Komentowana treść: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1
[#1] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1
MOSowy MPlayer? Gdybym nie używał MorphOS-a to bym im zazdrościł. Tylko mam nadzieję, że jak najszybciej dorobią się overlaya, bo bez tego to trochę tak średnio... Mam nadzieję, że to tylko niedoróbka, a nie efekt jakiejś przeszkody nie do przeskoczenia.
[#2] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@MDW, post #1

narazie jest to przeszkoda, coz takie mozliwosci ma os4...
[#3] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@stefkos, post #2

OS4? Czy Mui dla niego?
[#4] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #3

os4, wlasciwie to systemu graficznego (picasso)
[#5] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #3

MPlayer działa także bez GUI, więc MUI nie jest potrzebne.
[#6] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Wiem. Ale starsza wersja Mplayera czy DVplayer ma Overlaya wiec nie wiem skad teraz nagle problem?
A zeby bylo bardziej na temat to program wysypuje sie przy probie przewiniecia filmu za pomoca paska postepu.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 09:01:48 przez TomK
[#7] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

Jest i nie jest, niektorym starzy niektorym nie.
Mi sie podoba mplayer co jest na mosie i lubie te gui.
[#8] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #6

nie chce mi sie rozpisywac, na amigaworld.net znajdziesz wypowiedzi FAB'a, tam wyjasnia jaka jest roznica.
[#9] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@stefkos, post #7

Najwyraźniej nie zrozumiałeś, bo nie pisałem o podobaniu i tym co komu starczy.

________________________________________

MPlayer play FLV on A1200 PowerPC 603e - youtube
[#10] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

zrozumialem tak
jak mplayer dziala bez mui to uzywasz takiego i taki dla Ciebie wystarczy (dla mnie tez), sa jednak uzytkownicy ktorzy chca miec wlasnie jakies gui i dla nich ten mplayer (chociaz watpie jak bedzie wolniejszy niz ten co teraz jest dla os4).
nie ma sensu kontynuowac co dla kogo, wyszlo, kto chce bedzie uzywal
[#11] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@stefkos, post #10

Źle mnie zrozumiałeś. TomK zrozumiał i to do niego był mój post nie do Ciebie.

Jak MPlayer działa także bez GUI to znaczy, że nie jest to wina MUI, czyż nie? ;)
[#12] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #6

Zgadne: na systemie graficznym Picasso96 odbywa się to nieco inaczej niż na CGX.

"Wkrótce jednak zostanie dodana obsługa trybu overlay"

no i nie ma co płakać.
[#13] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Jesli "wkrotce" ma byc overlay to niech narazie zadziala...
[#14] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

* w systemie (...) w CGX.
[#15] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Oczywiscie ze nie ma co plakac. Przeciez jest stary Mplayer nawet jakies GUI do niego. To akurat nie byl jakis strasznie wazny kawalek softu na ktory czekalibysmy z jakims szczegolnym utesknieniem.
[#16] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #15

Oczywiście, że MPlayer nie jest potrzebny, przecież tworzył go jakiś zajadły MOSowiec, więc z definicji nikt na ten soft nie czeka. ;)
Co nie zmienia faktu, że dla mnie MPlayer z GUI (pod Morphosem) jest niezwykle wygodnym, szybkim i uniwersalnym playerem prawie każdego formatu filmu. Bardzo fajna sprawa, i mam nadzieję, że jednak użytkownicy OS4 docenią ten program. A jeśli nie, to mam nadzieję, że Fab nie będzie więcej pomagał w tworzeniu softu na który nikt przecież nie czeka.

PS. Odnoszę wrażenie, że Tomk nie używał MPlayera z natywnym GUI. Bo różnica między starym MPlayerem z jakimś zewnętrznym GUI, a tym nowym z natywnym GUI to wręcz przepaść.
[#17] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@wali7, post #16

Ok. Na zgryzliwych zartach sie znam wiec sie nie obraze :D. Naprawde nie widze roznicy miedzy tym Mplayerem a starym. Moze to wlasnie bral Overlaya? Co do GUI to po co ono przy ogladaniu filmu? Puszczam film i juz. Jedyne co by sie przydalo czasami to plynne przewiniecie filmu do przodu, ale wlasnie to zawiesza mi tego nowego MPlayera i to tak skutecznie ze pada caly system.
[#18] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #17

Dobrze, że się nie obrażasz, bo obrażanie cię nie było moim celem :) . Odniosłem tylko wrażenie, że według ciebie nowa wersja MPlayera jest absolutnie nikomu niepotrzebna. A mam dokładnie przeciwne zdanie, o czym piszę. :)
Nie wiem na ile pomaga overlay. Dawniej też nie było go pod MOSowym MPlayerer, zdaje się że efektem było większe użycie CPU (możliwe, że był to efekt używania 3dfx - tam chyba nie działał overlay). Ale działało.
Co do GUI, to nie przydaje się ono zupełnie w trybie pełnoekranowym, ale w trybie okienkowym jest super przydatne. Choćby taka trywialna sprawa jak przesuwalny pasek postępu, czy pull down menu z mnóstwem przydatnych opcji. Oczywiście większość opcji masz dostępnych także przez skróty klawiaturowe, ale po co je pamiętać, skoro właśnie Amiga była jednym z pierwszych komputerów gdzie GUI miało uwolnić ludzi od pamiętania dziesiątków skrótów... Chyba to nadal aktualne?
[#19] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #15

Ja na nic nie czekam, używam takiego MPlayera LINK
[#20] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@wali7, post #18

Och nie przesadzajmy ze nikomu niepotrzebny, ale znowu nie taki "cud miod" jak niektorzy chca mi tu wmowic. A wracajac do tematu autor wzucil nowa wersja archiwum. Juz sie nie wiesza przy przesuwaniu paska postepu filmu i w archiwum sa dwie wersja dla Altiveca i bez.
[#21] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@TomK, post #20

To ostatnie wskazuje tylko na poziom programistow, ktorzy tworza dla os4.
[#22] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@stefkos, post #21

To ostatnie wskazuje tylko na poziom programistow, ktorzy tworza dla os4.
Wszyscy programiści, którzy tworzą dla aos4 brali udział w portowaniu MUI-Mplayer?

PS. Kas1e nigdy nie twierdził, że jest wirtuozem programowania - a nawet wprost przeciwnie. Nie sądzę, że jest to powód do uogólniania....
[#23] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@Radov, post #22

musze Ci przyznać rację, stefkos się czepia :P

z drugiej strony zrąbana od wielu lat obsługa overlaya to już sprawka Hyperionu, a co dziwniejsze programiści sami robili obejścia zamiast wymóc na Hyperionie poprawnie overlaya :)
[#24] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1
To moze dodam tutaj ze pojawila sie wersja z overlayem. Jako ze autor wrzuca archiwa pod ta sam nazwa wiec trzeba ponownie sciagnac archiwum o tej same nazwie z Depota.
[#25] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1
Fajnie dziala i w ogole. Jakby tylko poprawili to mruganie OSD i napisow to bylo by naprawde git bo wali po oczach az przykro.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2011 12:31:43 przez Phibrizzo
[#26] Re: MPlayer MUI dla AmigaOS 4.1

@Phibrizzo, post #25

to już pytanie czy picasso96 z os4 obsluguje podwojne buforowanie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem