



A to ze masz w dupie moja "zasobnos portfela" to raczej sie nie zgadza, bo bys nie napisal pierwszego posta.



A to ze czlowiek sobie oszczedza i moze sobie pozwolic na swoje hobby kupujac raz na 7 lat karte PPC to tak masz racje, musze miec niezla kase. Ludzie Mediatory maja, A4000, 256 ramu, karty graficzne po 300 dolcow, a Tobie przeszkadza ze kupie sobie SharkaPPC (jak wyjdzie). Smieszny jestes.



Dam Ci rade przestan patrzec na to kto co i za ile ma. Bo zawsze znadziesz takiego co ma wiecej od Ciebie.



I podziwiam ludzi ktorzy maja A1200 + 3.0 i sa z tego powodu szczeliwi, zapewne sa bardziej produktywni na tym komputerze nie za ja bede na swoim. Pozdrawiam!



Kreciu



PS. Tak i nie nawidze piractwa inaczej mowiac zlodziejstwa.
[#25] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #24

W A4000 można mieć chyba 128 MB Ramu (256 MB chyba tylko w A1200) ;).
[#26] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #24

Prosze gosciu wyluzuj:). W poscie nr 9 chodzilo mnie nie o Twoje pieniadze - a miej sobie ich cala fure co mnie do tego. Kup sobie cos i uzywaj na zdrowie.
[#27] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #24

Wszystko ładnie, ale nie wiem czy wiesz, że SharkaPPC tak naprawdę nikt na oczy nie widział (i nie piszcie o Crescendo, bo to nie jest dokładnie ten sam produkt). Oczywiście, wszystko zalezy od Elboxu, ale takiego Dragona wypuszczają już dobrych kilka lat (chociaż rok temu wiele osób, w tym ja, miało okazję zobaczyć go w działaniu). Nie spodziewałbym się SharkaPPC w najbliższym czasie, chociażby dlatego, że OS4 pod Sharkiem trzeba solidnie przetestować przed wypuszczeniem w ludzi. To już lepiej nastaw się na Sam i OS4, to jednak wydaje mi sie o wiele bliższe znalezienia się na rynku.

Jesli chodzi o klimat, to jednak nic nie przebije klasycznej Ami, tak więc A1200 z Dragonem (sporo już ma na pokładzie - nie trzeba dokładać w przyszłości) i SharkiemPPC to najbardziej Amigowa propozycja.

Pamiętaj też, że na platformie PPConly (czyli AOne, microA1, Sam i Pegi) nie będziesz miał wysokiej kompatybilności z softem bardziej przywiązanym do hardware klasyka (takim jak większość klasykowych gier), dla takiego np TurricanaII pozostaje E-UAE... a w miarę przyzwoite osiągi (czyli płynne działanie i nie rwanie dzwięku dla gierek i dem z A500) osiągasz dopiero pod G4 1 GHz (piszę na podstawie doświadczeń z moim PegiemII). Więc nawet te 667 MHz to może być ciut mało. Do innych zastosowań (soft zgodny z systemem pisany pod stary AmigaOS, także pod PPC) to i nawet te marne 400 MHz Efiki zrywa kask razem z głową ;) ).

Reasumując, trudno powiedzieć o jednym konretnym rozwiązaniu "tak, tak, i tak - same plusy" - wszystko ma swoje wady i zalety, a każdą decyzję warto przemyśleć (czy nawet przedyskutować) i nie obrażać się na sądzących inaczej. :)

Tak czy inaczej - powodzenia w kompletowaniu sprzętu.
[#28] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@Krecik, post #18

Kreciu Ty masz na pewno robale. :D
[#29] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@plexa, post #28





Ale kogos cos boli.



Ludzie maja cale kolekcje Amig (od A1000 do full wypas A400 + dwie AmigaOne itd.) a on mi zaluje PPC do Ami. A wez ty sie w leb stuknij, puki czas. Czekalem na ten system 5 lat, czy nie moge sie ucieszyc? Ja slowem o Mosie nie pisze, chcesz to uzywaj. Szczesliwy jestes? GIT. Ja chce sobie kupic OS4.0 a na co to bedzie to sobie zobacze jak juz calkiem niedlugo.



I tak to jest do czego prowadzi zazdrosc.



Kreciu,



Do pracy rowerem jezdze, takze w zimie. Nie mam samochodu. Dokonalem wyborow takich jak JA chce.
[#30] Re: Czy masz zamiar kupić AmigaOS 4.0 dla Amig klasycznych?

@plexa, post #28





Ale kogos cos boli.



Ludzie maja cale kolekcje Amig (od A1000 do full wypas A400 + dwie AmigaOne itd.) a on mi zaluje PPC do Ami. A wez ty sie w leb stuknij, puki czas. Czekalem na ten system 5 lat, czy nie moge sie ucieszyc? Ja slowem o Mosie nie pisze, chcesz to uzywaj. Szczesliwy jestes? GIT. Ja chce sobie kupic OS4.0 a na co to bedzie to sobie zobacze jak juz calkiem niedlugo.



I tak to jest do czego prowadzi zazdrosc.



Kreciu,



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem