Komentarze do artykułu: Jaguar XJ220

[#1] Re: Jaguar XJ220
FAJNIA GRA ALE NIEWIEM JAK SIE JOM POBIERA



[komentarz zmodyfikowany przez moderatora - proszę o nie nadużywanie emotikonek]
[#2] Re: Jaguar XJ220
no naprawde niezla gierka..wykorzystuje dodatkowa stacje i eliminuje zaglowanie :) .. grafika ladna w 64 kolorach + Cooper !! .. strasznie duzo modulow muzycznych dobrej jakosci i tematyce.. i to wszystko na 2 DD :)



[#3] Re: Jaguar XJ220

@HOŁDYS, post #2

a wlasnie.. ma ktos link lub w kolekcji MODUL TITLE ?? :)

swietnie chodzi bass...chcialem sobie podejrzec track :PPP
[#4] Re: Jaguar XJ220

@HOŁDYS, post #2

Dobra, ale Lotus bardziej grywalny.
[#5] Re: Jaguar XJ220

@Hubez, post #4

Nie prawda. Lotus był drętwy. Wiele razy starałem się dać mu szansę, sugerując się opinią innych, ale za każdym razem tylko utwierdzałem się w przekonaniu, że jest gorszy ( a w magazynach komputerowych pracują ignoranci ). Także zgadzam się z autorem recenzji, Lotus nie wytrzymuje konkurencji, jest wręcz drętwy w porównaniu. "Jaguar" oczywiście też ma swoje spore wady, ale jako całość jest grą poważną. Jak ci się przytrafi gorszy wyścig, to gra się dla ciebie nie kończy. Możesz bydź liderem klasyfikacji mimo kilku wpadek z rzędu. Do tego dochodzi wątek ekonomiczny, który naprawdę jest przyjemnym urozmaiceniem. Znacznie ładniejsze trasy, ciekawsi rywale.

Jedyną dużą wadą "Jaguara" jest model jazdy w zakrętach: gdy widzisz, że nie uda ci się zmieścić w zakręcie, to nie opłaca ci się zazwyczaj redukować prędkości. Prawie na pewno i tak wypadniesz poza tor, a jeśli zachowasz prędkość, to przy odrobinie szczęścia odbijesz się od bilbordu albo słupa i wrócisz na jezdnię. Natomiast, jeśli zredukujesz prędkość, to prawie na pewno i tak cię to nie uratuje, a wjeżdżając na trawę z małą prędkością praktycznie zdusisz bolid i twoje straty będą znacznie większe. Decyduje znajomość tras. Jeśli znasz trasę, to wchodzisz w odpowiednie zakręty z odpowiednią prędkością, a jeśli nie znasz, to wchodzisz ze złą i gdy sobie to uświadomisz, to jest już zazwyczaj za późno na reakcję, a wręcz - może ci ona jeszcze zaszkodzić.
[#6] Re: Jaguar XJ220

@beniamin-gt, post #5

Widzisz, ja doceniam obydwie gry, ale definitywnie bardziej odpowiada mi model jazdy z Lotusa. Chyba kwestia personalnych upodobań.

Bardzo podoba mi się Jaguar na Segę CD - leciutko zmieniono model jazdy właśnie pod lotusowy.
[#7] Re: Jaguar XJ220

@CZESIU123456, post #1

Delektuję się muzyką:

https://www.youtube.com/watch?v=kGHpeZKGvjI
[#8] Re: Jaguar XJ220

@beniamin-gt, post #5

Dobrze ujełeś najważniejsze cechy tej gry :) Mnie osobiście na pierwszy rzót oka zniechęciała ciemna paleta barw i ponure tła w przeciwieństwie do tego co oferował Lotus i inne wyścigi. Po przejechaniu paru tras wychodzi jednak na jaw że są tak samo fajne jak te w Lotusie2, są różne elementy, czasami pojawiają się klify, różne warunki pogodowe, ciekawe detale na poboczach i trasie. Gry nigdy nie ukończyłem właśnie przez model jazdy i to jak przeciwnicy w sumie mu nie podlegają.
[#9] Re: Jaguar XJ220

@Gżegżółka, post #8

Ja wolę Lotusa 2. Pewnie dlatego, że darzę go sentymentem i ogarnia mnie nostalgia jak go widzę - moja pierwsza gra na Amigę (1992 rok).

W Jaguara zagrałem później. Jaguar jest bardzo dobrą grą, ma więcej dodatków oraz jest nieporównywalnie dłuższy. Trasy są zróżnicowane - jazda nad przepaścią, klify, kolorystyka. Naprawa samochodu, wszystkiego jest więcej.

Co do samej grywalności i dynamiki rozgrywki to Lotus wydaje się lepszy.

Chciałbym być obiektywny.

Serce podpowiada - Lotus.

Do Jaguara miałem zastrzeżenie - Nie udało mi się wraz z kolegą ukończyć go za cały dzień, a nie umieliśmy wykonywać SAVE ;)
[#10] Re: Jaguar XJ220

@Hubez, post #9

W Jaguara grałem w dzieciństwie na A600 dotąd aż amiga powiedziała dość i gra się zawieszała.
Nawet nie wiedziałem wtedy do czego służy SAVE . Ale dzięki temu pierwszą trasę znam na pamięć i mógłbym ją kiedyś pokonać z zamkniętymi oczami
[#11] Re: Jaguar XJ220
Oglądałem na Youtube filimiki z Jaguarem XJ220 i odgłos przejeżdżającego Jaguara w grze jest łudząco podobny do odgłosu prawdziwego Jaguara. Heh, nie wiedziałem nawet o tym.
[#12] Re: Jaguar XJ220

@Hubez, post #11

Grałem w "Jaguara" ponad 20 lat temu, kiedy był nowością. Podobał mi się i ukończyłem go. Niedawno zagrałem znowu, przeszedłem jakieś 2-3 kraje i dałem sobie spokój - gra już tak nie wciąga jak kiedyś.
[#13] Re: Jaguar XJ220

@PopoCop, post #12

Żadna gra nie wciągnie Cię już tak jak ponad 20 lat temu.

Jaguara nie przeszedłem nigdy całego.
[#14] Re: Jaguar XJ220

@Hubez, post #13

A niby dlaczego? Przecież dziś gry są nieporównywalnie głębsze treściowo i oferują immersję, o której 20 lat temu nikomu się nie śniło. Osobiście grami interesowałem, fascynowałem się niemal "od zawsze", obecnie jako "staruch", z rodziną, mnóstwem spraw na głowie, czerpię z nich z każdym rokiem większą dawkę frajdy. Fascynująca dziedzina kultury.
[#15] Re: Jaguar XJ220

@michalmarek77, post #14

Według mnie gry nie są dziś głębsze treściowo niż kiedyś, tylko mają więcej kolorów, większą rozdzielczość, rzut 3D. Opakowanie gry w grafikę 24-bit nie czyni jej grywalną.

Głębia w starszych grach wynika z czegoś innego. Ludzie mieli komputery o mniejszych możliwościach, co stymulowało kreatywność, przełamywanie barier.
[#16] Re: Jaguar XJ220

@Hexmage960, post #15

Przykro mi Miniat ale kompletnie nie masz racji. Nie chodzi mi nawet o banalne rzeczy w stylu porównań np Jaguar XJ 220 do Project Cars, Forza Horizon czy Driveclub etc. Gry wyewoluowały tak bardzo, że dziś nie dość że potrafią przenosić filozoficzne treści (Talos principle, Soma), potrafią autentycznie przerazac (Alien Isolation, Amnesia, P.T) czy podać historię, jakiej nie odda żaden film czy książka (Life is Strange). Gry kiedyś były pustymi zabaweczkami, dziś w swym zaawansowania są medium, z którym, niemalże nic nie może się rownac.
[#17] Re: Jaguar XJ220

@Hubez, post #13

Żadna gra nie wciągnie Cię już tak jak ponad 20 lat temu.

Są takie, które wciągają i to nawet bardziej niż 20 lat temu.
[#18] Re: Jaguar XJ220

@michalmarek77, post #16

@MichałMarek

Twierdzę inaczej. Pamiętam jak dziś emocje, które wzbudzały we mnie gry z lat dzieciństwa. Stare gry, uboższe w grafikę pobudzały wyobraźnię wielokrotnie bardziej niż podane na tacy ilustracje i filmy 24-bit. Do dziś bardzo lubię gry tekstowe.

@PopoCop

A mógłbyś podać tytuły gier, które Ciebie wciągają dziś bardziej niż 20 lat temu? Chodzi o gry z ZX Spectrum czy Amigi?
[#19] Re: Jaguar XJ220

@Hexmage960, post #18

Rozmowa o gustach jest mocno bezcelowa, głębokie gry na pewno były i kiedyś (dreamweb, dark seed) i są też teraz, tak samo ja są i były gry łatwe i przyjemne. Wszystko zależy od tego co się lubi, ja przykładowo lubię od czasu do czasu pograć w Asphalt'a 8'ke na telefonie, a czasami w Outrun na mame, z obu gier czerpię taką samą przyjemność choć dzieli je wiele. Jestem w stanie wybaczyć grze grafikę czy jakieś drobne błędy o ile będzie to nadrabiać grywalnością.
[#20] Re: Jaguar XJ220

@Hexmage960, post #18

W latach dziewięćdziesiątych nie wciągnęły mnie zupełnie Worms i Benefactor, z kolei w Super Stardust i Seek & Destroy trochę grałem, ale na ich ukończenie nie starczyło mi zapału. W XXI wieku zagrałem w Worms i Benefactora i obie bardzo mi przypadły do gustu. Ponownie przysiadłem też do Super Stardusta i Seek & Destroy - obie ukończyłem.
[#21] Re: Jaguar XJ220

@PopoCop, post #20

Dobra, dziś byłem na imprezie Amigowej. Porwał mnie SWIV, nie udało mi się go ukończyć. Zabawa jednak przednia.
[#22] Re: Jaguar XJ220
Właśnie gram w Jaguara (dziś dzień urlopu, więc nocka z Amigą).

Mam pytanie:

Jaki wpływ na jazdę ma nie naprawianie elementów karoserii tj. drzwi, zderzaków etc ?
[#23] Re: Jaguar XJ220

@Hubez, post #22

Jak będą mocno uszkodzone (mocno czerwony - major damage) to zdaje się że nie przepuści do kolejnego wyścigu. Przy niskim uszkodzeniu (lekko czerwony - minor damage) nie ma to znaczenia. Sam minor damage przy karoserii nie naprawiałem, ale przy silniku/skrzyni warto to robić.
[#24] Re: Jaguar XJ220

@madman15, post #23

Samochód jedzie wolniej podczas wyścigu.
[#25] Re: Jaguar XJ220

@mailman, post #24

Nie zauważyłem tego, ale warte sprawdzenia bo może tak być.
[#26] Re: Jaguar XJ220

@madman15, post #23

Damianie masz rację - miałem na tyle uszkodzoną karoserię, że nie przepuściło mnie do kolejnego wyścigu... Gram dalej, długa droga przede mną do ukończenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem