Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Update 4
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
oo mamy Memory Page File w Amidze :-]
no zmian jest kilka ciekawych Emulation i UAE dla Amigi Klasycznej :P
DHCP i USB na plus ... noDriveClick ..jest smieszne :P
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@HOŁDYS, post #1

tak mamy vmm na amidze od dobrych 15 lat, trochę za późno się obudziłes

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 08:27:56 przez rzookol
[#3] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
ooo ale fajny updejt ! Miło, że os4 się tak rozwija.



Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@rzookol, post #2

Caly ten system powinien juz 15 lat temu na x86 chodzic.
Dobrze ze sie rozwija, przynajmniej za kilka lat rozwieje watpliwosci budowania sprzetowo kompatybilnych wstecz "nowych" amig.
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
Fajnie, że coś się dzieje.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
Teraz brakuje mi tylko JITa może w 5 uaktualnieniu będzie . :)
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@rzookol, post #2

tak mamy vmm na amidze od dobrych 15 lat, trochę za późno się obudziłes

przeciez to dzialalo jak kupa na dyskach IDE
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
Juz zassalem i zainstalowalem. Jak widac nic nie wybuchlo :)
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@HOŁDYS, post #7

a oczekujesz, że nie licząc prędkości związanej z nowymi interfejsami bedzie działało inaczej?
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
Dodano odpalaczkę SuperFroga - fajnie!

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa. Mam wrażenie, że w AmigaOS4 robi się wszystko oprócz maksymalnie istotnego elementu, który jest w dramatycznym stadium, a którego używa się każdego dnia. Mam na myśli Workbench. Czy oni tego nie widzą? W czasach AmigaOS3 tłumaczyłem to sobie tym, że system właściwie się nie rozwijał. No ale teraz? Od lat w tym grzebią, a funkcjonalność Workbencha jest nadal tragiczna. Dla mnie chorą sytuacją jest taka w której 100% ludzi używa zamienników Workbencha i wydaje im się to zupełnie normalne. Nawet nie słyszałem o planach modernizacji Workbencha. A przecież da się to zrobić. Ambient był sto razy gorszy od Workbencha i do czego doszedł?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 13:37:18 przez MDW
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@MDW, post #10

Do tego, że już nie jest ambientem ;)
A co Ci nie pasuje w Systemie amigowym NG? :)

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 13:47:30 przez parallax
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@rzookol, post #9

a oczekujesz, że nie licząc prędkości związanej z nowymi interfejsami bedzie działało inaczej?


nie , wiem ze sprzet jest leciwy i cudow nie bedzie...ale jest do dodane w "pakiecie"
fajnie ze cos robia fajnie ze testuja .. jednak to nie moj target tak samo jak mos

Ambient był sto razy gorszy od Workbencha i do czego doszedł?

wiec wszystko kwestia czasu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 14:29:45 przez HOŁDYS
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
Świetna wiadomość na Świeta OK
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@Phibrizzo, post #8

Phibrizzo oświeć proszę,jak mam je pobrać nigdzie go nie mogę znależć.Oczywiście jestem zarejestrowany
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@Grisza, post #14

Downloads = AmigaOS 4.x = AmigaOS 4.1 Updates = AmigaOS4.1Update4.lha 16328910 Bytes
[#16] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@Grisza, post #14

Bardzo prosto:
1. wchodzisz na strone Hyperionu
2. logujesz sie (chyba ze nie jestes zarejestrowany, to wczesniej musisz to zrobic)
3. klikasz na link Download
4. wybierasz co potrzebujesz i zasysasz

Wazne jest to abys tego nie robil z IB czy AWeba tylko z jakiejs bardziej wspolczesnej przegladarki np OWB
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
Baja.Poprawa Usb 2.0 jest znaczaca wreszcie dziala bez problemow przenoszenie plikow z pendriva na twardziela.Wczesniej stosowalem tylko opcje copy a poznej delete a teraz move bez problemu.Mam nieodparte wrazenie ze system dziala szybciej szczegolnie Owb 1.9 i Mplayer Feba.Wczesniej nic nie moglem zrobic jak player odtwarzal mp4.Dla mnie juz bomba po 10 minutach uzywania...
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Update 4
dla użytkowników Amig klasycznych pojawiła się aplikacja NoDriveClick wyłączająca "klikanie" napędu dyskietek

Jeszcze cos mi przyszlo do glowy.... troche pomalkontence
Zeby trzeba bylo tworzyc aplikacje (jak to brzmi) do tego zeby nie klikala stacja dyskow? W nowym systemie?? W czwartym updejcie???
To sa normalnie jakies zarty chyba... Nie dalo sie tego wcisnac do KickStartu?

Takie rzeczy tylko utrzymuja mnie w dalszym przekonaniu ze OS4.1 to tylko natywny OS3.1
Jesli w dalszym ciagu trzeba uzywac takich hakow i trikow to sie nie dziwie ze rozwoj WB stoi w miejscu (jak to ktos wyzej wspomnial).
[#19] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@Phibrizzo, post #18

A ja wciąż nie wiem jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do OS 4.x. Bardzo bym chciał już coś zakupić, ale ceny nie te i brak 3D w Radeonach wysokich lotów zniechęca. No i te gierki, programy, żeby ktoś jakieś chiciory z OSX podportował,,,, przecież Maci miały też PPC i Radeony były,,,tylko systemowo sportować... A tu posucha....

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 21:54:40 przez Wojox
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@parallax, post #11

A co Ci nie pasuje w Systemie amigowym NG?

No właśnie moim zdaniem Workbench jest bardzo słabym elementem AmigaOS4. Powinni się na tym skupić, bo jego funkcjonalność jest bardzo słaba.
[#21] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@MDW, post #10

Wbrew pozorom w tym "szaleństwie" może być metoda. Jeśli Workbench zostanie zastąpiony lepszym desktopem to skąd użytkownik będzie czerpał "oryginalny amigowy look&feel"? Jest wątek na AW.net w którym ludzie z przekonaniem twierdzą, że OS4 ma bardziej amigowy l&f ponieważ używa praktycznie niezmienionego Workbencha a nie jakiegoś dziwnego ambientopodobnego twora "rodem niewiadomoskąd".
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@recedent, post #21

niektórzy z tego samego powodu OS4 nazywają dziwną wersją 3.9 na ktorym nie działa whdload :)
[#23] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@rzookol, post #22

na ktorym nie działa whdload


Po tym updacie już działa, umiejętność czytania się kłania ;)
[#24] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@pinior, post #23

ale to nie moje zdanie tylko pare razy zaslyszane na sieci, koniec konców dołączenie romów to dobre posunięcie Hyperionu
[#25] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@rzookol, post #24

ale to nie moje zdanie tylko pare razy zaslyszane na sieci

A słyszałeś że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody?
[#26] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@Leon, post #6

[iTeraz brakuje mi tylko JITa może w 5 uaktualnieniu będzie . ][/i]

Nie będzie, projekt upadł czy jakkoś tak. ;)
[#27] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@MDW, post #10

Ambient był sto razy gorszy od Workbencha i do czego doszedł?

Do tego że go nie lubię i jest za bardzo magellanowy. Wolę prostego WB. :)
[#28] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@Andrzej Drozd, post #27

Do tego że go nie lubię i jest za bardzo magellanowy. Wolę prostego WB.

A pliki kopiujesz pewnie w jakimś FileMasterze/DOpusie4? Pod Windows pewnie w jakimś TotalCommanderze. Ja i 90% świata używa do tego raczej rozwiązań systemowych. I myślę, że jest to bardziej "normalne" rozwiązanie. Można sobie używać czego tam się chce ale jednak system powinien mieć pewne minimum w tym zakresie. Workbench jest dużo poniżej tego minimum. Ambient jest już świetny ale jeszcze kilku drobiazgów mu brakuje. Z tym, że jest rozwijany i to wszystko będzie (albo jest w niepublicznej wersji).
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@MDW, post #28

Ja tak robię , kopiuję w Dopusie , a na pececie pierwszym programem który włączam jest T.C. i uważam to za zupełnie normalne i wygodne. A jako Amigowca nie interesuje mnie co robi dziś świat i jakich rozwiązań używa, w tym wieku intersuje mnie bardzej to , że dobrze się z tym czuje , bawię się i dobrze mi z tym.
[#30] Re: AmigaOS 4.1 Update 4

@vegeta, post #29

Kwestia gustu, przyzwyczajenia..., ale na pewno robienie z wady i zacofania (które to jest zapewne wynikiem zbyt małej liczby rąk do pracy w Hyperionie) zalety, a robi to również Hyperion ("Workbench is still Workbench" na amigaos.net) jest co najmniej dziwne. Amiga, mówiło się kiedyś, wyprzedzała swoimi rozwiązaniami epokę, dlaczego więc dzisiaj, nawet z uwagi na słabe zasoby (małe pieniądze, mało programistów), ograniczać się do przestarzałych wzorców zamiast tworzyć również w tej dziedzinie coś nowego?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem