Komentarze do artykułu: WinUAE - konfiguracja

[#1] Re: WinUAE - konfiguracja
Autor wlożył w tekst sporo pracy, więc żal krytykować, no ale.. :(

Moim zdaniem dla starych amigowych wyjadaczy tekst nie jest odkryciem, więc dla kogo to napisane?? Raczej dla początkujących chyba. A dla nich może być za mało szczegółowy, nie ze względu na brak informacji, ale raczej nieuporządkowanie.

Trudno się zgodzić ze stwierdzeniem, że przygotowane konfigi sa mało wartościowe. Jak dla mnie to na początek raczej zamiast dostosowywania do konkretnej gry, powinno się właśnie odtworzyć konkretną konfigurację.

Przygotować amigę 500, 1200, i ewentualnie jakiś klon a4000 dla ambitniejszych- choć to raczej mało przydatne dla osób które od czasu do czasu chcą sobie popykać w Speedball 2 :D A podkreślam, właśnie dla takich osób moim zdaniem powinno sie kierować taki tekst.

I na takiej podbudowie można potem wspominać o tym jakie mogą być różnice w wymaganiach sprzętowych i jak je rozwiązywać.

Może trochę chaotycznie piszę ale sorki w pracy jestem :(
[#2] Re: WinUAE - konfiguracja

@jerry, post #1

A co to za problem?

A500: 68000, original A500 speed, 0.5 MB Chip, 0.5 MB Slow, Kick 1.3, OCS

A1200: 68020, 2 MB Chip, 8 MB Fast, opcjonalnie Fast Z3, Kick3.1, AGA, ew. karta graf. i skonfigurowany P96 pod emulowaną ami.

Warto pamiętać tylko że przy starych grach ustawienie zbyt dużej ilości pamięci Chip może powodować pewne problemy. Tak więc zrobienie dwóch konfigów: A500 dla staroci i A1200 dla nowości jest sensowne.

Co do opcji Filter, to jest to przydatne, ponieważ wykorzystując OpenGL karty graf. można np. dokładnie dopasować rozmiary i pozycję wyświetlanego obrazu do rozmiarów monitora. To jest b. dobra opcja.
[#3] Re: WinUAE - konfiguracja

@wali7, post #2

Opcja Filter stwarza pewne problemy, wyświetlany obraz ma "pokaszanione" kolory :( , nie wiem czemu tak jest, sprawdzałem to na trzech komputerach. Nie wiem czemu tak się dzieje, może to wina Radeonów ( mój R9000pro 128MB/1285bit, drugi komp to R9250se 128MB i trzeci R9550 256MB/128bit ), albo wina catalystów 5.1 . W każdym bądź razie mi sie tego nie udało odpalić, a dla początkujących to raczej, wg. mnie, mało przydatna opcja .
[#4] Re: WinUAE - konfiguracja

@Olo, post #3

U mnie działa b. dobrze (GForce 2), ja wiem czy taka skomplikowana w ustawieniu? Ustawiasz prawidłową wielkośc obrazu i tyle.
[#5] Re: WinUAE - konfiguracja
68020 nie ma MMU. Do tego procesora jest osobny układ MMU 68851.

Od ec020 różni się posiadaniem pełnej szyny adresowej 32bit

(ec020 - 24bit)
[#6] Re: WinUAE - konfiguracja
PRZYDALABY SIE AKTUALIZACJA w opisie bo jest juz duuuzo nowsza wersja :) (WinUAE 2100beta21) pzdr.
[#7] Re: WinUAE - konfiguracja

@TDi, post #6

Spoko, pisze się ;) tylko na razie nie ma czasu na skończenie, niedługo mam urlop, wiec, kto wie ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem