Komentarze do artykułu: The Lost Vikings

[#1] Re: The Lost Vikings
Ta gre jest naprawdę świetna!
[#2] Re: The Lost Vikings
Znalazłem filmik z ostatniego levelu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZXqVSISmfSo

Ta gra jest nie do ukończenia :) Nigdy jej nie ukończyłem.
[#3] Re: The Lost Vikings
Bardzo dobra gra, ukończyłem ją niedawno (drugie podejście, pierwsze było jakieś 25 lat temu :) ). Jest trochę minusów.
Niektóre poziomy są nieco złośliwie zaprojektowane, tzn. najtrudniejszy moment jest na końcu poziomu. Przechodzi się więc wielokrotnie 95% poziomu, a potem mała skucha i od nowa.
Jest jedna niedoróbka: na którymś poziomie były dwie ruchome platformy i trzeba było z jednej przejść na drugą. Było to możliwe gdy platformy się przez moment stykały - niestety ruch platform się trochę rozjeżdżał i przestawały się stykać. Trzeba było wtedy przełączyć się na wikinga, który nie widzi platform, a potem znowu na tego, który je widzi. Po kilku próbach ruch platform wracał do normy.
Niedopracowane jest strzelanie z łuku w odległe przełączniki (te poza ekranem). Autorzy wymyślili, że musimy widzieć jak strzała trafia w przełącznik. Czyli jeden wiking staje przy przełączniku, drugi strzela i przełączamy na pierwszego żeby zobaczyć trafienie. Mało logiczne.
Szkoda, że wersja dla CD32 ma grafikę z wersji OCS. Bardziej kolorowa grafika była w wersji dla PC, więc można było jej użyć.
[#4] Re: The Lost Vikings

@PopoCop, post #3

Przejść Lost Vikings to nie lada wyzwanie - gratuluję. Ja Jej nigdy nie ukończyłem i obawiam się, że bez Gameplay'a bym nie ukończył.
[#5] Re: The Lost Vikings

@PopoCop, post #3

Gratulacje! A czy szukałeś ukrytych itemów czy tylko by przejść ? Ja przeszedłem The Lost Vikings jakieś 20 albo więcej lat temu. Dla mnie największym minusem jest wersja CD32 właśnie. Nie ogarniam jak można w ten sposób potraktować kupującego sprzedając mu to prawie to samo co w wersji OCS (jak dobrze kojarze dodana została obsługa pada i to wszystko). I leveli jest mniej niż w wersji dla Segi Megadrive.
[#6] Re: The Lost Vikings

@asman, post #5

Grałem żeby przejść. Czasem udało się znaleźć jakiś sekret, ale nie skupiałem się na tym.
[#7] Re: The Lost Vikings

@PopoCop, post #6

Również gratuluję przejścia The Lost Vikings. Jest to jedna z moich ulubionych gier zręcznościowo-przygodowych z kilkoma współpracującymi postaciami.

Co do sekretów, to nie miałem pojęcia, że takie w The Lost Vikings są! Bardzo ciekawe.

P.S. PopoCop - zapytam z ciekawości - nabyłeś The Lost Vikings w wersji oryginalnej? Sam przymierzałem się do kupna.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem