Komentowana treść: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#32] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
Już zebrano 620USD, tj. ponad 10% wymaganej kwoty...
[#33] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@gx, post #31

Ile razy Ci trzeba napisac, ze Magellan jest nakladka na Workbench, a do4.0 zwyklym filemanagerem?
"Nie lubie terenowek bo sa jakies takie za wysokie!".

Wiekszosc osob po prostu magellana nie_o_gar_nia i nie zna polowy funkcji. Ich sprawa. Filemanager+ikonki na blacie to i tak w niektorych kregach pr0. Skoro wystarcza, jest ok.
Magellan i jego wersja windziana to niedoscigniony wzor funkcjonalnosci. Zrazily sie pewnie do Magellana osoby, ktore odpalily toto na amidze w jakichs smiesznych rozdzielczosciach bez gfx i w wersji nieskonfigurowanej. Ich strata :)
[#34] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #24

Umowa raczej wygasła niż zostały złamane jej warunki (bardzo negatywny ma to wydźwięk). Więcej tutaj.
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#36] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Koyot1222, post #14

Jejku ale masz mało chip'u :)
Nie ma jakiegoś programu FBlit na 500tke ?
[#37] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@pawelini, post #33

Nic dodac nic ując. Z milionem opcji Magellana trzeba się nauczyć. Inaczej jego używanie może być uciążliwe. To nie jest program typu wyciągam z pudełka isntaluję i wszystko działa. Trzeba jeszcze spędzić kupe czasu na konfiguracji.
[#38] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@pawelini, post #33

Ile razy Ci trzeba napisac, ze Magellan jest nakladka na Workbench, a do4.0 zwyklym filemanagerem?


i wlasnie dlatego mi sie nie podoba, czy to tak trudno zrozumiec ?
[#39] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@tom256, post #37

To nie jest program typu wyciągam z pudełka isntaluję i wszystko działa.


to szkoda, bo w 4.x wszystko dziala :D, zamiast zachecac zainteresowanych, wlasnie zniecheciles.
[#40] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@pawelini, post #33

Większość pewnie tak, ja akurat byłem typem który przykładowo pod DO4 chodził po archiwach jak po katalogach więc Magellan nie zraził mnie wielością opcji a blat WB miałem w 1024x768x24 więc nie słaba rozdzielczość była przyczyną olania programu, pamięci Fast też mi nie brakowało
Z konfiguracją tez nie było problemu bo z jednej strony była podobna do poprzednika czyli DO4 a z drugiej ktoś wpadł na świetny pomysł i np. takich filetypów nie trzeba było ręcznie wklepywać jak w poprzedniku tylko wystarczyło przekopiować we właściwe miejsce definicje przygotowane przez kogoś innego.
Po prostu przyjmij że nie wszystkim opowiadała idea takiego programu, jedyne co mi brakowało w DO4 a miał Magellan to był klient FTP, ale to efekt wieloletniego używania TC w windowsach.


Pozdrawiam
[#41] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@RadoslawF, post #40

Nieskonfigurowany Magellan niewiele się różni od Workbencha.
Power Magellana tkwi w jego konfiguracji i filetype'owym menu.
A na konfigurację trzeba poświecić dosłownie tygodnie! Wtedy dopiero ma się połer na blacie.
Osobiśćie nie wyobrażam sobie np. banków z 300 guzikami na wzór DOpusa 4,
i odgadywanie do jakiego pliku dany guzik służy...
[#42] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #41

Czy jesteś w stanie podzielić się plikiem konfiguracyjnym swojego Magellana? Z tego co piszesz(na łamach PPA) to masz to dopieszczone. Pewno wielu chętnych było by aby podpatrzeć to i owo. Włączając w to i mnie:D.
[#43] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Tomski, post #42

Czy jesteś w stanie podzielić się plikiem konfiguracyjnym swojego Magellana?

Bo ja wiem... lata pracy... może jakieś bounty w tym celu ?

A nie lepiej by było pobawić się w publiczne dodawanie funkcji filetype'om ?
Robimy wątek np. filetype plik tekstowy (czy dowolny inny), po czym burza mózgów, i w konsekwencji dopisujemy mu najbardziej pożądane funkcje...
[#44] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Tomski, post #42

.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 12:36:15 przez Dopuser
[#45] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@tom256, post #37

Z Magellanem mozna bylo tez pobawic sie drag'n'dropem - szybki dostep do pojedynczego listera (a nie bezsensowne dwa, kiedy drugi nie jest do niczego potrzebny - nawet w TCMD mozna zwinac jeden lister), wiec czynil wygodniejsze czynnosci inne niz kopiowanie plikow (co w M. tez bylo zupelnie inna bajka niz w jakimkolwiek filemasterze). Probowalem robic podejscie do Windowsowego ale tu sie nie sprawdzilo. Ale np.: do rozpakowywania demek do ram: Filemaster wystarczy... bo po co tutaj jakies browsowanie po wnetrznasciach lha? Jakis inny soft na Amige to robil?

ach, jeszcze zapomnialem o ftp...


Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 13:27:43 przez grg
[#46] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #41

DO4 miał filetypy i tylko ktoś nie znający tego programu przypisywał przycisk do obsługi jakiegoś typu pliku. Tak z ciekawości piszesz że Magellana powinno się oceniać po odpowiedniej konfiguracji, masz rację, ale spytam: DO4 miałeś odpowiednio dokonfigurowanego czy tylko to co autor wpisał czyli ustawienia standardowe ?


Pozdrawiam
[#47] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@RadoslawF, post #46

DO4 miał filetypy i tylko ktoś nie znający tego programu przypisywał przycisk do obsługi jakiegoś typu pliku.

Nie do końca... z reguły każdy konfigurował dwuklik, a reszta była w bankach guzików.

DO4 miałeś odpowiednio dokonfigurowanego czy tylko to co autor wpisał czyli ustawienia standardowe ?

Miałem indywidualną konfigurację, którą zresztą zaimportowałem później do Magellana.

I jeszcze nikt nie napisał, ale bez choćby podstawowej znajomości AmigaDOS nie ma co się zajmować Magellanem.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 13:39:58 przez Dopuser
[#48] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@RadoslawF, post #46

DO4 miałeś odpowiednio dokonfigurowanego czy tylko to co autor wpisał czyli ustawienia standardowe ?


Pewnie dodał sobie jakieś serwery ftp. z Amigowym stuffem. A Ty jakie masz serwery w DO4? ;D
[#49] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane
zastanawiam sie skad amigowcy ktorzy placa w takich akcjach biora kase bo co chwile ktos oglasza zbiorki wychodzi mi na to ze my amigowcy to jestesmy bogaci ludzie ;).
[#50] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #47

Miałeś skonfigurowany click m click czy też jak "każdy" tylko dwu klik ?
Konfigurować przyciski dla filetypów można było tylko w przypadku nieposiadania HD, mając HD nie wystarczyło by przycisków pomimo że może być ich naprawdę sporo bo banki z przyciskami mogą być przełączane.


Pozdrawiam
[#51] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Dopuser, post #27

A ja myślałem, że blat jest właśnie po to, żeby trzymać na nim ikony:D
[#52] Re: Bounty na udostępnienie źródeł Directory Opus Magellana zainicjowane

@Pinto, post #51

A po co ?
Primo po pierwsze, ciekawsze funkcje od stricte ikon programów masz w pop-up menu. Po drugie primo, najczęsciej używane programy możesz umieścić np. w Start menu, i/lub podpiąć pod klawisze klawiatury.
Ba! Mogą się same uruchomić, czy otworzyć swe okno, po jakiejś reakcji systemu.
Przykłądowo wkładam do czytnika płytkę z mp3 i automatycznie uruchomia mi się odtwarzacz. Po co mi ikona odtwarzacza mp3 na blacie gdy nie słucham muzy ?
Albo archiwizacja: prawa mycha na folderze i od razu mam dostępnych kilka funkcji zapisujących do np. 7z, zip, lha, lzx, iso czy hdf. Po co mi wtedy ikony tych programów na blacie ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem