Komentarze do artykułu: Shadow of the Beast 3

[#1] Re: Shadow of the Beast 3
jest blad w wymaganiach .. Shadow Of the Beast 3 chodzi na 512 KB :) na 1 MB po prostu mniej sie dogrywa... przetestowane na A1000 !
[#2] Re: Shadow of the Beast 3
Dodam małą ciekawostkę.


W jednym numerze C&A jest krótki opis tej gierki. Piszę iż nasz bohater musi uratować świat od zagłady.

Myślałbym o tym dotąd aż nie zagrałbym w wersję WhdLoad, gdzie jest intro. W pirackiej wersji tego nie ma i cel gry można sobie taki wyobrazić jak w C&A :)

Swoją drogą genialny tytuł. Grafika, animacja, dźwięk, tła to po prostu pokaz możliwości A500.
[#3] Re: Shadow of the Beast 3

@Hubez, post #2

Po prostu intro jest na osobnym dysku i nie jest wymagane jego uruchomienia przed właściwą grą.
[#4] Re: Shadow of the Beast 3

@mailman, post #3

Tak, ale nie jest prawdą iż naszym zadaniem jest ratowanie światu od zagłady :)
[#5] Re: Shadow of the Beast 3

@Hubez, post #4

A to już proszę do autora ;)
[#6] Re: Shadow of the Beast 3

@mailman, post #5

Autor recenzji grał w pirata. Kuknę w wolnej chwili kto się zajmował działem "gry" w C&A.
[#7] Re: Shadow of the Beast 3

@Hubez, post #6

Chyba niemal wszyscy wtedy grali w piraty, polskie pisma w większości też. Już w drugiej połowie lat 90tych kolega z grupy pisał do ACS i czasami recenzował gry czy program. Nie oryginał bynajmniej. Już widzę jak na początku lat 90tych za ciężką kasę (marki, dolary) amigowskie redakcje kupują oryginały wysyłkowo z "Zachodu" (bo chyba nikt nie mysli że dawano im je do testowania, może polski oddział Electronic Arts czy IPS). Może M.Pampuch bo nie raz zaznaczał gdzie kupił program.
[#8] Re: Shadow of the Beast 3

@Deftronic/..., post #7

Shadow of the Beast 3 to moim zdaniem najlepsza gra platformowo-przygodowa na AMIGĘ w pięknej oprawie którą może się tylko równać jedynie chyba świetny Lionheart który również jest w podobnym klimacie. Ta gra ma wszystko by być faworytem w swojej dziedzinie. Najfajniejsze jest to że każdy poziom wygląda zupełnie innaczej.Rzadne pomniki i inne ciekawe miejsca niepowtarzają się. Pamietam ten dzien jak po przejściu z małego ATARI na AMIGĘ zobaczyłem tę grę to o niemal nie spadłem z krzesła.Polecam tę grę wszystkim którzy jeszcze niegrali :))

Dla zainteresowanych zapraszam do oglądania mojego lets playa z SOTB 3 (26 minut całośc)
http://www.youtube.com/watch?v=xyrMLNy5gaQ&feature=plcp

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 23:18:43 przez Sunday87

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 23:36:38 przez Sunday87
[#9] Re: Shadow of the Beast 3

@Sunday87, post #8

No bo to był po prostu popis Psygnosis.
Obowiązkowy tytuł.
[#10] Re: Shadow of the Beast 3

@Hubez, post #9

Nie tyle Psygnosis ile Reflections. Firma z Liverpool'u to tylko wydawca :)
[#11] Re: Shadow of the Beast 3

@michalmarek77, post #10

Nie jestem pewien czy tak "tylko". Psygnosis był chyba najlepszym wydawcą gier na Amigę - po prostu byle czego nie wydawał i podpisywał kontrakty z utalentowanymi devloperami. ;) Zaliczany jest obok Bitmap Brothers, Sensible Software, Team 17 i Gremiln Intearctive do czołowych producentów gier na Amigę.

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 16:46:04 przez Deftronic/...
[#12] Re: Shadow of the Beast 3

@Deftronic/..., post #11

Dodałbym również: Interplay.
[#13] Re: Shadow of the Beast 3

@Deftronic/..., post #11

No nie da sie ukryć, że Psygnosis to najbardziej utytułowany wydawca gier na Amigę :) W końcu nie bez powodu dziś to Sony Computer Entertainment Studio Liverpool.
Jednakże, w czasach Amigi to był wydawca - nie tworzyli i wydawali sami gier, jak np Bitmapsi z ich marką Renegade czy Team 17:) Dlatego też warto pamietać nie tylko o nich jako o wydawcy, ale także ( wręcz przede wszystkim)o studiach , które dane gry dla nich tworzyli .
[#14] Re: Shadow of the Beast 3

@Hubez, post #12

Eee... starałem się wymienić te które wyciskały najwięcej z Amigi. W sumie mozna by dodać Bullfrog, Core Design i Cinemaware. Microprose wydał sporo gier ale większość pisana była chyba najpierw na PC a później przepisywana lepiej lub gorzej na Ami. Dynamics podobnie. Kurcze i zapomniałem o Codemasters... :). No dobra - Psygnosis było najlepsze z najlepszych. ;)
[#15] Re: Shadow of the Beast 3

@Deftronic/..., post #11

Dodałbym "Core Design"
[#16] Re: Shadow of the Beast 3

@BULI, post #15

Heh... Dodałem w 14tym komencie. :)
[#17] Re: Shadow of the Beast 3

@Deftronic/..., post #16

Potwierdzam
[#18] Re: Shadow of the Beast 3

@michalmarek77, post #10

Zawsze mi się mylił wydawca z producentem.

Czerwone logo "virgin Games" również dobrze mi się kojarzy z grami.
[#19] Re: Shadow of the Beast 3

@Hubez, post #18

Hmm... czerwone... virgin...
Z grami też pomysł

A mi szczególnie z Golden Axe, Mortak Kombat i Global Gladiators OK
[#20] Re: Shadow of the Beast 3
Animacja, scrolling, grafika, muzyka, paralaksa, fabuła - majstersztyk !
[#21] Re: Shadow of the Beast 3
Wszystkie trzy części "Shadow of the Beast" były jak na swoje czasy absolutnym majstersztykiem. Zwłaszcza, że nie robił tego cały biurowiec korporacyjnych etatowych dziobaków.
[#22] Re: Shadow of the Beast 3

@MDW, post #21

SotB III napisały trzy osoby. Dziś grałem, musiałem skorzystać z solucji, poległem już w forcie. Bawiłem się jak za młodu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem