• Ankieta

Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

  • tak, ale jeszcze nie wysłałem swojego zgłoszenia
    1 głosów 1
  • jeszcze do końca nie zdecydowałem
    2 głosów 2
  • tak, już się zgłosiłem
    3 głosów 3
  • nie mam zdania
    7 głosów 7
  • nie, bo czekam na kompletny komputer
    20 głosów 20
  • nie, bo nie interesuje mnie testowanie
    36 głosów 36
  • nie, bo nie mam tyle pieniędzy
    39 głosów 39

Ankieta skończyła się 09.06.2010

[#1] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?
20 głosów i zgłosiłem się tylko ja - niebieski wielbiciel motyla
[#2] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@pampers, post #1

A co zrobisz, jeśli Cię wybiorą jako testera? Przyłączysz się do programu zgodnie z deklaracją?
[#3] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #2

Tak, przecież nie zgłaszam się dla jaj tylko żeby faktycznie w tym uczestniczyć.
[#4] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@pampers, post #3

Zatem należy Ci się szacunek, bo potrafisz poświęcić swój czas i pieniądze na wspieranie projektu, na którym zależeć akurat Tobie nie musi.



Wyniki ankiety na razie rozczarowują, a raczej uświadamiają nam, że "w gębie mocny jest każdy", a gdy przychodzi do konkretów... No cóż, sami widzimy. Tym bardziej brawa dla pampersa.
[#5] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #4

Nie widzę się w roli betatestera jakiegokolwiek systemu, bo jestem za cienki w te klocki (nigdy tego nie robiłem i o programowaniu mam mgliste pojęcie), stąd taka a nie inna opcja. Myślę, że sporo z tych co chce kupić ten sprzęt (ja jestem za biedny i do tego niebieski, a może kiedyś będę i ... no właśnie jakimi kolorami oznaczymy Arosa i Natami ;) ) w czasach świetności amigi po prostu na niej grali. Ci co pracowali na niej, programowali, to albo nie mają w tej chwili czasu, bo pracują jako np. programiści, albo są zaangażowani już w jakieś projekty (np. Morphos), albo po ludzku amiga ich nie intresuje (mój nowy krewniak ;) ).

@Pampers tak czy inaczej liczę, na obiektywny test X1000 po wszystkim jak już będziesz mógł coś mówić na temat sprzętu.
[#6] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #4

recedent: bez przesady :) Znając życie i tak nie dostanę się do betatestów z dwóch powodów - zgłosiło się na pewno więcej osób które będą bardziej przydatne a po drugie, przyznałem się do przynależności do grupy wyznawców motyla :)
[#7] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #4

Jeśli chodzi Ci o tych wszystkich napalonych ludków, którzy deklarowali zakup w ciemno X1000, to popełniasz gruby błąd. Beta testowanie to nie jest okazyjny zakup, to czasochłonna i upierdliwa praca, wymagająca konkretnych umiejętności.

Co do wspierania platformy, dobrze jak będą ją wspierać Ci co potrafią to robić, a nie Ci co bardzo by chcieli. Normalnie wspierać sobie każdy może, ale źle by było gdyby w tym przypadku tak się stało.

Moim zdaniem wyniki ankiety świadczą o ludzkim pragmatyźmie. Część nie ma ochoty się w to bawić powątpiewając we własne umiejętności (być może całkiem słusznie), a część ludzi na tego typu kaucję nie stać. Część pewnie też tradycyjnie nie zrozumiała ankiety. Ja nie uważam tych wyników za rozczarowanie, wydaje mi się że większość ankietowanych zna przysłowie “mierz siły na zamiary”.

Nie dziwią mnie wyniki, tym bardziej że od strony programistycznej, polska baza użytkowników MorphOSa wygląda mi na bardziej kreatywną od sympatyków AOS 4.x.

Co do tego “pałera w gębie” to będziesz mógł komu trzeba powypominać jak się X1000 w sprzedaży pojawi, a dany osobnik mimo solennych obietnic jej nie kupi.

Wybrałem opcję: “nie, bo nie interesuje mnie testowanie” (a tak naprawdę na tym etapie byłbym niewłaściwą osobą).

[#8] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #4

A moje zdanie na ten temat jest krótkie: s-s-i-j, ppa nie jest od dawana portalem amigowym, sorry przyjacielu wy już dawno nie znacie adresów pod, którymi śmieją się z kretynów na ppa - ja Ci równiez nie podam jak i żadna wyszukiwarka - prawda jest taka, że front juz dawno temu się utworzył, a stara gwardia śmieje się z pyskówek padalców i innych wyznawców czegoś co ma udawać AOS - ja oczywiście tylko patrze z boku, jacy durni będziecie jeszcze potrafili być. Bawcie się i tak pył po was nawet nie zostanie, najwyżej wspomnienie projektu, który chciał udawać AOS ale... nie wyszło... jak zwykle - Amidze może nie wyjść i to będzie normalne ale wam fałszywi prorocy nowej ery..?
[#9] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@przemysław, post #7

Zgadzam się z tą opinią
[#10] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@Bully Boys, post #8

Chyba przeholowałeś. Ban do piątku. A jeżeli wrócisz w piątek i będziesz zachowywał się tak samo, jak do tego pory, to możesz liczyć na dłuższe wakacje.
[#11] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@Bully Boys, post #8

Jeżeli ta stara gwardia, do której niewątpliwie należysz, prezentuje podobny poziom jak ty, zostaję przy ppa jako jednym amigowym portalu, z prawdziwego zdarzenia, w Polsce.
[#12] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@przemysław, post #7

Zgadzam się z Tobą, że testowanie to nie jest łatwy kawałek chleba, a tym bardziej - prosta droga zdobycia sprzętu "za bezcen".

Niemniej jednak lista wymagań jakie stawia Trevor przed kandydatami nie jest jakoś szczególnie wyżyłowana. Wypada oczywiście posiadać przyzwoitą wiedzę na temat działania systemu oraz wolny czas, który gotowi jesteśmy poświęcić na testy.

"Pałer w gębie" - jak to zgrabnie ująłeś - to przede wszystkim słowotok na forach i w komentarzach, nie poparty bardziej namacalnym poparciem swojej opcji. Dobrze wiem, że prowokowanie kłótni, tworzenie jakichś chorych "frontów" i podziałów jest o wiele prostsze niż zapisanie się do programu dla betatesterów.



A tak przy okazji to "mierz siły na zamiary" nie jest przysłowiem, tylko cytatem z "Ody do młodości" Adama Mickiewicza i oznaczało w owym wierszu coś dokładnie odwrotnego niż piszesz. Pragmatyzm to "mierz zamiar podług sił".
[#13] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #12

Fakt, Adasiowy cytat się zgadza. Sprawdziłem i przyznaję się do gafy. Tak swoją drogą, często spotykam się z tym, że w potocznym obiegu to sformułowanie traktowane jest opacznie. Czyli tak jak sam to ująłem. To dopiero lipa...

[#14] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@recedent, post #4

..."w gębie mocny jest każdy", a gdy przychodzi do konkretów... No cóż, sami widzimy.





Konkrety będą jak sprzęt pojawi się w sprzedaży. Sam deklarowałem chęć zakupu tego komputera i nadal jestem go skłonny kupić kiedy pojawi sięna rynku i będzie na niego Thunderwolf. Na zabawę w testowanie zwyczajnie nie mam czasu ani ochoty.

[#15] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@Deftronic/..., post #14

Zgadzam się. To, że ktoś wyraził chęć zakupu X1000, nie oznacza, że ma np: czas na testowanie.
[#16] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@Deftronic/..., post #14

Drżyjcie zwolennicy MorphOS'a - oto objawiła się kolejna Wunderwaffe, w postaci "grzmiącego wilka" (do weterynarza z nim!)

Mnożą się te FajerFoksy, oj mnożą...
[#17] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@Ender, post #5

no właśnie jakimi kolorami oznaczymy Arosa i Natami



Arosa nie wiem, ale Natami powinien miec znak taki jak kiedys Amiga 68k - tęczowe V :)
[#18] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@Bully Boys, post #8

ppa nie jest od dawana portalem amigowym



Takiego dziwacznego Don Kiszota to juz dawno nie bylo na Polskim Portalu Amigowym. :)
[#19] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@przemysław, post #16

Hehe... przejęzyczyłem się. :) Wiadomo o co chodzi - wersję Firefoxa dla OS4.x. Thunderbird też mógłby się pojawić. :)
[#20] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@pampers, post #1

Widzisz a mnie pewna osoba na pewnym portalu nazwała Prowokatorem tylko dlatego iż po informacji udzielonej mi mailowo przez Trevora Dickinsona napisałem na forum kwotę kaucji za sprzęt oraz to że mnie na niego nie stać a więc...Odpadam.

[#21] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@waldiamiga, post #20

Jeśli chodzi o komentarz #15 pod newsem o betatestach na Execu - owszem, była wzmianka o 2 zgłoszeniach (twoim i pampersa), ale to zaszczytne określenie ("prowokator") przypadło komuś innemu.

Chyba, że o inną wypowiedź ci chodzi.

Jakby człowiek tak się przejmował wszystkim, co kto powie, to w życiu niczego by nie zrobił.
[#22] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@adam_mierzwa, post #21

Nawiązując do tematu nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na temat betatestów.



Zadałem pytanie na AW.net ale tam są jeszcze ostrzejsze jazdy niż tutaj i raczej przemknęło niezauważone.
[#23] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?

@pampers, post #22

Ja tam nie zaglądam, polskie fora mi wystarczają ;)

Akurat to że masz MorphOS-a nie zmniejsza twoich szans. Jeśli chodzi o "fory" to pewnie znajomość języka raczej ma znaczenie większe niż jaki kto OS używa. Plus oczywiście tradycyjne "znajomości" (jak wszędzie).



Pewnie zawaleni są e-mailami. Może trzeba się przypomnieć - chętnych jest więcej jak płyt. Swoją drogą musi być tam niezły "bajzel" z tym przepychaniem się :)
[#24] Re: Czy dołączasz do programu Beta Test X1000?
brakuje opcji "nie, bo nie mam czasu na takie zabawy" :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem