Komentarze do artykułu: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

[#1] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
Bradzo dobry artykuł . Świetna robota!!!GRATULUJĘ!!!!







Benedykt
[#2] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
Co jest widoczne na tym zdjęciu - http://www.ppa.pl/artykuly/pics/sekcje/sprzet/svideo/wnetrze.jpg ?? Interfes pc myszki?

[#3] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Dziękuje! Mam nadzieję, że będzie przydatny.
[#4] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@Malin, post #2

Nie. Jest to automatyczny przełącznik mysz - joystick zabudowany wewnątrz Amigi.
[#5] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
Dzięki za ten artykuł. A może ktoś zacznie robić takie w ilości większej ? Paru leniwych, a chętnych pewnie by się znalazło ;)
[#6] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200


Z tą produkcją to nie jest taki zły pomysł :) Myślę, że za rozsądne pieniadze znalazło by się kilka lub kilkanaście osób zainteresowanych takim urządzeniem :). No i Ty byś sobie coś dorobił do emerytury ;) Tak wracając do schematu to patent z mocowaniem płytki jest ciekawy tylko co zrobic jak ktoś nie ma kontrolera IDE, tylko ma tam wpiety twardy



pozdrawiam



p.s. Ja bym kupił coć takiego ! :D
[#7] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@mic, post #6

No nie jest zły pomysł. Jedyny problem, to współczesna choroba cywilizacyjna, czyli "chroniczny brak czasu.

Ale pomyślę nad tym.



A co do umiejscowienia płytki drukowanej, to w artykule jest podane, że można ją zamontować pod stacją dyskietek.

Gniazdo możesz wbudować w zaślepkę, która znajduje się obok portu myszki.

Wtedy zamiast długiego kabla z płytki do gniazda S-VIDEO będziesz miał długi kabel od enkodera do płytki.



W opisie z Aminetu jest jeszcze inne rozwiązanie, ale tutaj odsyłam do podanego w artykule linku.



Pozdrawiam.

[#8] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@cichym, post #7

jako że jestem całkiem zielony z elektroniki to może mi ktoś jak i na czym programuje się układy scalone ?

do tego służy jakieś urządzenie czy jak ?



czy może lepiej udać się do bliżej mi nieznanego elektronika ?



[#9] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@flash5, post #8

Tak służą dp tego programatory.

Wpisz w np. googlach słowo programator a dostaniesz wiele wyników ze stronami na ten temat.

Jednak jeżeli nie masz bladego pojęcia o tej materii, to proponuję zlecić komuś zaprogramowanie układu.

J

eżeli nie znasz elektronika, to poszukaj na forach (np www.elektroda.pl ), może ktoś mieszka w twojej okolicy i zaprogramuje Ci układ, który chcesz.
[#10] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
Z nudow wyrzezbilem dla Ciebie gotowa plytke (2.54 x 3.81 cm)

http://home.tu-clausthal.de/~misc/svideo.pdf



Zainteresowany szczegolami?
[#11] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@szuler, post #10

Równie dobrze z nudów to Ty byś mógł wyrzeźbić kernel dla pegaza pod AROSA... :P
[#12] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@szuler, post #10

Witam.



Dzięki za Twoją pracę. Może się przydać.

Jednak z płytkami jest jeszcze taki problem, że trzeba je wytrawić.

Ja się tego niestety nie podejmę.

W mojej okolicy jest firma, która się tym zajmuje, ale koszt to 30-50 zł. Więc o tyle już cały układ drożeje.

Pozatym jeszcze trzeba to polutować. Nie jest to problem, ale trzeba mieć chwilę czasu.

Zainteresuję się tym, jak uporam się ze sprawami zawodowymi, a tych się teraz trochę nagromadziło, więc może to chwilę potrwać.

W jakim programie robiłeś tą płytkę.

Bo jeżeli wysyłać jej projekt do tej firmy, to lepiej jako plik z programu niż jako pdf.



Pozdrawiam.

Marcin.
[#13] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@MinisterQ, post #11

Nie ma co się nabijać.



Układ wyjścia S-VIDEO zrobiłem trochę z konieczności, a trochę z nudów.

Jak ktoś ma taką ochotę i trochę czasu, to dlaczego nie miałby robić właśnie czegoś takiego. Lepsze to niż wyśmiewanie czyjejś pracy.
[#14] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@cichym, post #12

W jakim programie robiłeś tą płytkę.




Eagle, wersja freeware.





Bo jeżeli wysyłać jej projekt do tej firmy, to lepiej jako plik z programu niż jako pdf.




Oczywiscie. Tym bardziej, ze calkiem sporo firm przyjmuje projekty zrobione w Eagle szeroki uśmiech



PS. Layout jest nieoptymalny, mozna w nim jeszcze duuuzo poprawic :)
[#15] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@cichym, post #13

jak można uzyskać kontakt na priv z cichym ?

[#16] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@flash5, post #15

Zobacz w moim profilu. Już poprawiłem.
[#17] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@cichym, post #12

wytrawienie to chwila moment. kupujesz kwas, laminat, drukujesz laserowka tego pdfa na folie i za pomoca zelazka przenosisz na plytke. potem mala kapiel w kwasie i gotowe. 15 minut roboty, a koszt laminatu i kwasu to gora 10zl (kwas jest wielorazowego uzytku).
[#18] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@quaint, post #17

wytrawienie to chwila moment.




po co mi to mowisz? ;P



kupujesz kwas, laminat, drukujesz laserowka tego pdfa na folie i za pomoca zelazka przenosisz na plytke.




Wole laminat pokryty lakierem swiatloczulym i drukarke atramentowa (taki tandem pozwala bezproblemowo tworzyc sciezki pomiedzy polami lutowniczymi kondensatora SDM o rozmiarze 0805). Kapiel w wodorotlenku sodu (wywolywacz) a nastepnie w cieplym nadsiarczanie sodu (trawienie) to kwestia kilkunastu minut.
[#19] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@szuler, post #18

po co mi to mowisz? ;P




nie tobie tylko cichym ktory twierdzi ze sie tego nie podejmie ;p





[#20] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@quaint, post #19

Bo nie podejmę się trawienia własnoręcznie płytek.

Brak czasu, obowiązki zawodowe, rodzinne itd.



W przypadku, kiedy robię jakiś drobny układ, stosuję płytki uniwersalne, jak możesz przeczytać w artykule i zauważyć na zdjęciach dołączonych do niego.



Kiedy robię coś większego i poważniejszego (jak odtwarzacz MP3, który zrobiłem), wtedy daję wykonać profesjonalną płytkę w firmie, która się tym zajmuje.



Ja też używam EAGLE w wersji freeware. I projekty płytek wysyłam do zrobienia właśnie w formacie tego programu.



Jeżeli ktoś z Was wykona płytkę, to mogę się zająć zakupem elementów, ich wlutowaniem, itp. Jednak musicie wziąć pod uwagę to, co pisałem wcześniej o moim czasie.



Jak już pisałem, można też zlecić wykonanie płytki w firmie, o której pisałem wcześniej.



Montaż w Amidze niestety każdy zainteresowany będzie musiał wykonać sam.



[#21] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
mam pytanie techniczne do autora

jakiej wartosci ew - rozmiarow ma byc ten koralik ferrytowy??
[#22] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@Kwiatki, post #21

Witam.



Tak jak napisałem na priv:



Dokładnie użyłem koralika SMD EMI 4×3×2,5mm.



A kupiłem go tutaj:



http://www.nikomp.com.pl/opisy/DZX00/DZXK432S.htm





Na schematach do Amigi podana jest jeszcze następująca informacja:



"Components designated as EXXX may be loaded with EMI filters, ferrite beads or resistors"



W przypadku zastosowania rezystorów maja one wartość 100 Ohm (jeżeli się nie mylę, bo schematy mam bardzo kiepskiej jakości.



Pozdrawiam.

[#23] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
Na jakie napięcie mają być te kondesatory?

Te koraliki ferrytowe można zastąpić rezystorami 100R?

Byłem dziś w 3 sklepach elektronicznych, w żadnym tego nie mieli, w 1 nawet gościu nie wiedział, co to jest *(do tej pory ja też nie)
[#24] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@Bagheera, post #23

Te koraliki ferrytowe [...] w żadnym tego nie mieli [...]

Można by u jubilera sprawdzić...
[#25] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@Bagheera, post #23

Wykonalem taki uklad do swojej CDTV (artykul w pisaniu) i zrezygnowalem z tych koralikow.

Jesli bardzo chcesz je dac to mozna je kupic tutaj:



koraliki ferrytowe



Co do kondensatorow to moga byc na napiecie 25V.

[#26] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200

@cichym, post #22

witam, mam takie wejscie w monitorze lcd. Jezeli dorobiłbym w amidze to s-video to czy na moim lcd-ku mógłbym oglądać tryby PAL ? W instrukcji jest jednak napisane czestotliwość 30khz -80khz czy to oznacza ze nic sie nie da zrobic ?
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: Wyjście S-VIDEO z Amigi 1200
Złożyłem sobie tę przejściówkę ale nie bez problemów. Na schemacie przejściówki, jeśli bierzemy pod uwagę gniazdo "od tyłu" - czyli od strony od której się lutuje, chrominacja jest zamieniona z luminancją.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem