• Ankieta

Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

  • zdecydowanie nie, na więcej niż 5000 PLN nie mogę sobie powolić
    4 głosów 4
  • zdecydowanie tak
    6 głosów 6
  • jeszcze rozważam
    8 głosów 8
  • zdecydowanie nie, na więcej niż 4000 PLN nie mogę sobie powolić
    10 głosów 10
  • zdecydowanie nie, na więcej niż 3000 PLN nie mogę sobie powolić
    44 głosów 44
  • nie jestem zainteresowany
    81 głosów 81

Ankieta skończyła się 04.07.2010

[#1] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Mogła by być jeszcze opcja Wolę NatAmi.
[#2] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Na dzień dzisiejszy, przy obecnym stanie wiedzy, wybrana opcja to "zdecydowanie nie".
[#3] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Poprawka: zdecydowanie nie, bo "nie jestem zaintersowany".
[#4] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@Artur Jarosik, post #1

Zagłosowałem na opcję do 4K zł. 1500 funtów nie jest dla mnie wart żaden komputer niezależnie od konfiguracji.
[#5] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Wybrałem opcję max. 5000zł. Ankieta częściowo dubluje inną (starszą) /można była dać trochę inne pytania w tym samym kontekście/.

Poza ankietą (tzn. pytaniami do wyboru) - bez obsługi drugiego rdzenia i XMOS - X1000 jest dla mnie warte niewiele więcej jak SAM.
[#6] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@adam_mierzwa, post #5

Chciałbym, żeby X1000 odniosła sukces, a jej nabywcy doczekali rozwoju platformy, jednak osobiście nie jestem nią zainteresowany.
[#7] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@adam_mierzwa, post #5

Specjalnie dubluje poprzednią ankietę, bo wiadomo o sprzęcie więcej i warto dowiedzieć się (o ile takie ankiety w ogóle przedstawiają jakąkolwiek wartość) jak zmieniło się zdanie osób.
[#8] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@mailman, post #7

Na chwilę obecną zadeklarowało się już 27 osób, które by kupiły AmigaOnex1000 do 3K zł.

Ciekawe ilu z tych 27 osób za tę samą kwotę by kupiło SAM460 żeby mieć dostęp do tego samego systemu i oprogramowania?
[#9] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@Leon, post #8

@mailman

Dało się zauważyć, że odpadły najtańsze opcje.



@Leon

Chyba jest tak jak kiedyś wspominał Grzegorz - większość wstrzymała oddech w oczekiwaniu na premierę X1000.

Ja myślę, że teraz część z tych osób obniży poprzeczkę, i jednak weźmie nową SAM.
[#10] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@adam_mierzwa, post #9

teraz część z tych osób obniży poprzeczkę, i jednak weźmie nową SAM



Albo kupią Mini Maca/eMaca, zarejestrują MorphOS-a a resztę wydadzą na lachony, dragi, alkohol albo do skarbonki...kto co lubi :D
[#11] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@mailman, post #7

Cóż... moje zdanie się zmieniło na "nie". W przeciwieństwie do Leona jest parę komputerów za które jestem skłonny zapłacić (i nieraz zapłaciłem) więcej niż 1500F, jednak X1000 do nich nie należy. Jak już wspomniałem w jednym z komentarzy cena wydaje mi się za wysoka jak na ten sprzęt i to co on oferuje wraz z systemem OS4.x. To jest główny powód. Mam już A1 na której - póki co - uruchomię cały soft jaki jest dla OS4.x, jak i ten nadchodzący, więc na tle dzisiejszej wiedzy odnośnie X1000 oraz systemu dla tego komputera wstrzymuję się z zakupem. Innym powodem jest przeznaczenie kasy (1000F) na co innego, a dokładnie na zakup kompletnego zestawu NextStation Color w bdb stanie(z paroma dyskami, dvd, cd, streamerami, softem itp.). Dzisiaj do mnie przyjechał i już podłączony działa. :)



Nie wiem, może jak OS4.1 będzie jakoś wykorzystywał jej możliwości (X1000), to może w przyszłości zrobię upgrade maszyny pod AmigaOS 4.x? Zobaczymy...



[#12] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Nie jestem zainteresowany. Chetnie pouzywalbym AOS4, ale pomysle o tym dopiero, jak juz bede mial nowego klasyka.
[#13] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Zagłosowałem na: "zdecydowanie nie, na więcej niż 4000 PLN nie mogę sobie powolić".

Mogę sobie pozwolić na więcej niż 4000 zł, ale za tyle takiego komputera nie kupię. Owszem szaleni hobbyści na pewno dadzą i 10 tysięcy, ale mi bardziej potrzebna jest maszynka do wykorzystania w praktyce, a nie kolejna ładna skrzyneczka. Za takie pieniądze można mieć już naprawdę dobry komputer, czy nawet kilka konsol.

Jak kiedyś cena spadnie poniżej 4000 pln to może.... ;)
[#14] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@pwe, post #13

Pytania dobrane beznadziejnie, jeżeli ktoś jest wstanie wydac 5k zł na jakis szmelc to spokojnie może dołożyć jeszcze pare k zł.
[#15] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@arti4-92, post #14

To wówczas odpowie "zdecydowanie tak".
[#16] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?
Brakuje mi w tej ankiecie opcji: "na więcej niż 2000" oraz "na więcej niż 1000"...
[#17] Re: Przy stanie obecnej wiedzy odnośnie AmigaOne X1000, czy kupisz ten komputer za ogłoszoną cenę przewyższającą 1500 funtów?

@Pero, post #16

Bądźmy realistami. Nie ma obecnie nowego komputera (nie płyty głównej) na tak niszowy rynek, który by tyle kosztował.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem