Komentowana treść: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
[#1] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Nie ma obsłuch wyjścia dvi w karcie graficznej?

I to 50sekund bootowania...
[#2] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@faza, post #1

Na biurku też widać macmini ...
[#3] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Sventevith, post #2

zapewne większość nabywców X1000 ma też jakieś japko i MOSa ok, racja
[#4] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@faza, post #1

Ten nazbyt długi boot to raczej wina autora filmu, niepotrzebnie mieszał przy monitorze. Strzelam oczywiście bo nie chce mi się wierzyć, że to tyle startuje.

Pozdrawiam,
RadziN

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 23:28:31 przez RadziN
[#5] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #4

Poczekajmy, pojawi się więcej filmików to może zobaczymy coś na miarę 10k :)
[#6] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Należy się cieszyć, że pokazano jak startuje komputer za pomocą komputera, a nie na zagryzmolonej kartce formatu A4. Zawszeć to jaki postęp jest. Rozwój i w ogóle, a nawet i wogle.

Serdelki
Des
[#7] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@faza, post #1

Ach, się czepiasz, brzydki Ty!
Grunt, ze komputer ma klawiaturę i myszkę. I że przed bootem się pokazuje na monitorze taki ładny brzuchaty pan w koszulce polo. Mam nadzieję, ze to nie jest li tylko odbicie, ale że za każdym razem takie cudo widać?

Generalnie, tak serio - kolejny "udany" pokaz. Latająca kamera, mamroczący koleś i ten piwny brzusiek. Wow! Zaiste, jest to zachęta do wydania kilkunastu tysięcy złotych polskich,

Serdelki
Des
[#8] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Teraz czekamy na ruch MOS Team
[#9] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Filmik nie poraza, ale chyba tez nie musi bo to chyba oficialne "promo" nie jest.
[#10] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@MaveRick, post #8

Teraz czekamy na ruch MOS Team

Problem jest taki, że nie możemy się dogadać, kto zagra pana z brzuszkiem...
[#11] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Des, post #7

A czy to jest oficjalna prezentacja czy po prostu domowy filmik? Zastanów się.
[#12] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@kjb666, post #5

Czyżby nutka zazdrości ? Zwykły domowy, amatorski filmik, a oczekujesz fajerwerków na miarę Sylwestra z Jedynką.
Obiektywne podsumowanie to: wreszcie sprzęt trafia do odbiorców. Lepiej późno niż wcale. Pozostaje jeszcze kwestia softu. Czy Hyperion nie będzie przeciągał prac nad ulepszaniem systemu, a przede wszystkim nad dopracowanymi sterownikami 3D ?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 08:29:09 przez azazel44
[#13] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Des, post #7

Marudzicie. Spróbuj złożyć a4000 z ppc i okaże się że cena podobna.... A tu masz nowy sprzęt.... i o niebo szybszy...
[#14] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Shredder, post #13

Dokładnie tak jest ! Od dłuższego czasu próbowałem upolować wymarzoną Amigę 4000, to nie dość, że zawsze jest mnóstwo chętnych, to jeszcze ceny kosmiczne. A do tego jakaś karta PowerPC, karta graficzna i cena szybuje mocno w górę.
Amiga One X1000 to fajny sprzęt, choć bardzo drogi. Myślę jednak, że wystarczy na kilka lat, a z czasem doczekamy się niezbędnych i kulejących jeszcze rzeczy w systemie
[#15] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
I słowo stało się ciałem. Amen :) OK
[#16] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #12

Czyżby nutka zazdrości ?

Wręcz przeciwnie, żeby nie było nutki wstydu jak nic konkretnego na tym sprzęcie nie będzie...
Sprzęt dociera do odbiorców, czekam na kolejne filmiki, nie takie pokazujące jak wygląda obudowa i tv/monitor, tylko jak śmiga soft,
[#17] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #12

Zazdro-co? Bynajmniej. Ja przepraszam, że tak za kolegę ale na tą chwilę to widzieliśmy tylko czarną skrzynkę i wątpliwą do oceny szybkość startu systemu więc nie bardzo jest co zazdrościć, a naprawdę chciałbym zobaczyć co to potrafi (pewnie nie tylko ja) i dlaczego trzeba wydać taką kasę. Tylko uwaga tu padnie trudne słowo 'prezentacja' tak to takie działanie mające na celu przedstawienie czegoś/kogoś w naszym wypadku komputera. I już marginalną kwestia jest to kto to prezentuje tylko niech to zrobi dobrze. Mnie nie rajcuje mysz, klawiaturą z logo czy duża buda kompa, nie mam też wypieków jak widzę płytę główną w kolorze czerwonym. Ja bym chciał zobaczyć jakiś test coś co mnie powali i pokaże, że AOS w odsłonie czwartej jest wart zakupu z tą maszyna? Mam dość turlania banialuk, że to jest hobby więc musi być drogie i koniec, ale za co?

Pozdrawiam,
RadziN
[#18] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@RadziN, post #17

Tylko czemu tu wylewasz żale, że to drogie i niewiele potrafi ? Napisz do producenta.
Amen

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 10:07:18 przez azazel44
[#19] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #18

Żale że drogie i niewiele potrafi wylewamy tutaj, bo to jest portal poświęcony Amidze. Większość z nas ma do czynienia z Amigami od bardzo wielu lat (dla przykładu moją pierwszą Ami kupiłem w 1991 roku) i zwyczajnie jesteśmy ciekawi tego, co pokaże najdroższy w historii komputer w jakiś sposób związany z marką Amiga. Do dzisiaj pamiętam teksty w prasie początków lat 90 o A3000 i A4000, gdy mało kto w Polsce mógł kupić A500, nie mówiąc już większych Amigach. Były wyniki testów, były porównania do starszego sprzętu.
Na razie widzimy długi czas startu systemu.... to o nim piszemy.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 10:16:09 przez wali7
[#20] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
Jedynie co to czekam na jakieś testy i prezentacje jakieś szczegółowe, a nie jakieś tam filmiki że komputer ruszył (to potrafi chyba każdy?). Za bardzo to tajemnicze jest - a jak każdy chyba wie, jeśli się coś ukrywa i nie chce udostępnić to możne być z czymś problem, lub nie chcą się ośmieszyć.

Jak na razie to nic nowego nie pokazali. czekam na COŚ więcej jak ksera z obrazkiem płyty głównej. Panowie pokażcie coś albo wstydu oszczędźcie.
[#21] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wali7, post #19

to chyba nie start systemu , wydaje mi się ze włącza się jego instalka.
[#22] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Hellena, post #21

możliwe
[#23] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@wali7, post #19

Trudno porównywać obecną sytuację i nowy model z modelami z początku lat 90, kiedy Commodore było producentem nieporównywalnie większym od A-Eon. To nie ta skala.
Na razie widzisz długi czas startu systemu...to o nim piszesz, ale w sposób prowokujący. Po co ?
Wszyscy wiemy, że X1000 ma dwuletnią obsuwę i trudno oczekiwać, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.
[#24] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #18

Tylko czemu tu wylewasz żale, że to drogie i niewiele potrafi ? Napisz do producenta.
Amen


Producent X1000 nie pisze softu który pokazuje co sprzęt potrafi.
Ramen.
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników
W końcu coś się ruszyło OK Teraz będzie już tylko z górki OK Amiga rulez!!! OK
[#27] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@Shredder, post #13

Wypas Amigi 4000T chodziły już po 20000zł.

Za to jedno trzeba przyznać, ten komputer nie traci na wartości tyle co PC i będzie kiedyś nie lada rarytasem dla kolekcjonerów. Więc nie wychodzi tak źle. Zawsze się go odsprzeda za dużą kase.


A co do reszty zrzęd, to jak chcecie komputer za 2000zł z monitorem to zapraszam do świata PC, jest tanio i świetne wsparcie dla systemu itd.
[#28] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@(V)(I)mothe(P), post #20

Będziesz mógł sam się przekonać 25 lutego (czyli już niedługo) na pierwszej prezentacji X1000 w Polsce. A dokładnie w Warszawie.
Trzeba TYLKO przyjechać.OK
[#29] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@stachu100, post #28

Wiem, wiem. I czekam z niecierpliwością na jakąś relację (profesjonalną) z tej prezentacji, ktora odbędzie się w Warszawie.
[#30] Re: Pierwsze AmigaOne X1000 u użytkowników

@azazel44, post #18

Proszę przeczytaj mój posta raz jeszcze ze zrozumieniem. Bo się chyba pogubiłeś, prawda? Więc może skrócę, a w celu czytelności postawie pytanie. Co ma takiego X1000 i co może mi zaoferować w połączeniu z AOS4.x, bym chciał to kupić? Nie interesuje mnie otoczka, loga i cały miszmasz tylko konkrety. I nadal nie kumam gdzie tu jest jakiś żal?

Pozdrawiam,
RadziN
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem