Komentarze do artykułu: 4D Sports Driving

[#1] Re: 4D Sports Driving
Swego czasu (1994/1995) bardzo namiętnie pogrywałem w "Stunts" na PC. Pamiętam, że z kumplem zrobiliśmy najprostszą z możliwych trasę (kółeczko) i biliśmy rekordy czasowe - trik polegał na tym, że nie jechało się po jezdni tylko po "trawniku".

Na Amidze "4D Sports Driving" odpaliłem raz w zeszłym roku i jakoś mnie nie wciągnęło. Może dam grze jeszcze jedną szansę...
1
[#2] Re: 4D Sports Driving
Oo, 1000 tras, spoko- czasem zapuszczam ten tytuł (fajnie, że wykorzystuje mocniejszy konfig, docelowo gierka uruchamia się na A500), chętnie pojeździłbym na czymś nowym, może się podzielisz swoim zbiorem?

Co do "symulacyjnego" podejścia do wyścigów na Amidze (nie ma tego niestety wiele) polecam VirtualGP
Świetna robota, chociaż ciężko jest konkurować z komputerowymi rywalami, gdy jednak osiągnie się odpowiedni poziom (godziny treningu) daje dużo radości OK
[#3] Re: 4D Sports Driving

@BULI, post #2

Wystawię to na PPA (może wieczorem). To są trasy robione przeze mnie, mojego brata, jak również znalezione w sieci (większość), które dostosowywałem do wersji amigowej (nowsze wersje Stunts mają nieco bardziej rozbudowany edytor). Z tych ostatnich nie wszystkie jednak udało mi się, póki co, dostosować. Wraz z trasami będą też rekordy, więc jeżeli ktoś ustanowi lepszy to mile widziana wymiana pliczków ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 13:20:55 przez mailman
[#4] Re: 4D Sports Driving

@mailman, post #3

To brzmi jak wyzwanie- bardzo chętnie :D
[#5] Re: 4D Sports Driving

@BULI, post #4

Gotowe. Na razie są to 734 trasy. Nie wszystkie jeszcze testowane (nietestowane można poznać przez brak tabeli rekordów, czyli pliku .hig). Mam jeszcze tego trochę, co nie tyle nie było testowane, co dodatkowo nawet nie jest przebrane.
1
[#6] Re: 4D Sports Driving

@mailman, post #5

Dzięki- jutro zaczynam Test Drive ;)
[#7] Re: 4D Sports Driving

@PopoCop, post #1

Ja też bardzo lubiłem "Stunts". Gdy miałem jeszcze Atari 65XE to w uczelnianej "pracowni komputerowej" czasem sobie to jeździłem. Inni tłukli w Dooma (ówczesną nowinkę), a ja właśnie w "Stunts". Gdy kupiłem Amigę 500 to odrazu rzuciłem się na amigowego "Stunts" i pamiętam, że strasznie się rozczarowałem. Port dosyć paskudnie wykonany, nie wykorzystuje możliwości graficznych Amigi. No i na A500 1MB z 68000 1MHz działa tragicznie wolno. Po przesiadce na gołą A1200 z HDD dałem amigowemu "Stunts" jeszcze jedną szansę i znów się rozczarowałem. Było bardzo wolno. Później po kupnie Blizzarda IV 030 50MHz dałem kolejną szansę i już dało się już w miarę komfortowo jeździć. Chociaż przyznam się, że nadal byłem rozczarowany tą wersją, bo pamiętałem, że na PC 386 działała płynniej. Po przesiadce na Apollo 040 40MHz gra wreszcie zaczęła być na serio płynna i fajnie się jeździło. Później gdy przesiadłem się na 060 50 MHz już chyba jej nie sprawdzałem.

Dla mnie "Stunts", "Hard Drivin", "Stunt Car Racer", "Indianapolis 500" to prawdziwe symulatory jazdy samochodem. Lubiłem "Lotus", "Jaguar", oba "Test Drive", "Vroom" ale... traktowałem je jak zręcznościówki, a nie symulatory jazdy samochodem. Jednak żeby symulować jazdę samochodem to 3D lepiej się sprawdza. Tylko warunek - to musi być w miarę płynne. Inaczej cała symulacja idzie w piach...
[#8] Re: 4D Sports Driving

@MDW, post #7

No i na A500 1MB z 68000 1MHz


Z taką szybkością CPU nie mogło być szybko
1
[#9] Re: 4D Sports Driving

@PopoCop, post #8

Z taką szybkością CPU nie mogło być szybko

W pełni się zgadzam. Ale wiesz jak to było... Ja wtedy nie bardzo zdawałem sobie sprawę z tego jak szybki to jest procesor. Gdy kupowałem w 1994 roku A500 to była maszyna marzeń, kolorowa, ze świetnym dźwiękiem, niesamowitymi demami, płynnym scrollem (np. w pinballach). A tak prawdę mówiąc to nawet w płaskie wektory poniżej 030 nie było sensu się bawić.
[#10] Re: 4D Sports Driving

@MDW, post #9

E tam, nie było źle. Spędziłem wiele godzin przy A500 grając w F-15 II, F/A-18, F-19, F-29, Gunship 2000.
1
[#11] Re: 4D Sports Driving

@MDW, post #9

Chyba mu chodziło o ten 1MHz co napisałeś
1
[#12] Re: 4D Sports Driving

@PopoCop, post #10

E tam, nie było źle. Spędziłem wiele godzin przy A500 grając w F-15 II, F/A-18, F-19, F-29, Gunship 2000.

Na A500 różowo nie było... Ale trochę racji muszę Ci przyznać. Rzeczywiście symulatory lotu jakoś lepiej znosiły mizerną prędkość. Może dlatego, że 5 fps w powietrzu było całkiem znośne, a na drodze już nie. W te symulatory faktycznie dało się grać na słabszym sprzęcie. Teraz, gdy wszystko jest płynne, trochę zapomnieliśmy jak to kiedyś było i mamy inny próg tolerancji.

Ja sporo grałem w symulator śmigłowca "Tomahawk" na ośmiobitowym Atari. Gdy "druciany" śmigłowiec przeciwnika podlatywał blisko gracza to "skakał" max. raz na sekundę. I pamiętam, że zupełnie mi to nie przeszkadzało.
[#13] Re: 4D Sports Driving

@deez, post #11

@deez:
Chyba mu chodziło o ten 1MHz co napisałeś

Aaaaa... faktycznie! PopoCop wyraźnie pogrubił mój błąd, a ja i tak nie zauważyłem. szeroki uśmiech
Kilka dni temu sprawiłem sobie pierwsze okulary i zmniejszyłem fonty na PPA. No ale chyba wtedy akurat ich nie założyłem. Irytujące jest gdy muszę je zakładać do każdego rzucenia okiem na ekran komputera, tabletu czy smartfona. Przecież ja to robię przez cały dzień co 2-5 minut (jeżeli akurat nie siedzę przy komputerze na stałe). szeroki uśmiech

@PopoCop:
Oczywiście skopałem... A wyobraź sobie, że przed wysłaniem komentarza ja zwykle jeszcze go czytam! :)

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 23:01:10 przez MDW
[#14] Re: 4D Sports Driving

@MDW, post #13



tu macie wersje 1mhz na BBC
[#15] Re: 4D Sports Driving

@michal_zukowski, post #14

Wersja, która wyszła w XXI wieku na Atari XL/XE też jest grywalna. Myślę, że amigowego „Stunt Car Racer” też dałoby się dzisiaj nieco lepiej napisać, bo lekko przycinał na A500. Chociaż oczywiście była to grywalna prędkość. Zawsze mi się ta gra podobała. Irytowała mnie (jak większość gier) ale mi się podobała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem