Komentowana treść: Icaros Desktop 1.3.3
[#1] Re: Icaros Desktop 1.3.3
Standardowo trza zassać.
[#2] Re: Icaros Desktop 1.3.3
Update zrobione OK
[#3] Re: Icaros Desktop 1.3.3
No i nowy Icaros odpalony pod VirtualBoxem. Jak zawsze ladnie smiga. Ciekawe kiedy doczekamy sie jakiejs nowej wersji OWB?? No to biore sie za testy. Jak tylko bede mogl, to potestuje tez natywnie. Ciekawe jak sprawia sie sterowniki do grafik Intela... ??

Nie widze dema Quake3... szkoda. Wybor emulatorow w pelni satysfakcjonujacy! System dziala szybko i stabilnie jak do tej pory. Swietny feeling!!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2011 22:08:34 przez JaCoP
[#4] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@JaCoP, post #3

Właśnie, to co mnie zatrzymuje przed używaniem Arosa to brak Fabowego OWB, mimo że mam gruba na starcie pieca to zawsze wygrywa win7. Aros ładnie się rozwija, ale użytecznego softu na niego w dalszym ciągu brak.
[#5] Re: Icaros Desktop 1.3.3
zaraz ciągnę pod VB

no to teraz teoretycznie powinien ruszyć na moim laptopie tak jak bym chciał

a jeśli nie? hmm... acer aspire... second hand? muszę wybadać co jest na stanie w znajomym komisie

jestem coraz bardziej przekonany aby jakoś "zainwestować" w ten system - nie jest idealny, ale ma ten pionierski klimat, który już gdzieś uleciał z
Linuksa (z większości dystrybucji), a który kiedyś tak mnie jarał
[#6] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@rwks, post #5

No tak, tylko, że do Arosa wymagany jest jedyny sprzęt na rynku, który akurat autor ma w domu. Nad Linuksem pracuje wielu ludzi, czego efektem jest instalacja na prawie każdej maszynie, konfiguracji. Ja mam PC opartego o architekturę AMD z procesorem Phenom II. Niestety płyty w tym wypadku nawet nie udało mi się zbootować. Więc zanim Aros stanie się zamiennikiem linuksa, to jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie. Choć i tak trzeba dać brawa autorowi za jego upór w rozwijaniu tego systemu, bo jak dla jednej osoby to i tak jest to dużo.
[#7] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@gilban, post #6

na tej konfiguracji też zainstalujesz i uruchomisz arosa, ale czy bedziesz miał wsparcie dla (potocznie) dźwięku, sieci czy grafiki to już zależy od sterowników.

wielkie brawa dla Paolo, lecz to nie jest jedyna osoba, dzięki której aros się rozwija. Sam przecież nie naprawia błędów i usterek w systemie...
[#8] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@gilban, post #6

ale ja nie chcę zamiennika Linuksa, chcę systemu dla zabawy, ciekawości, inspiracji, użycia czegoś innego niż mainstream, a jak będę bardzo potrzebował czegoś z Linuksa, na drugiej partycji mogę go mieć

po prostu niektórzy z nas tak mają napukane do głowy, że pchają się w pionierskie obszary i mają z tego radość (powiedz "bez sensu" kolesiowi, który w garażu remontuje zabytkowy motorek, kiedy wszyscy jeżdżą chińskimi skuteram???i)

ze sprzętem jest coraz lepiej, jak widać, co więcej jest to sprzęt tani i cały czas produkowany

a na zamiennik Linuksa na domowy komputer szansę ma jedynie rodzina *BSD oraz Haiku, z plusem dla tego ostatniego
[#9] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@rwks, post #8

powiedz "bez sensu" kolesiowi, który w garażu remontuje zabytkowy motorek

Motorek pojedzie po każdej drodze, a AROS i pochodne nie na każdym PC. Jakieś tam znaczenie to ma, pomijam emulację na VB.
[#10] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@kjb666, post #9

Mam dwa PC, Asus A7V MX+2GB DDR I 400+Athlon XP 3200+ Aros nie widzi ani klawiatury a ni myszki. I to nie tylko USB, PS2 też nie chodzą więc sobie za wiele nie podziałałem. Drugi PC Phenom X4 też na Asusie i to samo. Aros nie lubi AMD i VIA.
Lapek Acer extensa 5220 ładnie śmiga ale nie widzi netu, mimo że Atheros 5000 na pokładzie jest.
Trzymam kciuki żeby Aros zastąpił mi XP na jednym PC, ale wciąż daleko do tego. Nie mam zamiaru kupować jakiegoś Della lub HP specjalnie do Arosa....
[#11] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@rwks, post #8

Piszesz: ale ja nie chcę zamiennika Linuksa, chcę systemu dla zabawy, ciekawości, inspiracji.

I tu się z Tobą zgodzę w 100%. Ja też dlatego zdecydowałem się odkupić Pegasosa I z zarejestrowanym Mosem. Ja wiem że pod ten system jest mało dedykowanych programów, a ze starej Amigi również, bardzo mało programów i gier działa poprawnie. Ale też ten komputer kupiłem w celu zabawy i ciekawości jak piszesz. Również jest wspomnieniem po świetności Amigi, którą kiedyś miałem dużo czasu, pracę magisterską na niej napisałem, ale się popsuła i sprzedałem to co się pozostało.

Tylko fajnie by było aby taki Aros, jak już został wypuszczony, działał na wielu konfiguracjach - to wszystko i aby trochę softu było pod niego.

No i nie każdy potrzebuje mieć laptopa do ikarosa. Fajnie by było abym miał listę kompatybilnego sprzętu na którym to funkcjonuje poprawnie - czyli mam listę - idę do sklepu: poproszę płytę główną taką, kartę graficzną taką, dysk twardy taki itd. I aby to poprawnie działało, abym nie musiał szukać sprzętu na szrocie.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 20:36:22 przez gilban
[#12] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@gilban, post #11

lista sprzętu kompatybilnego:

http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_support

wiadomo, lista może być nieaktualna. czasem dobrze zapytać się na aros-execu czy ktoś korzysta z arosa na sprzęcie, na którego masz chrapkę.
[#13] Re: Icaros Desktop 1.3.3

@Wojox, post #10

Aros nie lubi AMD i VIA.

Eee, chyba nie jest aż tak źle.Płyta Gigabyte na układzie SB700+procek Phenom II X4 810 i wszystko chodzi jak należy.Poprzednio Miałem Asusa na układzie VIA+Athlon xp 2400 i również na tym zestawie Aros śmigał jak powinien.
[#14] Re: Icaros Desktop 1.3.3
Śmiga rewelacyjnie :) OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem