Komentarze do artykułu: Jon Hare (maj 2008)

[#1] Re: Jon Hare (maj 2008)
Wydaje mi się, że autor wywiadu w pewnym miejscu błędnie zrozumiał słowa Jona (cytuję: "różnego rodzaju liberalne poglądy doprowadziły do tego, że przestępca miewa więcej praw niż ofiara").



Oto co mówi Jon:



"Wierzę w liberalne społeczeństwo i prawo do daleko posuniętej obrony własnej"



oraz:



"Przez ostatnie 40 lat owe menty doprowadzały do konfrontacji liberalizm i opiekuńczą, współczującą postawę po to, aby chronić samych siebie"



Z czego wynika, według mnie, że Jon krytykuje tzw. "państwo opiekuńcze" - albo, jak kto woli - "solidarne", każące ofierze współczuć przestępcy, który miał pod górkę do szkoły i teraz posunął się do zbrodni.



To moje trzy grosze.



/me chowa się i zatyka uszy w oczekiwaniu na detonację :P
[#2] Re: Jon Hare (maj 2008)

@recedent, post #1

Dzięki za uwagę. To ja się wytłumaczę :). Ten pierwszy cytat, to moja

opinia, może nie do końca pokrywająca się z tym, co mówi Jon,

faktycznie. On używa słowa "liberalne", ja też, mając trochę co innego

na myśli. Dla niego "liberalne", to właśnie pozwalające na daleko

posuniętą obroną własną (m.in.), ja myślałem raczej o tym określeniu w

ironicznym znaczeniu (zabrakło cudzysłowów), może lepiej pasowałoby

"poprawne politycznie" (w mojej uwadze).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem