Komentarze do artykułu: Czym zastąpić akumulatorek w karcie Apollo?

[#1] Re: Czym zastąpić akumulatorek w karcie Apollo?
Rozmarzyłem sie. ;) Pamiętam moje boje z bateryjką w Apollo... :)

Pamiętam, że rozwiązałem problrm inaczej. ;) Mianowicie, z jakiegoś 386 wymontowałem podstawkę do bateryjki i wlutowałem w Apollo. :) Było trzeba troszkę porzeźbić, bo podstawka była dużo większa, niż rozstaw punktów lutowniczych na karcie. Z kawałka drucika miedzianego (w koszulce termokurczliwej) zrobiłem taką pomocniczą nogę, która jednocześnie spełniała rolę stabilnej podstawki i zacisku (nie pamiętam tylko który to buł biegun)...



Nie przejmowałem się wtedy ładowaniem (bateryjki stosowane w PC były tanie, ta około roku pracowała mi bez wymiany, a co potem było to nie wiem, bo wymieniłem moje Apollo na BlizzPPC)...



Pamiętam jednak, że ścieżki o bateryjki były n tyle widoczne, że chyba nic stoi na przeszkodzie, aby jedną przeciąć i diodę SMD wlutować... Eleganckie rozwiązanie.. :)



Hehe, kiedyś to się rzeźbiło... Brakuje mi tych czasów...





Pozdrawiam serdecznie!!



[#2] Re: Czym zastąpić akumulatorek w karcie Apollo?
Czy mozna zastapic baterie R6 akumulatorkami R6? Akumulatorki maja napiecie 2,4V wiec czy mozna wtedy pominac diody? Dodatkowo stosujac akumulatorki nie trzebaby sie przejmowac ich ladowaniem podczas pracy.



Tomek
[#3] Re: Czym zastąpić akumulatorek w karcie Apollo?

@123tomek, post #2

akumulatorki ni-cd bardzo szybko sie zuzywaja jesli sa ladowane bez pelnego rozladowania (tzw efekt pamieci) przez co bardzo spada wydajnosc akumulatorkow a zwieksza zawodnosc. Juz lepiej byloby jakas baterie Ni-MH skombinowac z starego telefonu. BTW pojedynczy akumulatorek R6 ma napiecie jalowe 1,5V a pod obciazeniem 1,2V.
[#4] Re: Czym zastąpić akumulatorek w karcie Apollo?
Hmm, proste i ciekawe rozwiązanie. Spróbuję to wykorzystać niebawem, bo na razie pobieram czas z neta - na baterię nie mam nawet socketu w Apollo 040/40, tylko miejsce na płycie by przylutować.

[#5] Re: Czym zastąpić akumulatorek w karcie Apollo?
Dziś wymieniałem baterię, zastosowałem jednak akumulatorek taki sam jak jest oryginalnie montowany 2,4V.



Spodziewałem się większej ceny gdyż jest to bateria raczej nietypowa - Zapłaciłem 3zł :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem