Komentarze do artykułu: Space Hulk

[#1] Re: Space Hulk
Nigdy za nią nie przepadałem, ale klimat gierka miała kosmiczny :) faktycznie można było czasami się wzdrygnąć (w wieczorno-nocne pory tu-ła-jąc się po korytarzach).
[#2] Re: Space Hulk
Dzięki za reckę, chyba się wreszcie zabiorę za grę ;)



A dla miłośników rimejków, zapraszam na http://www.teardown.se/ po grę Alien Assault, która w pierwszej wersji (1.0) pojawiła się jako Space Hulk, później linki do downloadów zniknęły bo macierzysta firma do której należy ta nazwa upomniała się o swoje, aż wreszcie przez kolejne wersje wyszła właśnie jako Alien Assault.
[#3] Re: Space Hulk

@Shoonay, post #2

Wow :)



Fajnie się gra :)
[#4] Re: Space Hulk
Projektanta gry powinno się ukarać za stworzenie silnika, w którym:

- nie można operować przy użyciu klawiatury i myszy,

- brak funkcji strife.


Tak naprawdę to brak tych dwóch elementów sprawia, że ta gra jest niebywale trudna.
[#5] Re: Space Hulk
Czy ktoś jeszcze ma problem, że po przejściu paru misji dyskietka nr 3 pada i wyskakuje disc error i już nie da się grać?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 23:34:19 przez Gazag
[#6] Re: Space Hulk

@Gazag, post #5

Wadliwa dyskietka ?
Wirus ?
Dyskietka zabezpieczona jest przed zapisem ?
[#7] Re: Space Hulk

@Norbert, post #6

Nie, ta sama sytuacja jest na goteku sprawdzałem kilka wersji gry, to samo dzieje się jak używam winuae na PC
[#8] Re: Space Hulk

@Gazag, post #7

To odpada z listy uszkodzenie fizyczne dyskietki.
Pozostaje wirus lub gra coś nagrywa na dyskietkę i ja uszkadza.
Czy robiłeś test na zabezpieczoną przed zapisem dyskietką/ADF ?
Podeślij oba adfy. Dobry i uszkodzony. Sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 07:04:38 przez Norbert
[#9] Re: Space Hulk

@Norbert, post #8

Jeśli ktoś ma pod ręką zainstalowaną wersję WHDLoad to czy mógłby potwierdzić czy da się u niego przejść np. Basic Tutorial? U mnie po przejściu jednej misji i wybraniu "Continue Basic Tutorial" gra powtarza pierwszą misję. I tak w koło Macieju.
[#10] Re: Space Hulk

@kempy, post #9

Masz najnowszego slave?
[#11] Re: Space Hulk

@mailman, post #10

Masz najnowszego slave?


Jeśli ten jest najnowszy, to tak.

http://whdload.de/games/SpaceHulk.html
[#12] Re: Space Hulk

@kempy, post #11

Pomyliłem gry. Błąd w slave "Space Hulk", związany z zapisem stanu gry, nadal nie został wyeliminowany.
[#13] Re: Space Hulk

@mailman, post #12

Próbowałem jeszcze dwóch innych instalatorów tj. ten od Andre Barton i JST. Pierwszy skutkuje zglitchowanym napisem Loading i resetuje komputer po kilku sekundach a drugi po chwilce ładowania wyskakuje z powrotem do systemu. Jak ktoś zna sposób, żeby odpalić poprawnie SH na Apollo 040 (z działającym zapisem) to chętnie wysłucham.
[#14] Re: Space Hulk

@kempy, post #13

Udało się odpalić wersję JST, bez s-s, z parametrem NOCACHE. Gra się uruchamia, zapisuje stan gry (przynajmniej w Basic Tutorial) i co z tego? W trzeciej misji treningowej nie mogę podnieść Artefaktu chociaż prawy przycisk działa normalnie w innych sekcjach gry jak np. przełączanie między trybem mapy a widoku fp.
[#15] Re: Space Hulk

@kempy, post #14

Chyba koniec tego tasiemca. Okazało się, że instalator Andre Barton działa na 040 tylko muszę wyłączyć pamięć Fast (wystarczy komendą nofastmem). Przeszedłem Basic Tutorial i kilka misji kampanii i wydaje się, że wszystko jest w miarę ok, w tym zapis. Czasem tylko muzyka fałszuje, postaram się jeszcze pobawić w wyłączanie cache.
[#16] Re: Space Hulk

@mailman, post #12

Pomyliłem gry. Błąd w slave "Space Hulk", związany z zapisem stanu gry, nadal nie został wyeliminowany.


Niby jest nowy WHDLoad slave (2.0), ale gra nadal nie zapisuje tam permanentnie postępu. Podczas jednej sesji, owszem można pokonywać kolejne misje, ale po wyjściu z gry do wb i po odpaleniu z powrotem trzeba wszystko zaczynać od nowa.

http://whdload.de/games/SpaceHulk.html

Chyba, że to tylko problem u mnie.
[#17] Re: Space Hulk

@kempy, post #16

Chyba, że to tylko problem u mnie.


Zwracam honor. Pomyliłem pliki. Nowy Slave działa i zapisuje stan gry. Na 040 muszę użyć NoCache. Skopiowałem nawet plik z postępem ugrany na wersji Andre Barton i mogę kontynuować pod WHDLoad.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem