Komentarze do artykułu: Cedric And The Lost Sceptre

[#1] Re: Cedric And The Lost Sceptre
Co tak malo tekstu ?? tozes sie stary nie popisal..
[#2] Re: Cedric And The Lost Sceptre

@HOŁDYS, post #1

Postawiłem jakość ponad ilość :)
[#3] Re: Cedric And The Lost Sceptre
Moim zdaniem "Cedric" to gra wyjątkowa. Po pierwsze, stworzona przez scenowców, co z jednej strony może zobowiązywać, a z drugiej pokazuje, że czasami warto wykorzystać umiejętności do czegoś więcej niż zwykłe dema. Po drugie - gra jest dosyć intrygująca. Składa się na to brak monotonii. Pierwszy etap jest połączeniem gry przygodowej z platformówką, przy czym duży nacisk położono na ten drugi element. Etap jest obszerny, wielokrotnie trzeba przemierzać te same rejony, odnajdując przedmioty, które czasami nawet nie znajdują zastosowania. Etap drugi wygląda podobnie, ale w trzecim już mamy znacznie więcej kombinowania niż skakania po platformach unikając koników polnych. Graficznie, jak napisał PopoCop, gra przedstawia się solidnie. Może dałoby się poprawić co nieco, zwłaszcza, aby czasami platformy nie zlewały się tak bardzo z tłem i ogólnie kolory nie były takie szaro-bure, ale to jest już zwyczajnie czepialstwo. Animacja również nie kuleje, podobnie jak i dobra muzyka towarzysząca zabawie. Może faktycznie przydałoby się trochę efektów dźwiękowych, ale i bez nich rozgrywka jest interesująca. Doszedłem na razie do etapu piątego, który graficznie nieco odstaje - te drzewa jakoś nie przypadły mi do gustu. No i za dużo tam ryzykownego skakania. Niemniej jednak, fani platformówek z elementami łamigłówek powinni być zauroczeni. Całkowicie zgadzam się z oceną recenzenta.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 19:01:22 przez mailman
[#4] Re: Cedric And The Lost Sceptre

@mailman, post #3

Planuję nie długo (w najbliższy weekend) zagrać i przechodzić sukcesywanie Cedric. Czy piąty etap w wersji angielskiej jest na pewno zbugowany ? Czy można np. zacząć piąty etap, ustawić język na DE, a następnie kontynuować 6 i kolejne etapy w języku angielskim ?
[#5] Re: Cedric And The Lost Sceptre

@Hubez, post #4

Piąty etap na pewno ma błąd w wersji angielskiej. Dopiero instalka WHDLoad z 2020 r. go poprawia. Można oczywiście grać bez WHDLoad i przejść etapy 1-4 i 6 po angielsku, a 5 po niemiecku.
[#6] Re: Cedric And The Lost Sceptre
Dyć to jest taki Lionheart z jajem :)

Sterowanie identyczne, tylko Val... Cedricowi szpeje ukradli i leje wrogów pięściami.
Zresztą w pewnym momencie nasz bohater napotyka posąg Valdyna i można przeczytać tabliczkę z podpisem.
Bohater stwierdza wtedy: "Valdyn. Kenne ich nicht - komischer Typ - so haarig" :D
A - i w pewnym miejscu jest invitka na Amigowe party - też jest ciekawa reakcja :)
O bugu nie miałem pojęcia bo zawsze jak coś było dostępne po germańsku to miałem to po germańsku - angielski dopiero wszedł po latach. Gierę przelazłem i polecam. Taki substytut zapowiadanego w napisach końcowych "Lionhearta II" - heh, dopiero masę lat później Byron Studio wypuściło Lionheart Remake - gdzieś nawet pałęta mi się level z Valdynem popylającym w czerwonej czapce św. Mikołaja :D
[#7] Re: Cedric And The Lost Sceptre

@Valdyn, post #6

Pograłem właśnie w Cedrica !

Gra jest spoko. Graficznie nie jest zła, powiedziałbym, że nawet bardzo dobra. Pamiętajmy ,że gra chodzi na kościach OCS, więc jeśli chodzi o grafikę to naprawdę jest "współcześnie".

Muzyka spoko, tylko trochę się zapętla. Efektów dźwiękowych brak. Scrolling świetny. Jak dla mnie to takie "zaawansowane" Dizzy z poziomami. W ogóle jak chodzi o platformówki na Amigę to ciężko o porównanie....

Każda platformówka ma swój indywidualny klimat i zwolenników... Cedric wyszedł później niż Superfog, Brian the Lion etc. Wyszedł w czasach które już były bardzo ciężkie dla Amigi.

Czy jest gorszy ? Ciężko powiedzieć.

Utkwiło mi w pamięci ,że recenzja Cerdrica i gry Odyssey była w tym samym numerze Secret Service. Co ciekawe recenzje były nawet na tej samej stronie. Cedric chyba dostał lepsze noty - czy słusznie ? Moim zdaniem Odyssey jest lepszą, ale też całkiem inną grą.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 23:07:09 przez Hubez

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2022 23:10:46 przez Hubez
[#8] Re: Cedric And The Lost Sceptre

@mailman, post #3

Grałem niedawno w tą grę, bardzo klimatyczna i przyjemna. Miałem wrażenie że jest to połączenie Dizzy i Lionheart :) Przeszedłem tylko 3 etapy, potem życie dało o sobie znać. Ciekaw jestem czy jest jakiś opis wszystkich przedmiotów w grze i tego co można z nimi zrobić. Czy są jakieś dodatkowe czynności nie potrzebne do ukończenia danego etapu a dające coś dodatkowego?
[#9] Re: Cedric And The Lost Sceptre

@Gżegżółka, post #8

Nawet nie czuć tego ,że nie ma efektów dźwiękowych. Muzyka jest fajna i wystarcza.

Dobra, niedoceniona platformówka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem