Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012
Mała reforma nie zaszkodziłaby TOP 10. Może Top 10 w kilku kategoriach ? Albo nie głosować na ciągle te same gry ? Patrząc na notowania, trudno nie wysunąć wniosku, że na Amigę powstało zaledwie kilkadziesiąt gier ever.
Nie znacie innych gier ? Zmieńcie formułę, bo obecna forma zwyczajnie nie sprawdza się. Proponuję przejrzeć posiadane zbiory gier, sięgnąć do recenzji w archiwalnych miesięcznikach i wypróbować nowe pozycje :)

Przykładowo notowanie Top Secret 01.1992
Amiga Hity
1. North & South
2. Shadow of the Beast II
3. Kick Off II
4. F-19 Stealth
5. Test Drive II
6. Lemmings
7. Secret of the Monkey Island
8. Prince of Persia
9. Lotus Esprit
10. Operation Stealth





Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 21:12:08 przez azazel44
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@azazel44, post #1

To jest TOP gier, jak ludzie głosują taką listę tworzą. Zmiana formuły (na jaką? bardziej skomplikowaną żeby siedzieć godzinę nad formularzem?) tylko po to:
- by wygenerować trochę inne wyniki z tej samej bazy gier (przetasowanie?),
- bym znowu się narobił przy kodzie strony bo parę osób tak chce,
- tylko dlatego, że The Settlers jest najpopularniejszą grą wśród głosujących
jest pozbawiona sensu. O kategoriach już była mowa nie raz - nawet nie wiadomo jak niektóre tytuły kategoryzować i też pojawiały się różne kontrowersje.
To jest lista wykazująca popularność tytułów, a nie wyjątkowość mniej znanych. Aby mniej znane tytuły zyskały na popularności można na przykład przybliżyć je w recenzjach lub opisach a nawet na forum w odpowiednim do tego dziale.
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@grxmrx, post #2

No to Top 10 umrze !!!
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@azazel44, post #3

Umrze niezależnie od formy, tak samo jak umrze nasza gazetka.
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #4

Chodzi Ci o papierowe PPA ? To raczej nieuniknione...
A co do TOP 10, można by trochę rozruszać ten dział.
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #4

Czy sposob liczenia glosow byl prawidlowy tym razem ? czy jakies glosy byly uniewaznione
na jeden tytul glosowalem ja i moj kuzyn ... a widze ze jest tylko moja nota i liczba glosujach 1
Zapytalem i glosowal na bank. a w wiec


Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 22:48:21 przez HOŁDYS
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@HOŁDYS, post #6

Dodajcie spis gierek na które głosujemy, na dole formularza, będzie łatwiej odświerzać swój "ram"..OK
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@HOŁDYS, post #6

Dwa były nieważne, lecz o tym już nie pisałem (właśnie Twój jako dubel i jeszcze jednej osoby).
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012
W styczniu też głosowałem ale moje wyniki też nie zostały uwzględnione jak w listopadzie nie wiem od czego to zależy . Ten system głosowania niestety jest do niczego. Nie ma potwierdzenia że głosy dotarły. Wystarczyło by potwierdzenie e-mailem że głosy zostały doliczone do bieżącego notowania i nie było by problemu. Jestem ciekaw czy jestem jedynym pechowcem w ostatnich miesiącach czy jest ich więcej. Czas zamknąć notowania bo nawet jak człowiek głosuje to i tak nie ma wpływu na notowania buuu!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 00:03:44 przez vangis
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@vangis, post #9

Ja myślę że jednak czas na mój pomysł - dodać drugą listę "nowych gier powstałych/wydanych po roku 2000".
Ja zagłosowałem na Slam Tilt, Chaos Engine i jeszcze 3 inne gry (nie wypełniłem całości).
Ale nie mogą już patrzyć jak pierwsze miejsce zobywa The Settlers, Cannon Fodder i Super Frog. No ileż można ?! Owszem, ja te gry uwielbiam, ale nie na liście Top 10.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012
Głosowałem m.in na Gunship 2000 i Hired Guns i bardzo fajnie że dostały się do pierwszej 10ki. Także na Another World i Deluxe Galagę oddałem głosy, ale ta 1sz często trafia do czołówki, a druga ostatnio zaczeła bywać. Szkoda że Settlers i Dune 2 znowu w 1szej trójce. :(
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@vangis, post #9

Nie dotarł Twój głos. W momencie gdy wysyłasz głosy otrzymujesz informację czy głos dotarł. Najwyraźniej nie przeczytałeś komunikatu z informacją, że wysyłanie nie powiodło się. Cóż w tej sytuacji mógłby zmienić inny system, skoro błąd popełniasz ty? A może po prostu nigdy tych głosów w tych dwóch miesiącach od Ciebie nie było?

Dodam jeszcze, że teraz głosu od Ciebie też nie ma. Może zagłosuj i wyślij do nas maila z prośbą o potwierdzenie czy głos dotarł. Albo uda się ustalić lukę w systemie, albo wskażemy co robisz źle.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 07:44:43 przez mailman
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@Andrzej Drozd, post #10

Ja też nie mogę patrzeć, ale jak widać tak ludzie głosują. Z "The Settlers" to w ogóle jest paradoks, jak tak niedopracowana gra może się aż tak podobać. Ciekawe jednak jest to, że tylko w naszym notowaniu ten tytuł wygrywa. Na Lemonie jest dopiero czwarta.
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #12

Na pewno wypełniałem tabelkę i naciskałem wyślij formularz może rzeczywiście nie przeczytałem komunikatu z informacją że wysłanie się nie powiodło. Ale naprawdę staram się głosować co miesiąc bo lubię takie zabawy OK
W tym miesiącu jeszcze nie głosowałem ale postaram się zrobić tak żeby mój głos dotarł.
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012
W tym miesiącu zagłosowałem, szkoda byłoby, gdyby zniknął ten rozrywkowy kawałek ppa
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #8

Mam prosbe czy mozna by podlaczyc jakiegos sendmaila ktory by wysylal na podany adres tutuly na ktore glosowalem w danym miesiacu. Uniknelo by to DUBLI (czasem czlowiek nie pamieta czy glosowal czy nie pod koniec miesiaca) i by mial potwierdzenie ze glos zostal poprawnie oddany.
Mysle ze nie byloby duzo roboty bo ten mechanizm jest juz w dziale gielda.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@HOŁDYS, post #16

Może supełki, albo karteczki na lodówkę ? Skleroza nie choroba
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@azazel44, post #17

ale nachodzić się trzeba
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@vangis, post #18

Twój głos dotarł.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #19

Super !!!
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012
Aj, przez zawalenie robotą zapomniałem.
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@SPECT, post #21

Zgadzam się że przydałby się jakiś e-mail zwrotny z informacją dziękujemy za oddanie głosu na top10 gier za miesiąc xxxx oddałeś głos na następujące gry: 1-xxxx itd
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@azazel44, post #17

Myślisz że ja nie mam nic inngo do roboty tylko zapamiętanie czy głosowałem czy nie ?
Powninen od razu wyskoczyć komunikat że już oddanno głos z tego emaila.
Dubel powinien być uznany za głoś ważny, oczywiście chodzi o ten pierwszy głoś, drugi powinien być skasowany automatycznie, chyba to logiczne. Nikt specjanie nie wystawia dubli...
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@Wojox, post #23

Jeżeli ktoś popełni dubla, to i tak jest brany pod uwagę tylko pierwszy mail.

Ogólnie wszystko co piszecie o potwierdzeniach, braku możliwości wysłania kolejnego itd. to prawda i warto byłoby mieć taką funkcjonalność zaimplementowaną, ale szczerze Wam powiem, że dla 25 osób głosujących, to nie warto nawet się za to brać. Gdyby tutaj było głosujących minimum 50, to faktycznie można się zastanawiać. Brutalne to, ale szczerze.
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #24

A czy przypadkiem nie jest tak, że jak by było 50 osób to 'nie warto by było' bo przecież głosują i wszystko działa więc też nie ma potrzeby nic zmieniać? No to może jakieś rozwiązanie? 1. Jak ktoś nie głosował w danym miesiącu to wyskakuje info, że by zagłosował od taka przypominajka powiedzmy, że pojawiała by się 5-10 dni przed końce miesiąc 2. Zrobienie 'auto listy' widocznej przez cały miesiąc na stronie? No chyba nie ma nic bardziej interesującego niż notowania na bieżąco? Po głosowaniu widać kto jest liderem itd. Wiem, że to co zaproponuję będzie związane z grzebaniem w kodzie i/lub dopisywaniem czegoś ale to raczej nieuniknione.

Pozdrawiam,
RadziN
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@RadziN, post #25

A czy przypadkiem nie jest tak, że jak by było 50 osób to 'nie warto by było' bo przecież głosują i wszystko działa więc też nie ma potrzeby nic zmieniać?

Akurat w przypadku naszego portalu nie możesz tego napisać, bo jeżeli jest taka potrzeba i widać dla niej pożytek, to z pewnością to robimy. Portal pod tym kątem stale jest rozwijany. Jeżeli tego nie dostrzegasz, pozostaje mi jedynie napisać, że jest nam przykro.

No to może jakieś rozwiązanie? 1. Jak ktoś nie głosował w danym miesiącu to wyskakuje info, że by zagłosował od taka przypominajka powiedzmy, że pojawiała by się 5-10 dni przed końce miesiąc

Czyli z 5000 zarejestrowanych użytkowników, 4975 dostaje info "nie głosowałeś". Już widzę te krzyki "wyłączcie to!"

2. Zrobienie 'auto listy' widocznej przez cały miesiąc na stronie? No chyba nie ma nic bardziej interesującego niż notowania na bieżąco? Po głosowaniu widać kto jest liderem itd. Wiem, że to co zaproponuję będzie związane z grzebaniem w kodzie i/lub dopisywaniem czegoś ale to raczej nieuniknione.

Kiedyś Topek był cały czas widoczny (co prawda się nie odświeżał online) i jakoś nie wpływało to na drastycznie zwiększenie popularności.

Nie zmienia to jednak faktu (o czym pisałem już nie raz), że najlepszym przypomnieniem jest informacja o wynikach nowego notowania. Dlaczego więc to nie jest bodźcem dla głosujących? Przecież pojawia się raz w miesiącu, więc nie powinien nikt przegapić. Moim zdaniem głosują Ci, co chcą. Jeżeli głosujących nie ma, to znaczy się, że rzecz jest niepotrzebna i trzeba skupić się na czymś innym niż wymyślać metody, aby sztucznie komuś o czymś przypominać, a i tak mało kto wykorzysta to.
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #26

Portal pod tym kątem stale jest rozwijany. Jeżeli tego nie dostrzegasz, pozostaje mi jedynie napisać, że jest nam przykro.


To teraz ja napiszę, że mi jest przykro i będziemy się tak licytować? Ja nie podałem w/w propozycji by komukolwiek 'dorzucać do pieca' lub piętnować jakikolwiek brak rozwoju portalu tylko by może coś rozważyć/zmienić/zaproponować/dać wyraz tego, iż można inaczej; więc "żal nie na miejscu i nie w porę" bynajmniej jest mało stosowny. Jak przeczytasz dość kategoryczna wypowiedź #2 to zobaczysz, że jedynym rozwiązaniem jest zamknąć w cholera i się nie spuszczać, a chyba nie o to idzie? A jeśli to jest jedyna opcja to _zamknijcie_ i już.

Czyli z 5000 zarejestrowanych użytkowników, 4975 dostaje info "nie głosowałeś". Już widzę te krzyki "wyłączcie to!"


Można dodać opcje w profilu kto będzie chciał to będzie miał włączone, a z czysto marketingowego punktu widzenia zadziała tylko trzeba usprawnić mechanizm głosowania o czym poniżej.

Nie zmienia to jednak faktu (o czym pisałem już nie raz), że najlepszym przypomnieniem jest informacja o wynikach nowego notowania. Dlaczego więc to nie jest bodźcem dla głosujących?


Ponieważ fajnie jest mieć wpływ na rzeczywistość tu i teraz, a nie za miesiąc przy nowej okazji. Więc odnosząc się do mojej uprzedniej propozycji względem aktualnego stanu głosowania - "jak widzę, że znów wygrywa ta żaba to zagłosuje bo może nie wygra"? - Jest zdecydowanie ciekawsze i dużo bardziej innowacyjne niż takie statyczne oddawanie głosów i towarzyszą temu jakieś 'emocje'. Aktualna forma głosowanie jest z lekka 'amigowa' i trąca mechanizmami z ubiegłego stulecia. Nie można zrobić listy z "+" przy danej grze? Klikasz na "+"zagłosowałeś. A gry pogrupować tematycznie i alfabetycznie? Odpada problem z dublami i tak dalej wszystko się dzieje w obrębie profilu danego usera. Oczywiście to tylko koncepcja nie wiem czy jest to wykonalne po prostu sugestia.

Konkludując nikt z nas nie będzie miał dreszczu emocji, ponieważ gry nie są świeżo, obracamy się w gronie tytułów już zamkniętych. Dlatego też opcje są dwie albo zrobi się coś z aktualnym systemem głosowania albo Topek uda się na mniej lub bardziej zasłużony odpoczynek wszech czasów.

Pozdrawiam,
RadziN
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@RadziN, post #27

No to zapraszamy do pomocy osoby chętne do stworzenia tego mechanizmu. Już wielokrotnie o tym pisano, lecz jakoś nikt nie jest w stanie pomóc grxowi. Oczekiwania są pomocy nie ma.

P.S. Nie traktuj tego personalnie. Po prostu dyskutujemy.
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za styczeń 2012

@mailman, post #28

Chciałbym tylko dodać, że w ramach części wolnego czasu przeznaczonej na wsparcie rozwoju portalu PPA.pl realizuję kilka projektów i zwyczajnie są projekty ważniejsze, pilniejsze i takie, które trzeba odrzucić lub ich realizację odłożyć na przyszłość. Zwyczajnie nie da rady wszystkiego na raz robić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem