Komentowana treść: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
[#1] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
Wydanie 12 kafelków po to, żeby sobie spaceballs obejrzeć - brawo.
[#2] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
Nie, żebym się wyzłośliwiał, choć owszem - stosunek do X1000 mam, jaki mam, czyli niezbyt entuzjastyczny.
Ale całkiem obiektywnie, pomijając, trzymając z boku te moje osobiste anse - materiał jest kaszaniarski.

Lwią jego część zajmują tyły głów łysych panów zasiadających w pierwszym rzędzie krzesełek.

Dobrze, że w liceum i na studiach miałem francuski, to pi razy drzwi zrozumiałem nawijkę prelegenta, choć mało tam co było ciekawego - garstka informacji ogólnych o specyfikacji komputera (rzeczy już wszystkim zainteresowanym znane).

No... Głównie te łyse glace i majtanie kamerą z lewa na prawo i z prawa na lewo można podziwiać.

A jak nie łyse glace, to pusty ekran z logo ACER. Miodzio, rewelka, cudo.

Operator bał się podejść bliżej, czy jaki czort? Biednie i tragicznie amatorsko to wygląda.

A samo clou prezentacji? Ze można ruszać myszką i otworzyć kilka okienek? Pokaz możliwości X1000 zaiste imponujący...
Faktycznie, Spaceballs:D

I tak na marginesie - za taką kasę, to można by chyba zaoferować potencjalnym chętnym jakąś ciekawą, designerską obudowę, bo ta czarna blaszana buda zdecydowanie paskudne wrażenie robi. Naprawdę nie dało się niczego lepszego nad pudło od pierwszego lepszego w garażu składanego PC wymodzić?
Ci panowie w gustownych czarnych koszulkach chyba ostro oderwani od rzeczywistości są.

Prezentacja komputera powinna być prezentacją jego możliwości, realnych. Realnie ukazanych. Coś, co powie potencjalnie zainteresowanemu: "TAK! To ja, Amiga X1000, kup mnie, nie pożałujesz"!

A wyszło jak wyszło - zapewne wbrew intencjom autora filmu - groteskowa antyreklama.

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#3] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@Des, post #2

Niestety - totalna porażka. Nie wiem czy tylko mi się tak wydaje, ale chyba po komentarzach na temat X1000 i panowla sobie odpuszczają....
Z filmiku nie rozumiem nic - co ten film ma zaprezentować? X1000?
Z tego co widziałem, to zaprezentowano jak się otwiera drzwiczki w obudowie no i przez pół filmu wydruk na A4 jak wygląda płyta główna.....
Booooshhh... I Spaceballs.... do tego nie trzeba X1000.
Moim zdaniem - błazenada.
Szkoda... szumne zapowiedzi położyła cena a teraz prezentacja....
[#4] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@c3h6, post #3

No pokazano na tym filmie... Właściwie niczego nie pokazano, a jeżeli już, to taką jakąś maszynkę, która jest bo jest. Dla radochy konstruktorów.
Szkoda.
Ostro to kontrastuje z szumnymi zapowiedziami - że to będzie jakościowy skok, że to będzie coś istotnie zwalającego z nóg, że wydarzenie na miarę pierwszej publicznej prezentacji PRAWDZIWEJ A1000.

Ja przepraszam, ale po co to coś kupować za taką kasę? Jaką nową jakość oferuje ten komputer? Do zabawy/pracy pod AOS 4 (i wyżej) starczą inne, tańsze platformy.
E, no nie... To ja zdecydowanie wolę A4000 z PPC gwoli używania AOS 4 ileś tam, albo Makówkę jaką z G4 i przyzwoitą kartą graficzną do kombinowania z MorphOS.
Bardzo chciałbym się mylić, bardzo chciałbym uwierzyć, że X1000 to jakieś "nowe otwarcie", ale... No widać, to co widać.

Pozdrawiam pogodnie
Des
[#5] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@pampers, post #1

9 fingers. spaceballs to demogrupa.
[#6] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@pampers, post #1

To już wiem czemu Fab na "swoim" filmie z Alchimie też włączył demo Spaceballsów - jako ripostę. A może było odwrotnie? Kto mial prezentację pierwszy?
[#7] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
Takie prezentacje utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że jestem po właściwej stronie barykady. Mimo wszystko trzymam kciuki za X1000 i dobrze im życzę. A co, należy im się choćby za odwagę!
[#8] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
Hmm nie kumam nie dało rady zrobić solidnej prezentacji? Kartka A4 i pokazywanie płyty?!? Masakra jakaś normalnie. Już nie mówię o jakiejś gigantycznej prezentacji w robionej w Hollywood (przy tej kasie to chyba winno być) - ale kurcze jakaś zwykła przeglądarka obrazków odpalona na Fullscreenie i już jakoś by to znośnie było. I co by nie było nie obrzucam błotem AOS4.x tylko nieprofesjonalizm tego pokazu. Strach się bać.
[#9] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
Podobno jednym z powodów upadku Amigi, był dupiaty marketing ze strony C=
Karta z drukiem i demko z A500, nie komentowałem bo nie znam francuskiego, może a nóż powiedzieli coś więcej niż pokazali? A tu pupa...

Więcej się dzieje w wywiadzie z trzema nieboszczykami w skeczu MontyPythona.
[#10] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
Co tu mozna napisac... moje dzieciaki z podstawowki robia lepsze prezentacje... majac projektor i komputer gosciu trzymal malutka kartke z plyta glowna?! Powinna leciec prezentacja w Hollywood z najbardziej procesozernymi efektami w tle na wielkich glosnikach jakas tajemnicza muzyka. Na koniec Ax1000 powinna wydrukowac na drukarce laserowej kolor dla kazdego ulotke z plyta glowna. Szlak mnie trafil jak kolesie podglasniali glosniczki za 20 zl, ktore mialy odgrywac demko z A500. To tak jakby filmy w multikinie lecialy nie w dolby dygital tylko w stereo z telefonu komorkowego np nokia... hehe - nie ma efektu i nic nie slychac. Kurcze na koniec walnac jakas animacje 3d w 3d w hd rozdając każdemu okularki. DO tego w czasie gdy wszyscy chca malego cichego komputera - oni laduja plyte glowna, do ktorej i tak nic nie mozna dolaczyc - bo nie ma sterownikow - do wielkiej budy, ktora nawet pod biurkiem sie nie zmiesci... chcialbym miec tyle kasy i bawic sie bezmyslnie w inwestowanie.

Tak sie zastanawiam, czy amiga nie znaczy "przyciagam amatorszczyzne".
[#11] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@kjb666, post #9

Ale nawet głupi marketingowcy Commodore mieli na tyle wyczucia, żeby wynająć Lincoln Center na premierę Amigi 1000. A tu? Żenada...
[#12] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@ash, post #11

Chwila moment, dwa pytania:

1. Prezentację robił A-Eon, czy jacyś użytkownicy?
2. Była to oficjalna premiera X1000, czy po prostu pokaz dla zainteresowanych?
[#13] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@recedent, post #12

chwila, zaraz, czy a-eon jest firmą z garażu żeby się wysługiwała użytkownikami, z tego co pisała Mufa na execu to NDA zawiera dużo obostrzeń na jakiekolwiek pokazy publiczne więc raczej ci użytkownicy musieli zapytać a-eon o zgodę. Jeśli tak było i a-eon dopusciła do takiego pokazu to tylko źle swiadczy o ich marketingu a raczej totalnym jego braku.
[#14] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@wawul2, post #10

@ gosciu trzymal malutka kartke z plyta glowna?!

To mnie wręcz poraziło. Jeden projektor, zanim drugi, a gościu trzyma kartkę A4. Dobrze, że chociaż w kolorze;)
[#15] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia
hmm.. czemu nie trzymał płyty głównej? Jeśli to oficjalny pokaz to AEON kpi..
A fakt za 12k to można się obłożyć całym zestawem Apple'a od komórki po tablet
i stacjonarkę, i dalej by zostało na jakąś tańszą Amigę...
[#16] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@recedent, post #12

A kogo to konto na YT? Może jakiegoś zwykłego szaraczka, a tu info na PPA hehe :) Może tak sobie ktoś nakręcił i wrzucił na YT :) E: Jeszcze jak by to coś konkretnego było ;)



Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 16:27:29 przez parallax
[#17] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@fedaykin, post #15

A gdzie jest napisane że to jest w ogóle prezentacja, ktoś sobie nakręcił i wrzucił na YT. Poza tym pod koniec urywa się toto ni z gruchy nie z pietruchy. Ot autor myślał, że zaszaleje na YT a tu kupa.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@tchomasz, post #17

Nie o to chodzi kto kręcił, tylko kto prowadził prezentację i jakimi środkami. Faktem jest, że aby przeprowadzić publiczną prezentację X1000 trzeba mieć błogosławieństwo A-Eonu (bo komputery ze "specjalnej edycji" jeszcze nie są dostępne, więc sprzęt musiał należej do betatestera). A osobom, które nie potrafią przygotować choćby i ćwierćprofesjonalnej prezentacji nie powinno się takiej zgody udzielać, bo przyniesie ona skutek odwrotny do zamierzonego.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@recedent, post #19

To raczej jakaś pogadanka a nie prezentacja. Zgadzam się z przedmówcami, prezentacja ma czymś zaszokować. Na profesionalnej powinno się pokazać możliwości sprzętu, może pokaż co potrafi XENA ? chyba że to wlutowane w płytę cudo już jest tym pokazem...
Ale myślę że to nie był pokaz, tam siedziało ze 30 osób i widać że jacyś zieloni w temacie że gostek im tak zajadle tłumaczył ten wydruk z płytą Nemo...
[#22] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@Wojox, post #21

Ale beka z tym pokazem. Staralem sie powstrzymac od komentowania ale jak widze, reszta osob "wylala" troche cierpkich slow. Ten pokaz to porazka, ohydna obudowa, puszczone jakies demko ktore na a500 pedzi. Ja rozumiem, ze nie ma czego pokazywac bo Quake 3 w 5fps raczej sie nie nadaje do prezentacji. Sprzet za tak duze pieniadze a tu taka wioska. Wydruk plyty glownej, ech co za ludzi, w takich przypadkach to chociaz postarano by sie o jakas pleksowa obudowe zeby bylo widac flaki.
No ale tak to jest z a-eon, podobny profesjonalizm jaki prezentuje hyperion.
[#23] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@tchomasz, post #17

A gdzie jest napisane że to jest w ogóle prezentacja


z opisu pod filmem na youtube:

"Présentation du nouvel AmigaOne X1000 de la société A-EON."

Poza tym pod koniec urywa się toto ni z gruchy nie z pietruchy.


siadla mu bateria w telefonie. ;]
[#24] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@AmiChris, post #22

To nie jest oficjalny pokaz, a dla zabawy zrobiony OK Ale rozumiem, że ulżyło już OK
[#25] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@parallax, post #24

Skąd wiesz?
[#26] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@parallax, post #24

No jak nie jest oficialny to sie go nie daje do programu imprezy .
[#27] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@Drako^lM, post #26

co to za Amiga skoro super frog z dyskietki nie pojdzie ?;) to zwykly blaszak z nazwa Amiga na sile proboja odrodzic legende niech wkoncu zostawia ta biedna Amige w spokoju bo to sie zaczyna robic profanacja jak dla mnie ostatnia Amiga to 4000t szkoda kaszanic renome starej dobrej Amigi
[#28] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@Blendor, post #27

Jeszcze troszke cierpliwosci i porownamy to z NATuralna ;) kontynuacja i prezentacja AMIgi. To bedzie takie bezbolesne, przyjemne i oczywiste :)
[#29] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@Duracel, post #28

Tylko co tu porównywać? Wydajność fpgowego m68k do ppc bo nie rozumiem Twojego przekazu?
[#30] Re: Alchimie 1111 - filmy i zdjęcia

@wawul2, post #10

Twoje dzieciaki. :) W Polsce to tacy wszyscy zajebiści są i cała reszta to debile. Hmm... To skoro my wszyscy tacy zajebiści jesteśmy to czemu na przedzie Europy nie jesteśmy tylko daleko za Afryka? Każdy mocny w gębie, co by nie zrobił, jak to wcześniej zje... ja to bym pokazał. No to proszę, pokaż mnie szoł. :) Chciałbym wiedzieć jak to się robi. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem