Komentowana treść: Opis emulatorów ZX Spectrum
[#1] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum
Tematyka mi nie obca, choć nigdy nie miałem Spectruma. :)
Po prostu używam ASP. Nie ukrywam że przeważnie dla wersji Boulder Dasha dla ZX. Jest surowa i genialna. :)
Dodam że ASP świetnie działa mi na obu Amigach. Na karcie graficznej i na AGA. :)
[#2] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum
Szkoda, że na mosie nie ma żadnego systemowego emulatorka ZX (jest fuse ale to port sdlowy).

aha, i szkoda że nie omówiono jeszcze CB Speccy, pamiętam w jednym z ACS coverow bylo duzo demek na spectruma w tapach i trd i cb speccy je dobrze łykało, a Asp jeszcze nie był dopracowany.

Można także wspomnieć o ZX spectrum emulator - dzialal na a500 i mial calkiem niezla predkosc (przeszedlem pare gier na nim kolo 94-95 roku :) )
[#3] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@rzookol, post #2

CB Speccy pominąłem celowo, bo to dla mnie produkt emulatoropodobny, niedopracowany i ciągle się wieszający. Szkoda czasu i nerwów.
[#4] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@Andrzej Drozd, post #1

Ja tez uzywam tylko ASp. Ale tylko i wylacznie wersji 0.76. Nie dalatego ze nowsze sie wieszaja albo cos tylko dlatego ze ta wersja jest wg mnie najlepsza. Co prawda ma troszke dziwne wymagania np. aktywne MMU ale to mi nie przeszkadza az tak bardzo.
[#5] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@PopoCop, post #3

CBSpeccy jest świetnym emulatorem, niestety ma jedną wadę - był pisany na Amidze 1200 z Blizzardem 1230/50MHz i tylko na takiej konfiguracji działa poprawnie. Jako osoba zainteresowana demosceną zza wschodniej granicy, dużo pisałem z autorem, bo niestety po zmianie karty na Blizzarda 1260 emulator praktycznie nie działał. Niestety, autor pisał ten soft bardziej pod siebie i nie było szans na poprawioną wersję - za dużo było w kodzie uzależnień sprzętowych od 030. Jednak na odpowiedniej konfiguracji emulator działał naprawdę świetnie i jego emulacja była praktycznie co do cyklu - liniowa prędkość działania zgodna z oryginałem.
[#6] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@rzookol, post #2

Kolekcja dem na Spectruma/Pentagona/Scorpiona wydana na płytce ACS była przygotowana przeze mnie :)
[#7] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@gorzyga, post #5

na 040 działał prawie dobrze
a ta wersja co się pojawiła rok temu jest już poprawiona?
[#8] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@rzookol, post #7

Niestety, nie śledzę już tego tematu, to co mogę oglądam na oryginalnym Spectrumie, a resztę na pecetowych emulatorach...
[#9] Re: Opis emulatorów ZX Spectrum

@gorzyga, post #6

pamietam te ruskie dema ala filmiki monochromatyczne :))) z ACSu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem