Komentowana treść: AROS Broadway dla komputera EfikaMX
[#1] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX
To dobra wiadomość. Mnie zastanawia, czy jest szansa na port dla stacjonarnych maków PPC np. PowerMaka?
[#2] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Ender, post #1

Bardzo dobra wiadomość. Może uda mi się wygospodarować trochę pieniędzy na ten sprzęcik (wiadomo, inne wydatki w tej chwili) - drogi nie jest i w sumie fajnie wygląda. Tak więc plusik na nowej drodze OK
[#3] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@(V)(I)mothe(P), post #2

No zobaczymy może znowu będzie impreza sponsorowana przez Genesi w PL i będzie można kupić lub wygrać sprzęt ;)
[#4] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Drako^lM, post #3

No to powoli jakaś konkutencja dla MorphOSa wyrasta. PPC rulez...
[#5] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Wojox, post #4

Nie konkurencja a sprzet na który będzie można przeportować MorphOS-a :)
[#6] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Drako^lM, post #5

W lipcu Jacek Piszczek (na MorphZone) na pytanie: "na jaki sprzęt zostanie przeportowany MorphOS?" dał następującą odpowiedź (tłumaczenie z jęz. angielskiego):

Z pewnością nie będzie to żaden "robiony na zamówienie" (custom) komputer, produkowany w niewielkich partiach".

Jak to się ma do EfikiMX?
[#7] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@recedent, post #6

No MorphOS-a na Efike też miało nie być . Obecnie sprztęt Genesi nie jest prdukowany w niewielkich partiach jak ( sam czy x1000 )
[#8] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@recedent, post #6

Może ktoś z Teamu hobbystycznie skompilował sobie na EfikęMX, a nie jest to target (jak na razie) reszty zespołu?
[#9] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Ender, post #8

@Ender, @Wojox

To dobra wiadomość. Mnie zastanawia, czy jest szansa na port dla stacjonarnych maków PPC np. PowerMaka?

No to powoli jakaś konkutencja dla MorphOSa wyrasta. PPC rulez...

Może ktoś z Teamu hobbystycznie skompilował sobie na EfikęMX, a nie jest to target (jak na razie) reszty zespołu?


EfikaMX jest oparta na procesorze ARM. To nie jest kwestia przekompilowania... http://www.genesi-usa.com/products/efika

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 18:16:06 przez zyga64

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2012 18:17:20 przez zyga64
[#10] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Ender, post #8

W przypadku MorphOS-a nie da sie za bardzo skompilować hobbystycznie na EfikeMX ....
[#11] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Drako^lM, post #10

#9 # 10

A co jako laik nie mogę sobie tak pomyśleć? W końcu nie jestem członkiem Teamu i nie wiem jakie prawa tam panują.
Wiem, że EfikaMx to ARM, ale dla zdolnego programisty posiadającego odpowiednie źródła... .
Co do portu na PM to jest wersja Arosa chyba dla SAM440, a tu mamy bardzo podobny procesor (też PPC), więc może... .
Tak czy siak wszystko zależy jak bardzo port będzie dopieszczony i jak wydajny jest tam w porównaniu z takim AceremOne procesor i układ graficzny.
[#12] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Ender, post #11

Jako że gubię się w tym , i nigdy nie interesowałem się Arosem, może mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy Aros AspireOs to to samo co Aros Brodway ? ew. który jest lepszy czyt. prężniej rozwijany? Aros to system na procesory X86, jeśli więc system przeniesiono na tą Efikę jak będzie z oprogramowaniem które powstało wcześniej ? Pytam bo zainteresowałem się tym projektem i bardzo podoba mi się ta Efika mx i jej cena .
[#13] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@vegeta, post #12

Aros AspireOS rożni się od Broadway`a, bo ten pierwszy powstał na netbooka ACER Aspire One i działa świetnie. Bardziej polecam Icarosa Desktop. A Broadway no cóż, zwolenników dużo nie ma i czasami wyskakują problemy, a to z instalacją, sprzęt niekompatybilny i inne tego typu sprawy. Zresztą kto co lubi i czy lubi grzebać (bawić się) i jest cierpliwy, to może okazać się że było warto ;P

Co do EfikiMX i systemu AEROS to na razie jest w powijakach - czyli początek drogi ;P
[#14] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@vegeta, post #12

Na AROS Broadway, AROS Aspire czy Icaros Desktop patrz przez pryzmat dystrybucji. (coś jakby AmiKit i AmigaSYS dla WinUAE). Zasadniczo wszystkie zawierają w sobie komponenty systemowe AROS-a i to jest dokładnie ten sam system. Różnica polega na tym, że jako dystrybucje zawierają środowisko skonfigurowane pod dany sprzęt oraz w ich skład wchodzą gotowe programy i gry.
[#15] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@mailman, post #14

że jako dystrybucje zawierają środowisko skonfigurowane pod dany sprzęt oraz w ich skład wchodzą gotowe programy i gry.
Jak wygląda to w przypadku Broadwaya dla Efiki? Domyślam się że z racji tego że jest to dopiero początek drogi wygląda to nie najlepiej, czyli w tej chwili kupno raczej mija się z celem. Ze strony internetowej Genesi mozna odnieść wrażenie, że chyba wspierają tą dystrybucję systemu choć głównie jest to sprzęt pod linuksa.
[#16] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX
Jest i video -> http://www.youtube.com/watch?v=PYbhvnpM5JY no teraz nic tylko czekać na Efike z i.MX6

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 16:12:30 przez Drako^lM
[#17] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@Drako^lM, post #16

Dzięki za filmik. Robi się ciekawie OK
[#18] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@(V)(I)mothe(P), post #17

Również zobaczyłem, jak i kilka następnych , naprawdę wróży to dobrze tej maszynce, a cena 129 dolarów za wersje podstawową jest OK, Tanie amigowanie to jest to:)
[#19] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@vegeta, post #18

taniej wychodzi uruchomienie AROSa na x86, ogolnie latwiej dostepnym.
[#20] Re: AROS Broadway dla komputera EfikaMX

@gx, post #19

Taniej nie taniej - to zależy. Tutaj Aros będzie pod EfikeMX tylko, więc będzie obsługiwało wszystko co tam jest zamieszczone. Zresztą tak samo jak AspireOS dla ACER Aspire One.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem