Komentowana treść: GB3 (Gribouillis 3)
[#1] Re: GB3 (Gribouillis 3)
No nawet fajnie działa :)
[#2] Re: GB3 (Gribouillis 3)
Czyzby takie programy na nowych aosach byly bezuzyteczne?
[#3] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@stefkos, post #2

To bardzo fajny program, ma kilka rewelacyjnych opcji. Fajnie jakby połączyć możliwości griboullis, imagefx. arteffect, sketch showgirls i innych. Bo teraz jedne mają coś fajnego, inne co innego i trzeba w kilku programach działać. W jednym byłoby wygodniej :D Ale fajnie że Griboullis powstał. Podoba mi się.
[#4] Re: GB3 (Gribouillis 3)
A można wiedzieć jak go uruchomić? Wyskakuje komunikat "python zakończył się błędem 20". Spojrzałem na swoj katalog sys:libs i mam tam trzy katalogi python (2.4, 2.5 i 3.1). Może tak być? Szczerze mowiac nie pamietam skad sie tam wziely i jak tak naprawde powinno to wygladac, zeby bylo ok.
[#5] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@luk, post #4

Ja u siebie po rozpakowaniu kliknąłem w griboullis.py i program uruchomił się bez problemu. Ja mam w sys/libs tylko katalog python2.5. Zdaje mi się, że 2.4 jest za stary, a 3.1 to wersja jeszcze testowa. Spróbuj przegrać te dwie gdzieś indziej i zobacz także, czy masz w katalogu sys/c plik python 2.5 - jak masz inny to też przegraj gdzieś indziej, a z pliku instalacyjnego przegraj cały pakiet 2.5 odpowiednio do c:.


Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 00:33:40 przez AS
[#6] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@AS, post #5

Działa, dzięki!
[#7] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@AS, post #3

Ja również się cieszę niesamowicie :D. Świetny program no i jest dokładnie jak napisałeś. Myślę, że możnaby zrobić listę takich opcji które mogłyby się znaleźć w Gribouillis-ie. Na początek listy może takie, których najbardziej brakuje a mogłyby być rozwinięciem dostępnych w tej chiwili. Na przykład:

1. Możliwość wykonania wycinków i późniejszego użycia ich jako brush-y. Oczywiście powinny znajdować się w oknie Brush House. Dodatkowo opcja użycia całego dzieła lub warstwy jako brush i odwrotnie.

2. Możliwość przesuwania, obracania i skalowania warstwy oraz brush-a



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 12:58:16 przez ede
[#8] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@ede, post #7

Dużo rzeczy jeszcze jest potrzebne. Wycinanie, ale różne metody zaznaczania, korekty kolorów, różne efekty na wartstwach (np. nasycanie kolorów, cienie itp.), brakuje podstawowej rzeczy jak ustawiania warsztatu pracy (teraz po otwarciu trzeba wszystko wczytywać), dodawanie tekstu i edycja jego, różne formaty zapisu (ja mam problem teraz z zapisem w ogóle), określanie wielkości obszaru (brak pasków przewijania obszaru) i wiele innych. Mam nadzieję, że autor pomału doda inne opcje.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 11:14:01 przez AS
[#9] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@AS, post #8

Co do ustawień warsztatu, nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale może szukasz tego - Window/Application Preferences/Miscelaneous i tu wybiera się okna które mają być włączone zaraz po uruchomieniu. Pozycja okien wiadomo - MUI.

Ps. Save as document u mnie działa, muszę tylko dodać rozszerzenie dostępnęgo formatu zapisu (próbowałem .png).



Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 14:30:45 przez ede
[#10] Re: GB3 (Gribouillis 3)

@ede, post #9

Dzięki, niezauważyłem tego jakoś. Jeśli chodzi o zapis, próbowałem zapisać jako .jpg i nie działało - jako .png zapisał.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem