Komentarze do artykułu: Kontroler SCSI dla CDTV

[#1] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
dobrze się czyta... gratuluje sprzętu :)
[#2] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
Na dobrą sprawę po lekturze nie wiadomo kto jest autorem rozwiązania, czy można kupić gotowy, zmontowany kontroler. Tak samo jak nie wiadomo czy schemat jest ogólnie dostępny i czy można go gdzieś pobrać. Tajemnica?
[#3] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
Czy moglbym prosic jakies wyniki co do transferow z/do HD np z SysInfo?
[#4] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@Phibrizzo, post #3

@Phibrizzo



Zamieszczę wyniki jak tylko będę mógł.



Na dobrą sprawę po lekturze nie wiadomo kto jest autorem rozwiązania, czy można kupić gotowy, zmontowany kontroler. Tak samo jak nie wiadomo czy schemat jest ogólnie dostępny i czy można go gdzieś pobrać. Tajemnica?




Autorem nie jestem na pewno ja, musiałem sporo się naprosić aby autor wykonał dla mnie jedną sztukę. Schematu również nie mogłem publikować, tego oczywiście którego otrzymałem wraz z urządzeniem, ponieważ autor nie wyraził zgody. Autor chce zachować anonimowość ze względu na bardzo napiętą sytuacje osobistą i zawodową.
[#5] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@paplo, post #2

Jak na moje oko, to jest jakiś klon tzw. "włoskiego SCSI" do CDTV
[#6] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
Nie podałeś ważnej cechy - ile Cię to kosztowało?



Posiadam rozszerzenie Tomsa oraz dysk Quantum Fireball 700MB. Dysk 3,5'' w środku da się wygodnie zamontować pod warunkiem odpięcia MIDI.
[#7] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@Skotos, post #6

nie pamiętam dokładnie przelicznika w PayPalu, ale wyszło mnie coś 300 czy czy 350zł. Napisałem o tym w komentarzach pod newsem. Ceny celowo nie zawarłem właśnie z powodu przelicznika ;)

Nie chciałbym rezygnować z MIDI właśnie i dlatego na razie przynajmniej dysk jest na zewnątrz.
[#8] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #7

Mnie brakuje opisu problemów z jakimi spotkałem się przy SCSI Toms. Dlatego mam pytania:

1. czy jest konflikt z CD-Romem tzn., czy po wczytaniu systemu z dysku widoczny jest także cd w systemie przy romach 1.3 i 3.x? Czy trzeba robić tajemnicze resety?

2. jaki device trzeba wpisać w HDToolboxie, czy z scsi.device jest ok? Ja kupiłem Tomsa i nie dostałem dyskietki. A bez tomsscsi.device (czy jakoś tak) dysk był niewidoczny, a w sieci nie mogłem znaleźć sterowników. Jak jest z tym tutaj?



Na razie dla mnie te najważniejsze, ale jakbym miał jakieś wątpliwości to pozwolę się jeszcze podpytać.
[#9] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@AS, post #8

Ad 1. Brak konfliktu z CDROM. Można podczas pracy w Workbenchu normalnie słuchać AudioCD. W 1.3 po wpisaniu w CLI trywialnej komendy "info" jest CD-ROM widziany jako CD0.

Ad 2. scsi.device jest jak najbardziej ok, żadnych dodatkowych sterowników. Po prostu działa wszystko zaraz po włączeniu CDTV :)
[#10] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #9

Ad 2. To zapewne wynika z faktu, że w tym kontrolerze wykorzystany jest sterownik 33C93, do którego sterownik znajduje się w Kickstarcie.
[#11] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@strim, post #10

dokładnie tak, to jest właśnie ten chip WD, piorun którego tak długo szukałem co najdziwniejsze, nie każda wersja tego układu nadawała się do współpracy z całym zestawem i musiała być to określona wersja, stąd też miesiąc zajęło mi jego odszukanie...
[#12] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #4

Kurczę, wielka szkoda, można by było wykonać kilka egzemplarzy na Polskę. Jaka jest szansa że autor zacznie sprzedawać przystawki na większą skalę, lub udostępni schematy?
[#13] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@kwaku85, post #12

Mogę go grzecznie poprosić ale na odpowiedź przyjdzie mi czekać nieco dłużej zapewne. W niedziele zamieszczę wyniki pomiaru prędkości działania całego zestawu.
[#14] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #13

Gdyby udało się kilku chętnych zdobyć to można wykonać kilka sztuk i zapłacić twórcy część pieniędzy za udostępnienie schematu. Jak możesz to zapytaj co i jak.
[#15] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@AS, post #8

Nie miałem takich problemów. Wprawdzie na 100% nie pamietam jak było z KS1.3 ale w 3.0 CD0: i HDD działało be zarzutu, "od kopa" i z scsi.device z ROMu.



Dyskietka była, być może mam ją głęboko i bezpiecznie schowaną , z ciekawości muszę poszukać.
[#16] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
Link do strony z tym kontrolerem http://xoomer.virgilio.it/fmiapa/cdtvinfopageen.html
[#17] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@mata24, post #16

nie popisałeś się z tym "uszczypnięciem" mnie. To nie mój kontroler, ta strona już wcześniej była dyskutowana w moim wątku:

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&t=80074#reply_80413



także fail.



mam małe problemy ze zrobieniem testu szybkości bo WB 1.3 odmawia mi posłuszeństwa, jak tylko rozwiąże ten problem to zamieszczę wyniki.

[#18] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #17

nasz kolega rafq zaopatrzył mnie w kicka 3.1 myślę że na dniach dodam wyniki testu prędkościowego
[#19] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@bombermax, post #18

niedziela dawno minela a testow z sysinfo jak nie bylo tak nie ma
[#20] Re: Kontroler SCSI dla CDTV

@HOŁDYS, post #19

jak mam zapodać jak mi nie odpala 3.1 bo mam bootrom stary?????? jak rozwiąże problem o którym już pisałem na http://tnij.org/m4nv to zamieszczę!
[#21] Re: Kontroler SCSI dla CDTV
I już na spokojnie, po bardzo długim czasie:
http://imageshack.us/photo/my-images/231/imgp0196l.jpg/
dzięki wszystkim za cierpliwość! ;) A już najbardziej dziękuję kolegom rafqc i Phibrizzo za pomoc w dosprzęceniu się! OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem