Komentarze do artykułu: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

[#1] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga
Fajny spis, w końcu na amigowym portalu zaistniał

Dziękuję!



Małe uzupełnienia:

A600 - AmigaOS 2.05/2.1, różnice: dla 2.05 - inny Kickstart, zmodyfikowany Wb poprzez dodanie oprogramowania do obsługi kart PCIMCIA; 2.1 - modyfikacja Wb - pojawiły się: lokalizacje narodowe, commodities i AREXX (czy również datatypy to niestety nie jestem pewien - stawiałbym raczej na Wb3.0) a to naprawdę istotne rozszerzenia systemu.



Nie mam potwierdzonych informacji ale prawdopodobnie A3000T także używała systemu w wersji 2.05.



Czy różnice pomiędzy 2.04 a 2.05 są istotne?

Moim zdaniem tak. Modyfikacje KS dawały możliwość nie tylko używania PCIMCIA ale również dysków IDE, poprawki objęły również biblioteki oraz to wtedy rozpoczęło się przejście z ery BCPL na C i assembler. Te poprawki pozwoliły w rezultacie na wprowadzenie do systemu Locale.library, Commodities, Datatypes, AREXXa - fundamentów AmigaOS w późniejszych latach.

Workbench 2.05/2.1 nie uruchamia się poprawnie na A500+ (posiada starsze KS), zwłaszcza o 2.1 na A500+ nie słyszałem, bo o 2.05 legendy krążyły.

[#2] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga
Dla CDTV sa chyba dwie niescislosci:



512 kB pamięci Chip z możliwością rozszerzenia do 1 MB przez lutowanie na plycie glównej



Skad taka informacja? Z tego co wiem CDTV miala juz fabrycznie montowane 1 MB pamieci CHIP.



2 porty joysticka/myszy



CDTV ma tylko jeden port myszy dodatkowo niezgodny calkowicie z innymi modelami.

Jako joysticka (jako myszy tez sie dalo) uzywalo sie joypada glownie na podczerwien.

[#3] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga
Redakcja nie powinna zamieszczać takich tekstów.

Autor zakończył tabelkę na A4000 by Escom.

Tabelka powinna się kończyć na AmigaOne by Amiga Inc.

Najlepszej Amidze jaką kiedykolwiek wyprodukowano.

[#4] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@Phibrizzo, post #2

Poprawione.

W dziale FAQ są te same teksty (Historia Amigi) rozbite na kilka dokumentów. Polecam tam zgłaszać poprawki, które będą przenoszone do tego artykułu.
[#5] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@zxcvb8000, post #3

Tabelka powinna się kończyć na AmigaOne by Amiga Inc.

Najlepszej Amidze jaką kiedykolwiek wyprodukowano.




Może sprecyzować która jest najlepsza ?. Bo z tego co pamiętam było ich trzy. SE, XE i MicroA1-C.
[#6] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@zxcvb8000, post #3

Tabelka powinna się kończyć na AmigaOne by Amiga Inc.


Artykuł będzie sukcesywnie rozszerzany. Na razie jest o modelach klasycznych.
[#7] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga
A2500 sprzedawano z 2 MB/4MB FAST

mozliwosc rozbudowy do 9 mb nie jest prawda dzieki zastosowanu 32 bitowego CPU mozna bylo ja rozszerzc do 16 MB dzieki A2630
[#8] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@HOŁDYS, post #7

druga sprawa A500/500+



"możliwość rozszerzenia do 8 MB pamięci przez złącze znajdujące się pod komputerem"



czy sloty expansion ram jest pod komputerem :) ? czy z lewej strony



A500 + mozna rozbudowac o 10 MB RAM
[#9] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@HOŁDYS, post #7

druga sprawa A500/500+



"możliwość rozszerzenia do 8 MB pamięci przez złącze znajdujące się pod komputerem"



czy sloty expansion ram jest pod komputerem :) ? czy z lewej strony



A500 + mozna rozbudowac o 10 MB RAM
[#10] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@HOŁDYS, post #7

Z tego co pamiętam to pamięć standardowo instalowaną w A2630 można było rozszerzyć do max 4MB fastu, ale dzięki amigowym producentom sprzętu można było w A2630 zapodać aż 112MB
[#11] Re: Historia amigowego sprzętu - przegląd modeli komputerów Amiga

@waldiamiga, post #10

Amiga 4000 nie posiada słącza SCSI. Z tego co wiem posiada je tylko model A4000T (na pewno ESCOM).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem