Komentarze do artykułu: Joypad Boomerang B432

[#1] Re: Joypad Boomerang B432
Małe uzupełnienie gier korzystających z dwuprzyciskowego joysticka lub z joypada:



Alien Bash 2,

Alien Breed: Tower Assault,

Deluxe Galaga,

Jungle Strike AGA,

Roadkill

[#2] Re: Joypad Boomerang B432
W tekście brakuje informacji, dosyć istotnej moim zdaniem, że kabel joypada jest trochę krótki. Dla osób, których wieża stoi na podłodze przy biurku, a klawiatura leży na biurku granie przy jego pomocy może stanowić spory problem... Choć zapewnie też nie dla tych osób...
[#3] Re: Joypad Boomerang B432

@mailman, post #2

Joypady Boomerang mają dwie wersje - popularną (P) i luksusową (L). Różnią się one m.in. długością kabla. W opisywanej przeze mnie wersji L kabel jest długi, ma chyba ze 2 metry. Nigdy nie odczułem, że jest za krótki.
[#4] Re: Joypad Boomerang B432

@PopoCop, post #3

A widzisz, tego w tekście nie ma :) Jako różnice między wersją L i P podana jest tylko obecność nakładek (Dostępne są dwie wersje: L - luksusowa, z nakładkami (droższa) i P - popularna, bez nakładek (tańsza)). Może warto to dodać?
[#5] Re: Joypad Boomerang B432

@mailman, post #4

Nie ma sprawy, tylko jak zrobić "update" tekstu już zamieszczonego? Przesłać Ci cały jeszcze raz?
[#6] Re: Joypad Boomerang B432

@PopoCop, post #5

Tak, z zaznaczeniem który akapit został poprawiony (lub podesłać tylko poprawiony akapit).
[#7] Re: Joypad Boomerang B432

@mailman, post #6

Zaktualizowana wersja artykułu już jest zamieszczona.
[#8] Re: Joypad Boomerang B432
No!!! Super sprawa. Flaki lecą, aż miło.



To znaczy, gra w "Gloom Deluxe" nabrała pełni :D
[#9] Re: Joypad Boomerang B432
Kupiłem, w Matt mają jeszcze leżaki magazynowe... Jakość tego pada niestety jest baaaardzo kiepska
[#10] Re: Joypad Boomerang B432

@Jacques, post #9

To teraz napiszcie co powoduje ten dodatkowy przycisk w konkretnej grze pomysł Jungle Strike; zmiana broni? pomysł Bijatyki; ręka, noga? pomysł
[#11] Re: Joypad Boomerang B432
Niedawno podłączyłem opisywany joypad do ZX Spectrum +2 i okazało się, że nie działa przycisk fire. Sprawdzałem z dwoma egzemplarzami joypada i efekt był ten sam. Joypady na 100% sprawne, bo z A1200 działają prawidłowo. Spectrum też sprawny, bo ze zwykłymi joystickami działa OK.
Jeśli więc ktoś chciałby używać Boomeranga B432 z ZX Spectrum +2 (nie wiem, jak jest w innych modelach), to odradzam.
[#12] Re: Joypad Boomerang B432

@PopoCop, post #11

Prawdziwe gamepad do CD32 ( Autor tego nie napisał, ale po tym że to dedykowany pad do CD32 mniemam że jednak obsługuje więcej niż 3 fajery ?) nie będą chodziły z ZX Spectrum +2, nawet z przelotką ( pasywną, bo da się zrobić aktywną na której pójdą ) ponieważ wymagają zasilania +5V którego Spectrum +2/3 nie ma na porcie joysticka :(
CD32 obsługuje więcej fajerów niż jest dostępnych pinów w porcie DB9/DE9, dla tego musi być elektronika która koduje sygnał z danymi który przyciśnięty jest przycisk, dane idą po trzech liniach normalnie wykorzystywanych przez fajery ( pin-y 5,6 i 9 ), akurat na pinie fire1 idzie sygnał zegarowy. takie rozwiązanie wymusza sterowanie sygnałem fire1 przez mikrokontroler na padzie, jeśli nie jest on zasilany nie będzie tam żadnego sygnału.
Kierunki natomiast będą działały ponieważ są obsługiwane klasycznie ( po prostu zwieramy do masy kolejne piny odpowiedzialne za kierunki ).
Przy projektowaniu naszego joysticka też zderzyliśmy się z tym problemem, gdy dokładamy obsługę CD32 musimy odpuścić sobie obsługę platform które nie mają zasilania na tym pinie ( ZX SPectrum +2/3, Amstrad CPC, część adapterów USB/DB9 i interfejsów do 4 joysticków jak pod DynęBlaster ), dla tego zdecydowaliśmy się w ofercie pozostawić też czysto mechaniczny joystick bez żadnej elektroniki.
Mamy już rozwiązanie tego problemu, ale jeszcze testujemy pod kątem zgodności, upierdliwości i awaryjności.


Ostatnia aktualizacja: 18.06.2022 10:57:31 przez UJP
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem