Komentarze do artykułu: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

[#1] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)
Na podstawie modelu stwierdzam ze jest to typowy Philips z jego wadami i zaletami proszę pamiętać że firma LG na początku współpracowała z Hitachi na tej współpracy bardzo dobrze wyszła złapała dobrą markę potem jednak "rozwód" i jest jak jest. Do moderatora warto by przykleić gdzieś ten test i wszyscy co maja taki sprzęt, mogli by dopisywać swoje spostrzeżenia z zakupionych tego typu monitorów szczególnie że przy cenie scandublera z elboxu

lpus monitor .Zakup tv lcd lub monitora z funkcją tv wydaje sie dobrym pomysłem co do artykułu moim zdaniem temat opisany ok .Tylko brak testu np Slamtilt - fliperem czy jakimś domm-em
[#2] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)
A co sądzicie o Samsung SyncMaster 741?

Ja kupiłem tuner TV zewnętrzny za 160 PLN, ale jego jakość na wejściach comp/s-video jest koszmarna, mało tego, moje amatorsko zrobione wyjście s-v w amidze nie działa. Więc chyba takie podłaczenie amigi przez SCART będzie najlepszym wyjściem.

tak btw, dlaczego wszystkie cyfrowe tunery wyświetlają obraz z pzeplotem..
[#3] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

@Bagheera, post #2

Nie polecam... Słaba lampa, przebija "światło" nawet na czarnym ekranie... Ogólnie już się go pozbyłem :)
[#4] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

@Bagheera, post #2

Aha no i strasznie denerwuje drgający obraz z Amigi (SCART-RGB) nawet w niskich rozdzielczościach (bez interlace).
[#5] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

@skipp, post #3

dobrze wiedzieć :D, bo rozważałem jego kupno, więc w tym pomencie ten model odpada, dzięki za informacje
[#6] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)
Jesli chodzi o ten interlace ktory widac podczas szybkiego poruszania sie jakis elementow na ekranie to mozna cos zaradzic.

Da sie to usunac, jadnak kosztem jakosci obrazu. Bedzie on mniej ostry i lekko pikselowaty.

[#7] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

@Phibrizzo, post #6

Nie chodzi mi "bezwładność" ekranu (która swoją drogą też jest bardzo denerwująca w Samsungu 741MP) - ale o klasyczny interlace, ten który można zaobserwować w naszym trybach Laced. Na Samsungu drgają nawet tryby Low Res bez przeplotu. I to jest bardzo denerwujące.
[#8] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)
zakupilem ten monitor wszytko pieknie ladnie ale niema funkcji rgb-dtv /pc jest tylko samo rgb wiec musze miec amige podlaczona tylko przes scart
[#9] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

@Blendor, post #8

Jestem szczęśliwym posiadaczem monitora LG FLATRON M1921A i nie zauważyłem żadnych problemów z jego użytkowaniem , obraz z euro i svga jest wyjątkowo czysty . Przy próbie podłączenia scan doublera Mikronika obraz na pozycji PC był n ie widoczny należało przełączyć na inną . Minus to kłopotliwe dostrojenie obrazu chodzi mi o wyśrodkowanie w picasso z kartą radeon i mediator, sam moniek nie potrafił się wyśrodkować . Po za tym koledzy stwierdzili że nawet fajny obraz wyświetla z euro , dodatkowo wbudowane głośniki pozwalają na słuchanie czystej muzy z ami bez żadnych przydźwięków.
No to tyle z mojej strony.
[#10] Re: LG FLATRON M1721A - monitor LCD z tunerem TV (porównanie jakości obrazów uzyskanych z różnych wejść video)

@Blendor, post #8

Mam model M1921 i opcję rgb-dtv przez która uzyskuje się najlepsza jakość sygnału PAL!!!
Bardzo polecma monitorek, proporcje obrazu 4:3!!! Do pełni szczęścia brakuje tylko trybu scanlines!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem