Komentowana treść: Grunch 1.29
[#1] Re: Grunch 1.29
Grunch jest programem, który pokazał mi słuszość powiedzenia "tylko krowa nie zmienia poglądów". Jak program wyszedł, dowiedziałem się do czego służy, ściągnąłem, spróbowałem to go wyśmiałem. Stwierdziłem, że jest bez sensu i że taka automatyzacja instalacji i aktualizacji może jest świetna w świecie iOS, MacOSX, Android ale w amigowym systemie jest profanacją. Tu wszystko robimy ręcznie, wiemy co się dzieje z każdym plikiem, a takie rozwiązania są dla ludzi, którzy nie są zainteresowani tym co się dzieje na ich filesystemie. :)

Sam nie wiem dlaczego ale kiedyś jeszcze raz odpaliłem z ciekawości ten program. Tym razem spróbowałem coś tam poustawiać, pozmieniać tak żeby nie buszował po moich partycjach z dysku przeznaczonego tylko do backupów (taki mój mały odpowiednik makowego TimeMachine) i... spodobało mi się. Popróbowałem jeszcze chwilę, zrobiłem kilka aktualizacji, coś tam sobie doinstalowałem i spodobało mi się jeszcze bardziej. Pół godziny później byłem gorącym zwolennikiem Grunch i takim jestem do dzisiaj. :) To świetne rozwiązanie, używam go i nie wiem co musiałoby się stać żebym nie używał.

Jest tylko jedna rzecz, która mnie troszeczkę irytuje. Czy przy każdym uruchomieniu Grunch musi ściągać sobie z sieci setki obrazków? Nie można zrobić tego tylko wtedy gdy baza obsługiwanych programów zostanie zaktualizowana?
[#2] Re: Grunch 1.29

@MDW, post #1

Jest tylko jedna rzecz, która mnie troszeczkę irytuje. Czy przy każdym uruchomieniu Grunch musi ściągać sobie z sieci setki obrazków? Nie można zrobić tego tylko wtedy gdy baza obsługiwanych programów zostanie zaktualizowana?


Można. Odznacz w ustawieniach w pierwszej zakładce ptaszka obok "Scan for missing images".
[#3] Re: Grunch 1.29

@grxmrx, post #2

Można. Odznacz w ustawieniach w pierwszej zakładce ptaszka obok "Scan for missing images".

O rety... faktycznie jest tam taka opcja. I to w pierwszej zakładce. Wstyd, po prostu wstyd... :) Dzięki.

A tak swoją drogą to dzisiaj po raz pierwszy jest mały problem. Grunch nie może ściągnąć obrazków i przez to jego start trwał z 5 minut. :( Jest "milion" komunikatów typu: "Unable to find 'http://www.geit.de/images/grunch/ABCDE'!" (w miejscu ABCDE nazwa programu).
[#4] Re: Grunch 1.29

@MDW, post #3

Hmm, u mnie ściąga obrazki bez problemów...
[#5] Re: Grunch 1.29

@Adam_K, post #4

Ciekawe. W ustawieniach masz adres: http://www.geit.de/images/grunch/ (to ten standardowo wpisany)?

Jak próbuję wrzucić do przeglądarki np.:
http://www.geit.de/images/grunch/YAM
albo:
http://www.geit.de/images/grunch/MPlayer
to też dostaję:
"404 Not Found Error"

Próbowałem w OWB na MorphOS i przez Safari na iOS przez dwie sieci: WiFi (ta sama sieć co MorphOS) i z wyłączonym WiFi, czyli przez 3G (Orange). Zawsze to samo.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 10:42:42 przez MDW
[#6] Re: Grunch 1.29

@MDW, post #3

U mnie obrazki ściągnął bardzo szybko. Ustawienia mam standardowe.
A program zainstalowałem sobie dopiero wczoraj i od razu mi się spodobał. Fajne jest to, że instaluje program od razu z potrzebnymi dodatkami np. Stellarium od razu dostało ładną ikonkę, której w oryginalnym pakiecie brak.
[#7] Re: Grunch 1.29

@MDW, post #5

Miałeś rację, to ja wprowadziłem w błąd. U mnie jednak jest to samo i też nie ściąga obrazków. Po prostu nie miałem rozwiniętego okna komunikatów, a pasek postępu podczas wczytywania programu i robienia updatów normlanie sobie leciał. No i po wszystkim miałem obrazki po kliknięciu na poszczególne pozycje. Teraz spostrzegłem, że po prostu ma je wcześniej zapisane w cache.

Ja to nie rozumiem jeszcze innej rzeczy. Dlaczego przy zaptaszkowanym "Scan for missing images" program wczytuje od nowa wszystkie obrazki? Powinien chyba wczytywać tylko te, których mu brakuje...?
[#8] Re: Grunch 1.29

@MDW, post #1

A ja wciąż nie mogę się przekonać do tego programu. Przy wielu pokazuje not installed pomimo, że są zainstalowane. Ja mam prawie wszystkie programy zainstalowane na oddzielnej partycji we własnych katalogach, poustawiałem mu w prefsach path i tak nie widzi. Co ciekawe, niektóre programy rozpoznał od razu poprawnie. Mam wrażenie, że dobrze by było, gdyby wszystko było w sys:applications. Ale trąci to wtedy windowsem, gdzie najlepiej jak wszystko jest na partycji systemowej.
[#9] Re: Grunch 1.29

@AS, post #8

Doskonale rozumiem co masz na myśli. Ja też tak miałem. Przy problematycznych aplikacjach (czyli tych, które pokazywał jako niby "not installed") po prostu ręcznie wskazałem miejsce w którym są zainstalowane. Jak poprawiłem wszystkie problematyczne to wszystko zagrało idealnie. Ustawiłem też żeby nie zwracał uwagi na moje dyski backupowe oraz ustawiłem domyślne katalogi do instalowania nowych aplikacji każdego typu. I działa i mi się podoba. :)
[#10] Re: Grunch 1.29

@MDW, post #9

Już znalazłem pewien problem: nazwy katalogów muszą być takie jak Grunch ma zdefinowane, jeśli są inne to nawet po ustawieniu ręcznym pokazuje "not installed" np. miałem katalog: "stellarium_0.8.2" (aby wiedzieć od razu jaką mam wersję) i nie widział go - po zmianie katalogu na "stellarium" program został zobaczony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem