Komentowana treść: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03
[#1] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03
Ciekawe kiedy ten system zacznie byc płatny?
[#2] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Skiba, post #1

Płatny nie płatny, ale Amigowy. Jakby obsłużył więcej sprzętu może być i płatny.
Co do błędów, to normalne. Ciężko na x86 kodować bez błędów. To taki rodzaj instrukcji. Jak w Windowsach, łatka klei łatkę....
[#3] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #2

Ciężko na x86 kodować bez błędów.


Podeprzesz tą tezę przykładem?
[#4] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #2

Zauważmy że linux jest często pisany na różne platformy sprzętowe, między innymi na różne rodzaje procesorów i jak już łatki wychodzą, to wszystkie takie same. I nie ma że na ten procesor jest łatka potrzebna a na inny już nie. Choć nie jestem programistą to sądzę, że jednak każdy człowiek się myli, jeden mniej, drugi więcej - również pisząc program. Więc powstają błędy, których z początku nie widać, a które potem trzeba łatać, gdy je zauważą użytkownicy. Takiego Windowsa również piszą ludzie i to dość pokaźna grupa (każdy swój kawałek) i też potem pojawiają się zgrzyty i błędy. Zauważmy że taki Windows musi obsłużyć różne konfiguracje sprzętowe i działać poprawnie, więc tym bardziej błędy się zdarzają. Ale dużo nie trzeba szukać. Jak miałem minimaca z ppc i zainstalowanego Leoparda, też co raz jakieś łatki tenże pobierał i instalował.

ps. czytając forum morphos.pl można się dowiedzieć, że recedent znalazł błąd w publicznej wersji beta Digiboostera 3, a krashan go zlokalizował i naprawił. A program jest pisany na procesory PPC między innymi i jak widać, że ten się nie myli co nic nie robi.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 11:12:08 przez gilban
[#5] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@gilban, post #4

Po prostu uzytkownikow IcAROS jest dosyc malo, przez co dluzej bledy wychodza "na wierzch". Im wiecej uzytkownikow danego softu, tym szybciej znajdzie sie rozne "babole" ;).

Ja trzymam kciuki od dawna za caly projekt :). To, ze latki wychodza szybko, znaczy, ze autor sie stara.
[#6] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #2

O jakich to instrukcjach piszesz? Chciałbym poznać ten wadliwy zestaw instrukcji x86? Możesz rozwinąć tą jakże lotną, a chyba nazbyt zlakonizowaną myśl? Podejrzewam, że nie tylko moja osoba chciałaby się czegoś nowego nauczyć...

Pozdrawiam,
RadziN
[#7] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@c3h6, post #3

Tak podeprę :
Przykład 1. Windows 95, poprawiany 2 razy gruntownie OSR1&2 .
Przykład 2. Windows 98, podobna sytuacja
Przykład 3. Windows XP + 3 Service packi i setki łatek
Przykład 4. Windows 7 już poprawek multum, ledwo po instalacji komunikuje że ma ok.240 mb poprawek

Nie wspomniałem o Windows Millenium i Vista, bo to w ogóle 2 wielkie bugi...

Sorry za offtop. Ale taka jest prawda. Nie słyszałem o łatkach do systemu AmigaOS 3.1, choć podejżewam że jakieś tam byczki się trafiły...
[#8] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #7

Sorry za offtop. Ale taka jest prawda.


Z prawdą to jest jak z d...pą tzn. każdy ma własną. Czekam kiedy ktoś założy kółko pokrzywdzonych przez x86, ale się chyba nie doczekam.
[#9] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #7

Czyli jak system/aplikacja ma poprawki to jest źle napisany, a jak nie ma to dobrze Nie no jesteś genialny! Popłakałem się z śmiechu.
I pomyśleć, że ja tak ceniłem Faba za OWB bo On ciągle robi nowe poprawki i wersje no strasznie popsuta jest ta aplikacja.

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 14:43:12 przez RadziN
[#10] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03
Poprawka zainstalowana - podziękował OK
[#11] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #7

Przykładów mnóstwo, jeszcze jak byś wytłumaczył co z Windows wspólnego ma x86? Bo piszesz o jakichś magicznych instrukcjach x86 dzięki którym nie da się pisać oprogramowania bez błędów? To co podałeś w przykładach to nieudacznictwo Microsoftu a nie wina technologii x86. A co do AOS 3.1 to może poszukaj BB dla tego systemu...
[#12] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@c3h6, post #11

BB dla 3.1, a to ciekawe - mozesz pokazac linka:)?
[#13] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@fazior, post #12

BB o ile mi wiadomo były do AmigaOS3.5 i 3.9, ale krążą gdzieś po sieci lub po różnych cd z czasopism nieoficjalny/e dodatki do starszych systemów, coś w stylu BB. Mogę się mylić ale coś takiego mi się przewinęło przez twardziela. A że stary jestem to już tak dobrze nie pamiętam;)
[#14] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@fazior, post #12

Źle się wyraziłem, chodziło mi o coś takiego jak BoingBag dla 3.5 i 3.9 tyle, że dla 3.1. Gdzieś wpadło mi to w oko, ale może się mylę. Swoją drogą to 3.5 i 3.9 to zdaje się łatane 3.1?
[#15] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@fazior, post #12

Myślałem o tym zdaje się:

http://lilliput.amiga-projects.net/TechDetails3.htm
[#16] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@c3h6, post #15

Jasne, tyle że ja pytałem w kontekście jakichś uporczywych błędów 3.1 które wymagały łat, pewnie że przez lata powstało kupę łat ułatwiających użytkowanie i poprawiających wygląd systemu. Ale nie mogło być inaczej, skoro oficjalnie jego rozwój zatrzymał się w 92r.
[#17] Re: Icaros Desktop 1.3.3 - łatka 03

@Wojox, post #7

Oczywiście że były łatki do OS3.1, głowną łatką był setpach wydany oficjalnie przez Commodore i jego późniejsze wersje wydane przez kolejnych właścicieli Amigi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem