• Ankieta

Kupiłeś AmigaOS 4.0 dla klasyka - czy jesteś z niego zadowolony?

  • tak sobie
    6 głosów 6
  • wcale
    12 głosów 12
  • bardzo
    18 głosów 18

Ankieta skończyła się 05.08.2008

[#1] Re: Kupiłeś AmigaOS 4.0 dla klasyka - czy jesteś z niego zadowolony?
Bardzo. Duzo rzeczy mi jeszcze nie dziala. Czesc z nich wymaga po prostu troche czasu na konfiguracje i dobor programow. Tak czy inaczej - jest wielkie pustkowie jesli chodzi o temat gier, wiec OS3 jest niezbedny. Czesto tez uzywam MOSa, na ktorym (tak jak na AOS3), mam dopracowane srodowisko FTP i przyzwyczailem sie takze do innych programow, ktore nie za bardzo dzialaly lub ich nie bylo na AOS3. W zwiazku z tym ze "dzialam" na tych trzech systemach (a sa one w obsludze prawie identyczne), to czasami przylapuje sie na tym, ze chce odpalac cos co mozna tylko i wylacznie na jednym z tych systemow. Hehe. :)



Tak czy inaczej. Jezeli bedzie dostepny jakis nowoczesniejszy sprzet poza niedostepna i droga AONE/mikroA1, to nie bede sie dlugo wahal. Warto. Brakowac bedzie mi jednak trojsystemowosci, ktory oferuje Amiga klasyczna. :)
[#2] Re: Kupiłeś AmigaOS 4.0 dla klasyka - czy jesteś z niego zadowolony?

@Andrzej Drozd, post #1

O ile potraktujemy dane z ankiety za w jakimś stopniu wiarygodne, na chwilę obecną 34 osoby nabyły AmigaOS 4.0 Classic. Interesują mnie opinie tych 12, które zagłosowały, że nie są zadowolone. Na co głównie narzekacie?
[#3] Re: Kupiłeś AmigaOS 4.0 dla klasyka - czy jesteś z niego zadowolony?

@mailman, post #2

Wydaje mi sie ze czesc z osob niezadowolonych ma tez Pegaza/Efike. AOS4 na slabym klasyku raczej nie moze zachwycic gdy ktos uzywa na codzien MOSa na szybkim sprzecie. Pozostala czesc niezadowolonych i zadowolonych tak sobie, to "na pewno" giercomani. AOS4 nie jest zbytnio kompatybilny z grami ktore mozna udpalic na WOS/PUP/68k. Takze niektore emulatory i "natywne" gry SDL, nie za szybko dzialaja na klasykach.



AOS4 na klasykach nadaje sie natomiast do uzytkow. Z takich przykladow z glowy to np. Cinamon, OWB, praktycznie pelny dostep do wszystkich formatow muzycznych (szczegolnie po macoszemu na AOS3 traktowany OGG) i wiele innych programow. Nie zapominajac ze dzialaja wszystkie programy multiamigowe typu AmiGG, Yam, DOopus itd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem