Komentowana treść: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD
[#1] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD
No fajnie tylko czy u was też dźwięk się nie zgrywa z obrazem czy u mnie maciek się nie wyrabia?
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Arbuz, post #1

Jest boing, jest AMIGA !
[#4] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Arbuz, post #1

to wina wideo . na grzybie z pc tez dzwiek sie rozjezdza.

a wracajac do niusa. to tylko gratulowac i trzymac kciuki za Hansa, co by mu sie dalej chcialo rozpracowywac akcleracje radeonow dla os4
[#5] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@DRACOX, post #4

Czy on sam jeden opracowuje sterownik ?
[#6] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@azazel44, post #5

Tak
[#7] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@DRACOX, post #4

Nie no ja też gratki wysyłam tylko czy to wina grzyba:)
[#8] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Drako^lM, post #6

A tak dla porównania, to ile osób pracuje przy sterownikach Radeon w Windows i MorphOS ?
[#9] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@azazel44, post #8

w mos z tego co wiem to nad 2d i 3d pacuja dwie lub trzy osoby
[#10] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@azazel44, post #8

w Windows chyba nikt :), bo na tym pracuje zespol w ATI, wlasciwie to juz AMD, pewnie tj. z kilkaset osob.
[#11] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@azazel44, post #8

dla windowsa przy radeonach pracuje duzy dobrze oplacany team producenta ukladu ,majacy pelna dokumentacje techniczną . inna bajka
[#12] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@azazel44, post #8

Ja przyznaję bez bicia że nie ja :)
[#13] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD
Hans jak zwykle pokazał na co go stać, super!!! OK
[#14] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@parallax, post #13

Jestem pełen podziwu, a jednocześnie zastanawiam się dlaczego tylko on sam odwala ciężką robotę ? Sterownik grafiki to nie jest robota na 5 min. Gdyby więcej osób było zaangażowanych w pracę, to o wiele szybciej posiadacze Radeonów cieszyliby się pełną funkcjonalnością kart graficznych.
No to jak Hans, bo sterowniku grafiki, bierzesz się za Xenę ? :)
[#15] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@azazel44, post #14

Niestety jeśli chodzi o ilości jakość, programistów to OS4 nie ma do tego szczęścia, a coraz więcej osób się wykrusza.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 11:04:27 przez Sventevith
[#16] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #15

A jakie to osoby się wykruszyły?
[#17] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #15

Mam wrażenie, że siejesz zamęt i szkodliwą propagandę. Konkrety, kto się wykruszył ?
[#18] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD
news jest o akceleracji 2D a mogę przysiąc że ten program demostracyjny pokazuje rendering 3D :o

Nawet patrzyłem na monitor spod kąta i wyglądało w sumie płasko aczkolwiek dalej mam dziwne wrażenie że tamta prezentacja jest 3D...
[#19] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@XoR, post #18

Bo to demo jest 3D ale korzysta z systemowych bibliotek 2D. W newsie masz link do informacji o tym demo albo tu. :)
[#20] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #15

Wykruszył się czy nie, wystarczy JEDNA osoba a dany temat może stracić nawet 100% supportu... I kto dalej będzie ciągnął dopracowanie sterownika? Pełza to do nieuchronnej zagłady.... I nie jest to żadna propaganda ale zwyczajne trzeźwe spojrzenie i rozsądek... Nie ma co się czarować i oby więcej osób się zajmowało ważnymi rzeczami nie będzie jakiejkolwiek apokalipsy!
[#21] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@reactor, post #16

Czemu OWB na OS4 nie jest rozwijane ?
[#22] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #21

pewnie dlatego bo robią Timberwolfa OK
[#23] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #21

Uznał, że Timberwolfa to potężny konkurent wobec OWB i odpuścił. Timberwolf już jest lepszy.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@parallax, post #23

Swoimi odpowiedziaimi już to podusumowialiście odpowiednio. TB jak nie było tak nie ma, a najbardziej używalną przeglądarką pod OS4 jst port z MOSa. Myślicie, że jak twórca sterów 3d pod OS4 się wycofa, to zadziałają stery z mosa ? W drugą stronę pewnie była by na to szansa, ale w tą nie sądzę. Zawsze będziecie mogli żebrać o pomoc jak w przypadku portu OWB, aby czuć czym jest internet w XXI wieku.
[#26] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #25

Dlaczego uważasz, że twórca sterowników do radeonów, może się wycofać ? Często zaglądam na jego stronę hdrlab i przez ostatnie dwa lata nie widziałem symptomów, że ma już dość OS4.
Człowiek ten jest bardzo zdolny i pomysłowy popycha do przodu pisanie RadeonHD.driver w niezłym tempie. Samo to demo pokazuje jak można wykorzystać już napisane funkcje sterownika 2d do generowania świata 3d. Na mojej Sam chodzi to bardzo ładnie, podejrzewam że na Sam440 z radeonem 4350 też by dobrze zadziałało ;)


Myślisz, że MUI_OWB jest takie rewelacyjne ? i dopracowane pod os4 ?
Działa, ale spodziewałem się ( po zapowiedziach ze strony fanów MOSa ;) ) sporo więcej.
[#27] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@RAL, post #26

Coż jeżeli chodzi o OWB MUI to nic nie pordzimy na to że w OS4.x są braki i port chodzi tak dziwnie :P
[#28] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@RAL, post #26

Nie wiem jak jest pod OS4 pod MOSA śmiga i ma wszystko. Skoro mówisz, że MUI_OWB jest kiepskie, aż strach pomyśleć jak działało Reaction_OWB dla OS4. I nie jest to raczej kiepskiego programisty, tylko następny przykład niedopracowanego systemu jakim jest OS4.

Mówię tylko o zagrożeniu, że skoro robi to jedna osoba może się kiedyś temetem znudzić jak to było w przypadku OWB pod OS4.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 10:46:41 przez Sventevith
[#29] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@Sventevith, post #28

Nie napisałem, że MUI_OWB jest kiepskie, spodziewałem się jednak więcej czytając zachwyty nad tym programem ;) .
W każdym projekcie jest takie zagrożenie - Fabowi też może się znudzić pisanie i rozwijanie OWB, Hans de Ruiter też może kiedyś powiedzieć dość. Zawsze jest jednak możliwość, że znajdzie się następny entuzjasta i będzie rozwijał dalej dany projekt.
[#30] Re: Pełna obsługa sprzętowej akceleracji 2D dla kart RadeonHD

@RAL, post #29

OWB pod MOSem chodzi bardzo fajnie, ostatnio zdziwiłem się, gdy zobaczyłem jak ładnie chodzą filmiki pod youtube.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem