Komentowana treść: Metal Mutant - recenzja
[#1] Re: Metal Mutant - recenzja
Moim zdaniem to nawet nie jest czwarta setka... Gra jest słaba
[#2] Re: Metal Mutant - recenzja
Jak dla mnie firma Silmarils była niesamowita ponieważ potrafiła zrobic grę na każdy temat i każda z nich była wyjątkowa na swój sposób. Wszystkie mnie zachwycały i wciągały na długie godziny. Była to jakby francuska wersja PSYGNOSIS, firmy która nadal jest numer 1 w moim rankingu twórców. Ale to jak zawsze kwestia gustów.
[#3] Re: Metal Mutant - recenzja

@slawekwozniak, post #2

Moim zadaniem gra jest świetna , i bardzo klimatyczna , niestety bardzo trudna. Ostatnio nawet zagłosowałem na nią w tym miesiącu. Jest niedoceniana ale mnie ujęła od pierwszego zagrania, i nie zgadzam się z recenzentem, że gra ma dziwną szatę graficzną , jest może jednostajna ale właśnie ta zielona czy fioletowa powłoka powoduje, że czujemy klimat z innej planety. Dla mnie jedna z moich ulubionych gier.
[#4] Re: Metal Mutant - recenzja
Gry Silmarils mialy swietne concepty, niestety z grywalnoscia bylo gorzej..........
Mieli swietnych scenarzystow, pomyslodawcow ale z przelaniem tego w grywalne produkty bylo u nich bardzo kiepsko......Metal Mutant jest tego swietnym przykladem. Pomysl mial potencjal, ktory podczas realizacji wyparowal. Zagrac mozna ale radochy to granie raczej nie da nikomu.
[#5] Re: Metal Mutant - recenzja

@michalmarek77, post #4

Chyba się mylisz. JA także grałem wcześniej i nawet dzisiaj też samo. Byłem zadowolony. Gry Silmarils są świetnie, grafika i scenariusze są na wysokim poziomie (jak na tamtędy czasach), ale mechanika gry może nie jest na wysoki poziom ALE też nie jest słaby. Mam pytanie do Ciebie, czy grałeś w nim (do końca) czy nie grałeś w gry Silmarils? Metal Mutant był godny w mojej kolekcji (Ishar również). To kwestia gustu. Po prostu to jest kolejna gra, którzy jedni uwielbiają a drudzy gardzą.
[#6] Re: Metal Mutant - recenzja

@SirXan, post #5

Nie gardze grami. Zadnymi :) To czesc kultury. Historii. Zdania jednak nie zmienie - gry Silmarils mechanike mialy kiepska, powtarzalna, grywalnosc i "miodnosc" rozgrywki to zawsze najslabsze pukty gier z tej francuskiej "stajni". Nie wazne czy to Colorado, Metal Mutant, Transantarctica czy StormMaster. (Crystals of Arborea i seria Ishar to dla mnie najslabsze gry tego producenta, wiec sie o nich nie wypowiadam. :) Powtarzalnosc i siermieznosc rozgrywki to cechy gier Silmarils. Niestety.
Tak czy siak - kazdy gracz powinien jednak poznac produkcje tej firmy. Chocby po to by zobaczyc jak wspaniale pomysly moga byc pogrzebane, gdy przy tworzeniu gier zapomina sie o grywalnosci i ciaglym efekcie "Wow, jak w to sie zajebiscie gra" :)
[#7] Re: Metal Mutant - recenzja

@michalmarek77, post #6

hmm, no moim zdaniem właśnie seria ishar to najlepsze gry silmarils... zwłaszcza cz 1 jak na swoje czasy w ( i w ramach gatunku) zaprezentowała wiele nowatorskich rozwiązań i bardzo wysoki poziom
[#8] Re: Metal Mutant - recenzja
Rewelacyjna gra :) Ileż to nocek nad nią zarwałem :D
[#9] Re: Metal Mutant - recenzja

@michalmarek77, post #6

W Twojej wypowiedzi zgodzę się jedynie z tym, że gry Silmarils faktycznie miały kiepską mechanikę i były nieco siermiężne, ale na pewno nie było ani powtarzalne ani słabe. Były to gry oryginalne, a niektóre tytuły nawet pionierskie w kwestiach koncepcyjnych.
[#10] Re: Metal Mutant - recenzja

@michalmarek77, post #6

michalseria Ishar to dla mnie najslabsze gry tego producenta,

po takim tekscie wiem jedno...na pewno na grach sie nie znasz .. wlacz sobie to swoej playstation i nie wypowiadaj sie wiecej o grach amigowych

SERIA ISHAR TO SWIETY GRAL na kompy 16-bitowe !!!
[#11] Re: Metal Mutant - recenzja

@HOŁDYS, post #10

IMHO Metal Mutant to gra doskonała i mocno niedoceniona. A co do Crystals of Arborea/Isharow - sa piekne, ale i na Amidze pojawiły sie cizekawsze RPG-i. Niemniej o gustach nie zamierzam dyskutować.
[#12] Re: Metal Mutant - recenzja

@HOŁDYS, post #10

Ishar to świetna seria. Nie nazwałbym jej rewelacyjną, bo są gry lepsze, jak choćby Betrayal at Krondor, Ultima Underworld czy gry z serii Elders Scroll (Arena i Daggerfall).
Jednak na Amidze, Ishar to seria znakomitych rpgów, jedna z najlepszych.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 18:54:56 przez azazel44
[#13] Re: Metal Mutant - recenzja

@azazel44, post #12

W czasach Ishar (cz 1) nikt nie myslal o grach, ktore wymieniles :) Pominmy sam fakt, ze to gry stricte "nieamigowe"......... Jesli ktos skonczyl Ishar'a - szacunek. Ja zbyt szybko usypialem, a upierdliwa mechanika zabijala cala przyjemnosc rozgrywki. Faktycznie gra byla calkiem ladna, ale to o niczym nie swiadczy. Choc moze gdybym nie gral wczesniej w Dunegon Master'a spodobalaby mi sie ta gra :) To byl prawdziwy "killer app", oj mnostwo znajomych marzylo wtedy o ST'ku byle by moc w to zagrac :)

Moze warto by zalozyc watek na forum " Dlaczego te ogólnie docenione gry są kiepskie / Dlaczego w te perełki nikt nie grał ? " :)
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: Metal Mutant - recenzja
Podobnie jak niektórzy z przedmówców, miałem mieszane uczucia co do tej gry. Zdecydowanie miała klimat i ciekawy koncept, ale pamiętam że zawsze zacinałem się w jakimś miejscu, bo nie mogłem czegoś za cholerę przejść, no i to sterowanie było jakby trochę nie halo.
[#16] Re: Metal Mutant - recenzja

@Ijon_Tichy, post #15

Również szybko odłożyłem tą grę na półkę. Nie przypadła mi, co nie znaczy, że jest zła.

Mi tam grafika się podobała, zwłaszcza ta zielona.

Porównajcie tą grę np. do "under pressure".

Szkoda, że Silmarils już nie istnieje :(
[#17] Re: Metal Mutant - recenzja

@Hubez, post #16

Świetna gra = mnóstwo zawalonych nocek.

Wierzcie albo nie... ale dopiero po roku ciupania w nią udało mi się ją przejść do końca (w mojej wersji nie każdy save dobrze się zapisywał)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem