Komentowana treść: Zbiórka na Sam460ex dla grafika
[#1] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika
z newsa widać, że dla tego systemu przydałby się tańszy sprzęt, a nie nowe ikonki

oczywiście, życzę fanom powodzenia w jakimkolwiek rozwoju systemu (także ikonkowo tapetowym)
[#2] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@rwks, post #1

Mhm, a uzywany Pegasos nie wyszedlby taniej?
[#3] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@_arti, post #2

tekst pod linkiem
Szybko poszło , juz jest uzbierane więc teraz czekamy na efekty pracy:)
No i jeden z naszych się również do tego przyczyni , więcej pod linkiem :)
[#4] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@vegeta, post #3

Muszę przyznać - szybka akcja OK
[#5] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika
te nowsze skinsy (te ktore dawał kas1e w screenshotach) nie są już takie koszmarne jak te krowy z początku AmigaOS4. Może lepszym pomysłem było by dopracowanie reaction/mui żeby było co skinsować.
[#6] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika
Tak się zastanawiam - po co grafikowi SAM460 skoro i tak grafikę będzie robił na innym komputerze? Przecież chodzi o to, żeby było wygodnie i szybko. Wychodzi więc na to, że sprzęt jest konieczny do przetestowania na bieżąco jak co chodzi i wygląda na OS4. Ale do tego zadania spokojnie nadaje się używana SAM440, albo zapowiadany za parę miesięcy netbook.
Swoją drogą - szybkość z jaką uzbierano kwotę bounty świadczy o tym, że całkiem sporo ludzi desperacko potrzebuje nowych skórek. Ciekawe czy kwota przekroczy bounty na PPC JIT dla E-UAE?
[#7] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@recedent, post #6

ja widać ważniejsza jest oprawa wizualna od nowych funkcjonalności.
[#8] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@recedent, post #6

całkiem sporo ludzi desperacko potrzebuje nowych skórek


Ja się nie dziwię, te co są... są dość obskurne.

Mam nadzieję, że te nowe skórki będą sensownie wyglądały także na kartach bez obsługi 3D. Niestety nawet domyślna, wbudowana skórka wygląda miejscami słabo kiedy nie ma się takiej karty (patrz np. zaokrąglone rogi okien).
[#9] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika
ami panowie i ami panie nie zebym sie czepial,ale jak ktos kto mieszka za granica nie moze sobie kupic sam to naprawde swiat stoi do gory nogami he he he,wybaczcie ja myslalem ze jest zle ale teraz widze ze znowy siegnelismy dna ;).A moze to tylko ktos wymysli taki glupi zart ;).
[#10] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #9

Kurica nie ptica, Serbia nie zagranica. Powiedz mi, SzaryWilku ile SAM sobie do tej pory kupiłeś i dlaczego ani jednej a ja powiem Ci czemu Nikola też jeszcze żadnej nie nabył.
[#11] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@recedent, post #10

wiesz o co chodzi o to ze sprzet w obecnej cenie jest nie do zaakceptowania o to chodzi.
[#12] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #11

Nie no, sorry, ale piszesz:
nie zebym sie czepial,ale jak ktos kto mieszka za granica nie moze sobie kupic sam to naprawde swiat stoi do gory nogami
. Ja na to odpowiadam, że dla Serba (bo Nikola Tomic to Serb) Polska jest taką samą "zagranicą" i na pewno też nie mieści mu się w głowie, że jeszcze sobie SAM nie kupiłeś.

Co do ceny - już się wypowiadałem. W tym przypadku, w każdym razie moim zdaniem, nakłady są niewspółmierne do korzyści (Nikola na 99% będzie grafikę robił na PC/Maku), a skoro sprzęt ma służyć jedynie do testowania tworzonych projektów to równie dobrze swe zadanie spełniłaby używana SAM440 albo tani netbook za te obiecane kilka miesięcy.
[#13] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #11

Dlatego właśnie zorganizowano zbiórkę dla Nikoli.
Gdyby w Polsce też byłby ktoś chętny wspierać środowisko amigowe to sprzęt też by się znalazł.
[#14] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@recedent, post #12

Panowie adiutanci zbiórka była pewnie na 460, żeby zakupić/wspomóc dostawce w postaci Acube, która zapewne nie ma tych pleców co złodzieje z bPlan(powyżej jeszcze Genesi) - jak ktoś chce porozmawiac o złodziejach z byłego Phase5 a dzisiaj bPlan to zapraszam na forum - wiec decyzja o sam460.
A pytanie do szarego: czemu uważasz, że nie może. Bo Ty nie możesz? Czy coś jeszcze nam powiesz ciekawego?
[#15] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@AlbertS, post #14

Otworz watek a z przyjemnoscia poczytam
[#16] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@AlbertS, post #14

Chętnie o tym poczytam i czekam na wątek na forum ..

Pozatym jakie wspomaganie Acube przecież sprzedają swoje produkty na rynek przemysłowy .
No chyba że go nie ma i to tylko taki kant był .

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 09:00:02 przez Drako^lM
[#17] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #9

Jeśli dobrze rozumuje to z tego co piszesz wszyscy, którzy mieszkają poza granicami maja lepiej, nie ważne jaki kraj ważne ze poza granicami...
[#18] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@recedent, post #12

Może to i mały wyzysk, ale chyba dobrze, że z półki zejdzie kolejny nowy komputer?
[#19] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika
A czy nie lepiej by było, by ów artysta-grafik zgłosił się bezpośrednio do producenta systemu Amiga OS 4? Przecież to komercyjny system operacyjny, więc to ludziom od systemu powinno zależeć na jego wyglądzie...

BTW. Może w końcu ktoś się skusi na napisanie emulatora Amigi NG pod Windows i MacOS, wtedy problem drogiego sprzętu przestanie istnieć (teoretycznie :)). Ale boję się, że AOS4.x jest/będzie na tyle niszowym systemem, że nikt w to nie będzie się bawił...
[#20] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@gorzyga, post #19

wydaje mi sie ze ktos taki jak ten pan grafik powinnien byc w stanie sobie kupic sprzet ;) moim zdaniem a nie zerowac na innych amigowcach ;),jesli chodzi o grafike to mozna to zrobic np na pc.
[#21] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #20

Nic się nie bój. Kupią mu kompa, zrobi grafę, a później go postraszą że mu zabiorą Sam i zrobi jakąś fajną grafę do nowej gry. ;)
[#22] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #20

Siedzisz "temu panu grafikowi" w portfelu, że zakładasz iż "jest w stanie" kupić taki sprzęt? Z tego co widzę zbiórka była dobrowolna, więc nikt na nikim "nie żeruje", a już na pewno nie na Tobie.

Inna sprawa, że jako kolega po fachu sam się zastanawiam, na ile przy takiej pracy, konieczne jest posiadanie konkretnego sprzętu do stworzenia tej grafiki Moim zdaniem nie jest to jakoś specjalnie uzasadnione. Ale kompletnie nic mi do tego, jeśli powstanie dzięki temu coś fajnego.
[#23] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@SzaryWilk, post #20

Jeśli chodzi o grafikę to nawet powinno się, albo trzeba w obecnym stadium zrobić to na PC. Chodzi prawdopodobnie o co innego - o testowanie tego, co się wykonało. Czasem zrobi się głupi błąd, a bez testów tego nie widać. Trudno za każdym razem wysyłać np. gotową skórkę betatesterowi, który będzie nam później zgłaszał jak błąd wygląda, kiedy się pokazuje i okraszał to jeszcze zrzutami ekranu.
[#24] Re: Zbiórka na Sam460ex dla grafika

@recedent, post #23

Co więcej, wygląda na to, że Nikola zamierza się również włączyć w promocje systemu -
AmigaOS video presentations and animations on Youtube with examples what Amiga can do today.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem