Komentowana treść: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo
[#1] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo
Super wiadomość OK
[#2] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo
Hmmmm... Dla MorphOS jest ciągle tylko trial, prawda?

Rety, jaka lama ze mnie - nie doczytałem. Oczywiście, że chodzi tylko o wersję dla AmigaOS4.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 21:57:04 przez MDW
[#3] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@MDW, post #2

Wkrótce będzie udostępniony kod źródłowy więc sobie skompilujesz :)
[#4] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@MDW, post #2

Przypominam sobie, że w wersji 4 na MorphOS deklarowało zakup jakieś 40 osób. Nie wiem, czy choć połowa dokonała zakupu kiedy już się ukazała stosowna wersja.
[#5] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo
jak juz ktos zauwazyl: oto potencjal komercyjny OS4
[#6] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo
Kolejny odchodzi do normalnego świata?...
[#7] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@parallax, post #1

@parallax Czy naprawdę to jest takie trudne by nie śmiecić tą Twoją "Super wiadomością" - Ja naprawdę nie wiem jaki stopień infantylizmu trzeba osiągnąć by z uporem maniaka pisać cały czas to samo! Jak masz coś ciekawego do powiedzenia to proszę, ale do ciężkiej cholery nie turlaj już tych swoich błazeństw zwłaszcza, iż wielokrotnie udowodniłeś że nie jesteś skażony wiedzą.

Wracając do tematu, ile można załadować tracków jest jakieś ograniczenie? Bawił się ktoś tym na tyle?

Pozdrawiam,
RadziN

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 08:45:46 przez RadziN
[#8] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@RadziN, post #7

Odpaliłem na klasyku pod AOS4.0. Zdefiniowanych jest 60 ścieżek, ale pewnie można tworzyć dodatkowe (nie sprawdziłem jeszcze). Tak czy inaczej ilość ścieżek w realtime zależeć będzie od mocy procka i przepustowości HDD. Na 603e i FastATA może uciągnie z 8 ścieżek. Zobaczymy, spróbuję poskładać na tym jakiś kawałek. :)
[#9] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@recedent, post #4

Można orientacyjnie policzyć ilość osób które potwierdziły zakup na mzone.
[#10] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #8

@Andrzej
Marzy mi się taki solidny DAW na amisystemy. No i obsługa takich zabawek jak TonePort. No i można by się już pół profesjonalnie bawić w jakieś sensowniejsze robienie muzyki. Ja czasem potrafię rozdzielić partię gitary na 8 - 12 ścieżek(harmonia na lewą i prawą, środek dla wypełnienia tła ale to zależy od faktury riffów(kwinty) - dodatkowo tercje (na kwintach by brzmiały pełniej, bardziej akordowo) - no i już jest 5 tracków dla jednego wiosła a jeszcze jakieś duble by się przydały to już o reszcie wokale, bas czy perka nie wspominam. Ale do takie strugania sampli pod trackery pewnie będzie ok.

Pozdrawiam,
RadziN
[#11] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@RadziN, post #7

No wiesz, ale liczniczek wysłanych wiadomości bije...
[#12] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #8

Eee - chyba więcej niż 8. 8 ścieżek to DigiBooster na A1200 z FAST ciągnie. Wiem, że to w sumie całkiem inne programy, ale bez przesady. :)


Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 16:51:41 przez APC74
[#13] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@APC74, post #12

Właśnie przetestowałem program na A1200 PPC/210 MHz, na AOS4.0. Przy pięciu samplach odgrywanych jednocześnie dźwięk przerywa. Tak czy inaczej udało mi się zrobić krótki kawałek. Sampel perkusyjny ściągnąłem z internetu, a gitary nagrałem na pececie i zeftepowałem do Ami, ponieważ nie mam karty dźwiękowej. Tak czy inaczej kawałek powstał w całości na Audio Evolution 4 :)
Zrobiłem także amatorski filmik o Audio Evolution4 - http://www.youtube.com/watch?v=tYfnnVfCPe8
[#14] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #13

No proszę ;) To rwanie to brak mocy ewidentnie jak zgaduję ale render do plik już piknie poszedł - zastanawiam się jak by była bardziej gęsta faktura blasty na perze - tempo około 150bpm, brudny wręcz 'odkurzaczowy przester ' gitar i backowe bzyczki jak by wyglądała przejrzystość i wstępny mix.
Tak czy inaczej dzięki Andrzej. Sprawdzę dziś jak to działa bo jestem pozytywnie zaskoczony. Gitary rzucałeś w panoramie bo nie słyszę tego na tym nagraniu? A i jaka jakość sampli 44/16?

Pozdrawiam,
RadziN
[#15] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@RadziN, post #14

Gitary są mono, bez dubli. Prezepuściłem je tradycyjnie przez multiefekt AX10B na którym gram i używam także jako kaczki. Do tego przester HardWire Tube Overdrive (ma podobne brzmienie do Tool, ale zależy też od gitary).
Sample są 44,1 kHz w 16 bit. Zesamplowałem je na pececie, na standardowej karcie muzycznej. Sampel perkusyjny ściągnięty z netu jest stereo.

Co do samego programu, to odkryłem kilka mankamentów. Brak możliwości wyciszenia pociętego sampla na końcu i na początku, tak jak to robi się w tego typu programach. Mikser zapamiętuje zmianę położenia suwaków tylko wtedy, gdy program nie odtwarza utworu. Render do pliku nie działa poprawnie, albo jest dopiero w początkowej ekperymentalnej fazie. Ale z tym problemu nie było, wybrałem tryb AHI Filesave i już. Program jest trochę ubogi, ale ma właściwie wszystko co potrzeba do złożenia utworu. Na Sam/AO500 lub szybszym komputerze, będzie można wykorzystać w czasie rzeczywistym także delaye, reverby i inne efekty które oferuje stół mikserski tego programu. :)
[#16] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #15

Tak na szybko oblukałem instrukcje i niby jest fadeout, a nawet cross-fade wiec pewnie trza pogrzebać w opcjach. Ja do tej pory jak nagrywałem to zawsze stereo z podziałem na jeden kanał czysty drugi przesterowany z jakiejś zabawki(TP lub lexicona), a poźniej czysty przepuszczałem przez jakiś przester z VST i bardzo ciekawe efekty to dawało. Jednym słowem na tej aplikacji możemy jedynie to poskładać. Jeszcze dziś sprawdzę jak to loto na szybszym sprzęcie, zobaczymy na ile pozwoli wersja trial.

Pozdrawiam,
RadziN
[#17] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@RadziN, post #16

Gdy już sprawdziłem Audio Evolution 4, to za jednym zamachem zająłem sie też HD-Rec z wcześniejszego newsa. Obsługa jest prawie identyczna. Należy tylko pamiętać by w górnym menu zaznaczyć "unlock grid", aby mieć możliwość płynnego przesuwania samplami. HD-Rec jest nieco wydajniejszy. Zrobiłem także film.
http://youtu.be/RTfrhs2ylOY
[#18] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #13

To kiszka - winę ponosi kontoler dysku? Ciekawe ile możnaby wycisnąć na nowszych Amigach.
[#19] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@APC74, post #18

EUREKA! Masz rację. Mam kontroler FastATA MK-II, który nie obsługie trybów PIO3,4,5 na AOS4. Testowo wyłączyłem ata3.driver i na PIO0 była masakra już przy 4 ścieżkach. Zatem załączyłem ponownie sterownik i...pobawiłem się buforami w prefsach programu. Zmniejszyłem bufor na HDD i wielkość ładowania sampli.
Wynik świetny - 14 ścieżek gra płynnie jednocześnie (celowo dodałem wiele razy sampla perkusyjnego, który jest w stereo). Więcej na tym kontrolerze już chyba nie wycisnę :)
Ciekawi mnie tylko ile ścieżek uciągnie 603e/210 MHz, gdybym w końcu podłączył jakiś dysk SCSI? :)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 19:11:48 przez Andrzej Drozd
[#20] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #19

Ciekawe jakby tak do DigiBoostera dodać możliwość użycia "instrumentu" czytanego na żywca z HDD. Możnaby połączyć zalety trackera z programem typu HDD recorder, np. większość krótkich instrumentów z pamięci, a jeden czy dwa długie z dysku. No i możnaby takiemu instrumentowi aplikować efekty... A co mi jeszcze chodzi po głowie – jeżeli by się dało z dysku, to może i z wejścia mikrofonowego czy line-in. Wtedy na ścieżkę rzucamy echo i zapodajemy wokal . Trzeba będzie się pobawić tym w przyszłości.
[#21] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@krashan_, post #20

Czyli na żywca można by dogrywać gitarę/wokal/etc :) ale to byś musiał pomyśleć jeszcze o metronomie z doświadczenia wiem jak to ustrojstwo jest pomocne :)

Pozdrawiam,
RadziN
[#22] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@RadziN, post #21

Czyli na żywca można by dogrywać gitarę/wokal/etc

Czy na żywca - to by musiało jeszcze od razu zgrywać downmixa na dysk. MorphOS na przeciętnym powermaku sobie spokojnie poradzi, ale wtedy nie masz już możliwości edycji żadnej. Chyba że po prostu gra się tyle razy, aż wyjdzie dobrze. Nie mam doświadczenia jak to robią muzycy, chętnie sobie podyskutuję.
[#23] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@krashan_, post #22

Wszystko zależy od tego jak bardzo dany temat muzycznyczy też rozbudowana fraza z wariacjami jest napisana/ułożona. Jednym sposobem jest tak zwane granie na 100% czyli jedziesz od początku do końca wszystko co zostało ułożone pod np.: dany podkład. Sprawdza się tylko kiedy cała konstrukcja muzyczna jest w takim samym lub podobnym tempie. Natomiast gdy mamy do czynienia z zabójczymi tempami, jakieś "kosmiczne podziały", zmiany akcentu, (kwartole/pentole/sekstole itp.) do tego zwłaszcza przy gitarze częste zmiany pozycji lub artykulacje rodem z orientu (bendy o 1/4 wartości dźwięku) to bezpiecznie jest podzielić taki materiał na mniejsze części i nagrywać oddzielnie wmiksowywująć to w docelowe źródło. Ale tu już na mus musi być metronom. No i tak jak napisałeś gra się tyle razy aż wyjdzie w obu przypadkach :)


Pozdrawiam,
RadziN
[#24] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@RadziN, post #23

to bezpiecznie jest podzielić taki materiał na mniejsze części i nagrywać oddzielnie

Tak, ścisła praca z metronomem to podstawa przy nagrywaniu. To nie są krótkie sample, tylko gra i nagrywanie na "setkę". Zresztą każde studio wymaga aby grać równo z metronomem. Na początku zespół/myzyk ustala w jakiej prędkości jest utwór i w takim "metronomie" się dogrywa kolejne instrumenty. Te instrumenty muszą grać podczas nagrywania. Oczywiście nie wszystkie, wokaliście przeważnie wystarcza metronom, bas i gitara. A ja lubię nagrywać do metronomu i basu (jako gitarzysta), perkusja to mnie nawet rozprasza i gubię tempo. Ale wracając do nagrywania, są dwie metody - na "setkę", czyli od początku do końca (wtedy fragmenty z błędami się wycina i dogrywa te fragmenty jeszcze raz), albo można użyć drugiego sposobu, "zabawy" z samplami". Nagrywamy raz zwrotkę i refren, kopiujemy sample i wklejamy do dalszego ciągu utworu. To jest sposób amerykański, tam jest wszystko idealne. ;)
Tak czy inaczej mało jest muzyków co nagrali 100% na setkę i już nie było poprawek. Tak np. śpiewał Elvis Presley, za pierwszym podejściem.
Nie myślcie sobie jednak że koncertówka Metallici czy innego zespołu jest na setkę. Podczas koncertu każdy instrument nagrywa się osobno i każdą wpadkę, każdego instrumentu poprawia się w studio. Wycina, i muzyk to poprawia. :)
Witamy w świecie muzyki. Komputery dużo dają, ale przez to jest coraz mniej muzyków grających dobre koncerty. ;)
[#25] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #24

A jeśli chodzi o edycję moich sampli na Audio Evolution 4 i HD-Rec, to to jest nic wielkiego. HD-Rec tylko zastosował sprawę że jest sekwencerem. Ale po załączeniu "unlock grid" już mogłem przemieszać sample co do setnej sekundy jeśli chodzi o metronom. Oczywiście, w obu programach użyłem metody "amerykańskiej". Nagrałem i powklejałem sample. :)
To nic wielkiego. :)
[#26] Re: Audio Evolution 4 pełna wersja do pobrania za darmo

@Andrzej Drozd, post #24

@Andrzej
Czasem jest tak, że jak ma się nie doświadczonego pałkera i siłą uderzeń nie zawsze jest taka sam co ma przełożenie na dynamikę no i po prostu nie ma innego wyjścia jak przed nagraniem sesji przejechać centrale/tomy czy werbel by potem można było robić wbitki - czy jak to ładnie określiłeś wklejać to co poszło niedokładnie. ;) Podczas koncertu zawsze jakaś pomyłka się zdarzy ale jak byś porównał to jak kiedyś były pisane numer, a jak są teraz, oczywiście mam na myśli szeroko pojęta muzykę rockową, to już nie jest takie proste odgrywanie na Elvisa gdzie tak naprawdę starczyła gitara i wokal i nie było nic więcej trzeba, nic Elvisowi nie ujmując. Po prostu rock idzie w kierunku bardziej skomplikowanych konstrukcji muzycznych gdzie samo określenie fusion jest już mało fusion. :) Nawet ekstremalnie szybka scena metalowa sięga często po perkusistów jazzowych lub z jazzowymi korzeniami do tego dodaje jeszcze bardzo rozbudowany aranż co siłą rzeczy implikuje czasem niemożność "poprawnego" zagrania w warunkach scenicznych lub budowa utworu odbiega od klasycznego wzorca - opartego np.: sekstach z szybkimi przebiegami i się robi z tego hałas zwłaszcza, że nagłośnienie naszych klubów często miewa wiele do życzenia czyt. Pan Jasiu pracuje jak nagłośnieniowiec w DK od lat 70 ubiegłego wieku i czy to fasolki, Edyta Gepert czy Nerga tak samo ustawia gałeczki na mikserze:) Gdzie w studio/sala prób brzmi to bardzo ciekawie i sensownie emanując odpowiednią energią.

Przepraszam za OT ;)

Pozdrawiam,
RadziN
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem